Autor Wątek: 2.2 d jeden stuk przy mocnym przyspieszeniu na skręconych kołach  (Przeczytany 2837 razy)

Offline piluim

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Wcześniej Włosi teraz Baby-Jag 2006 2.2D
2.2 d jeden stuk przy mocnym przyspieszeniu na skręconych kołach
« dnia: Czerwiec 06, 2012, 18:23:08 pm »
Witam, jak w tytule, od jakiegoś czasu słyszę pojedynczy głuchy stuk gdy mam skręcone kołą i próbuję np. energicznie włączyć się do ruchu (90 stopni skręt w lewo), lub wyprzedzić marudę na długim dojeździe do świateł wypadając zza jego tyłu po postoju (czerwone światło). Co to może być? Przy gazowaniu na wprost tego nie ma. Nie stuka również przy zwykłych  skrętach bez gazowania, czy na wybojach. :- pojecia
Lancia Dedra SW 1995r 1.9TDS 90KM - przeszłość
Alfa Romeo 156 SW 2003r 2.4 JTD 150KM - przeszłość
Jaguar X-Type Sedan 2006r 2.2D 155KM

moryc25

  • Gość
Odp: 2.2 d jeden stuk przy mocnym przyspieszeniu na skręconych kołach
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2012, 19:18:48 pm »
Drążki, poduszki pod drążkiem stabilizatora, przegub, być może łożyska, wahacz mało prawdopodobny.

Sebastian X

  • Gość
Odp: 2.2 d jeden stuk przy mocnym przyspieszeniu na skręconych kołach
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2012, 19:29:20 pm »
Pojedź sobie na jakiś placyk , skręć koła np max w prawo i jedż autem - jeżeli będziesz słyszał stuki jednostajne to lekko zwiększ prędkość - jeżeli częstotliwość pukania się zwiększy wraz z przyrostem prędkości - to masz przegub do wymiany.

Borys X-Type

  • Gość
Odp: 2.2 d jeden stuk przy mocnym przyspieszeniu na skręconych kołach
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2012, 19:35:42 pm »
Proponuję tobie kanał i sprawdzić całe zawieszenie albo stacja diagnostyczna i niech tam wytrzęsą Ci auto, poniewaz przyczyn może być kilka a bez takich oględzin dokładnie nie sprecyzujemy co jest tego przyczyną.

Offline wiluns

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: 2.2 d jeden stuk przy mocnym przyspieszeniu na skręconych kołach
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2012, 11:58:06 am »
witam,
mam dokldnie tensam objaw i nie wiem co z tym zrobic. z tego co obserwuje to raczej nie przegub bo taki przypadek juz mialem w  innym aucie. jak juz dojdziesz co to za feler to podrzeuc na forum
pozdro