Autor Wątek: drgania kierownicy  (Przeczytany 8623 razy)

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: drgania kierownicy
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2013, 19:15:27 pm »
A moze poprostu łozyska kół sa do wymiany , umnie tez drgała kiera podczas jazdy , i okazało sie ze padło łożysko w lewym kole , po wymianie było ok ( oczywiście prawe tez zmieniłem ) :)
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

ktr

  • Gość
Odp: drgania kierownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2013, 15:39:36 pm »
I jak się potoczył ten wątek? Co było przyczyną?

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: drgania kierownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 16, 2014, 18:38:34 pm »
Zapytam się tutaj aby nie tworzyć nowego wątku. Mam mocne drgania kierownicy, ale tylko przy hamowaniu z większych prędkości. Pojechałem na sprawdzenie bicia tarcz i piast z przodu. Wyszło mi bicie piast (prawej i lewej) 0,05mm i nierówno zużyta tarcza i klocek z lewej. Zaproponowano albo zmianę tarcz i piast na przodzie (ale podobno piast nowych nie kupię) albo zmiana tarcz i po jakiś 2tys km przetoczenie ich na samochodzie. Pytam się Was aby nie wyszło potem że coś zmieniam niepotrzebnie. Czy 0,05mm może wywołać mocne drgania ale tylko przy mocniejszym hamowaniu, czy coś jeszcze jest do sprawdzenia? Dodam że jakiś czas temu błotnik miał przygodę z słupkiem i zmieniana była maglownica na jakąś z allegro.
X-Type 2.0D 2004

ghrh

  • Gość
Odp: drgania kierownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 16, 2014, 19:01:19 pm »
Zacznij od wymiany tarcz (razem z klockami), jeżeli bije tylko przy hamowaniu to najprawdopodobniej to. Potem najwyżej będziesz kombinował dalej.

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: drgania kierownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2014, 19:20:15 pm »
a nie istnieje prawdopodobieństwo że coś mi te tarcze krzywi i z nowymi będzie to samo za jakiś czas?
X-Type 2.0D 2004

kurak22

  • Gość
Odp: drgania kierownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 18, 2014, 00:38:06 am »
a nie istnieje prawdopodobieństwo że coś mi te tarcze krzywi i z nowymi będzie to samo za jakiś czas?
Tak. Brak docierania, czy nawet często kupiony markowy szmelc.
Ogólnie jak nie masz swojego zaufanego mechanika to słabo. Toczenie nowych tarcz po 2k km niech sobie w tyłek wsadza. Chyba że nie docierałeś... Nowe elementy maja za duże tarcie i szybko sie grzeją gdzie element nie jest jeszcze "ustabilizowany" cieplnie. Wtedy robi się wihajster:) Zakładam również że nie pojechałeś na myjnie wygrzanym sprzętem.
Co do nierównego zużycia, rozebrac zaciski, wyczyścić, nasmarować co trzeba i musi chodzić. Kiedyś w Hondzie zapiekła mi się prowadnica klocka.
Jak nadal będzie telepać to szukał bym problemu w wahaczach. U mnie w X5 właśnie to było przyczyną drgań przy hamowaniu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2014, 00:48:08 am wysłana przez kurak22 »

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: drgania kierownicy
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 18, 2014, 01:41:37 am »
@kurak22 z mechanikami we Wrocławiu niestety ciężko, przerabiałem już kilku. Tam gdzie pojechałem to był jedyny serwis gdzie powiedzieli mi że zrobią pomiar bicia na tarczach i piastach.

Wszystkie tarcze wymieniałem jakieś 2 lata temu na TRW i wszystko było z nimi w porządku przez ok 1,5 roku, oczywiście ich nie toczyłem. Z uwagi na to że głównie jeżdżę po mieście gdzie ta dolegliwość nie występuje usterkę zobaczyłem dopiero z opóźnieniem i jakoś, może całkowicie bezpodstawnie łączę ją z kolizją, w której ucierpiał błotnik i maglownica.

Myjnię mam jakieś 500m od domu i raczej jeżdżę tam w nocy, więc wątpię abym gościł tam z rozgrzanymi tarczami. Poza tym powinno wtedy wyjść na pomiarze ich skrzywienie, chociaż tylnej osi nie sprawdzałem.

Zaciskami raczej się nie przejmuje, bo to drobnostka. Podjadę jeszcze gdzieś indziej na diagnozę, zobaczymy jak inni popiszą się kreatywnością  ::)
X-Type 2.0D 2004

kurak22

  • Gość
Odp: drgania kierownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 20, 2014, 18:31:46 pm »
jak rozwiążesz problem to daj znać :)

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: drgania kierownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 28, 2014, 11:40:38 am »
Miałem podobny problem.
Jakiś miesiąc temu zaczęła mi drgać kierownica, a przy hamowaniu się nasilało. Po zmianie tarcz i klocków, wyczyszczeniu piast oraz wyważeniu i sprawdzeniu kół objaw przestał się nasilać przy hamowaniu ale kierownica dalej
drgała. Po około dwóch tygodniach drgania zaczęły się nasilać przy przyspieszaniu powyżej 80 km/h, a początkiem tego tygodnia autem nie dało się jeździć powyżej 80 bo tak trzęsło całą budą i kierownicą. Pierwsza diagnoza to dwumas ale po wizycie u mechanika okazało się, że prawy wewnętrzny przegub był przyczyną.
Nie wiem czy tak jest fabrycznie ale po zdjęciu osłony przegub był suchutki, ani grama smaru.
Mechanik napchał do niego smaru i objawy prawie zniknęły i da się normalnie jeździć, ale i tak w niedługim czasie czeka
mnie wymiana prawej półosi, bo prawie robi różnicę.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

ghrh

  • Gość
Odp: drgania kierownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 29, 2014, 22:54:06 pm »
Cała półoś to 3k. Na forum znajdziesz link do sklepu w UK, gdzie kupisz same przeguby nowe, będzie sporo taniej.