Autor Wątek: S-type serwis  (Przeczytany 3166 razy)

jarkrzy1

  • Gość
S-type serwis
« dnia: Maj 24, 2012, 10:51:59 am »
Witam.
Mam pytanie o to, czy ktoś z Was serwisuje Kota w ASO Jaguara. A jeśli tak jakie są koszty rozszerzonego serwisu S-type/XF 2,7D?

jarkrzy1

  • Gość
Odp: S-type serwis
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2012, 22:11:38 pm »
Nikt?
A może ktoś wie, jakie to koszty?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: S-type serwis
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2012, 07:10:32 am »
Chodzi ci o duży przegląd??
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: S-type serwis
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2012, 07:51:07 am »

jarkrzy1

  • Gość
Odp: S-type serwis
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2012, 12:27:29 pm »
Tak chodzi o duży przegląd.
tomasz mam telefon i umiem sie nim posługiwać ;p
Mogę powiedzieć ,że ceny są podawane bardzo enigmatycznie, a każde pytanie o wyszczególnienie, lub kosztorys jest  zbywane odpowiedziaą-wg potrzeb!
Jak w swoim drugim Jagu x-typie chciałem robić wymianę amortyzatorów tarcz i jeszcze kilku innych rzeczy różnica w kosztach w obu warszawskich ASO różniła się o około 4 tysiące. Cóż po tym jakoś nie bardzo mam zaufanie do odpowiedzi z serwisów, tym bardziej że w Gdańsku zaproponowano mi w lutym przegląd x za 1700, a jak podjechałem do nich w celu przedstawienia kosztorysu okazało się, że cena wzrosła o 400 zł plus elementy do wymiany :-zly
W związku z tym co wyżej napisałem uważam, że moje pytanie jest zasadne kolego :)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: S-type serwis
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2012, 13:19:37 pm »
Alez o ile wiem to w Warszawie jest tylko jeden ASO - na Waszyngtona. Gdzie jeszcze pytales? Okres serwisu
"standardowego" jest okreslony w plan serwisu, za to powinni byc stanie dac dokladna cena, bo kazda czynnosc
ma swoj okreslony czas, a czesci wdgl katalogu. W ASO Waszyngtona od tego mozesz jeszcze liczyc na rabat
o ile jestes czlonkiem JaguarClubPoland. Jednak przy serwisie sa sprawdzony rowniesz elementy ktory nie sa
objety w planu serwisowym, i tutaj "wgdl potrzeb" moga rosnac koszty - a wiadomo, kazdy warsztat z tego zyje.

No i napewno warsztaty polskiego importera nie sa zbyt przyzwyczajony do klienci ktorzy pytaja "ile to kosztuje",
tam raczej serwisuje sie "obojetnie ile".

Jednak skoro chcesz wymieniec amorki to poderjzewam ze jestes po gwarancji (podaj rocznik i stan licznika) wiec
nie trzeba do ASO, sa w Warszawie i w poblizu kilka warsztatow zalozonych przez bylych mechanikow JLR, ktory
naprawde dobrze pracuja. Kontakt znajdziesz w dziale "Warsztatow i Sklepow" - ten najdalej od centrum jest
najlepszym wyborem w mojej osobiscie oceny (nie jestem z ta oceny sam).

Tak wyglada plan serwisowy do Diesla, na podstawie tego (bez prac dodatkowy) ASO powinno byc w stanie
ustalic ryczalt:


jarkrzy1

  • Gość
Odp: S-type serwis
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2012, 13:53:36 pm »
Dzięki kogutki.
Na Waszyngtona i owszem, ale jest jeszcze Autoreduta na Powiślu. Wydaje mi się ze i Jagcar robi w jagach
Dzięki za schemat.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: S-type serwis
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2012, 14:00:56 pm »
Autoreduta na 3maja nie jest ASO, nie maja prawo do serwisowania gwarancyjnego, choc chwala sie certyfikatami
pracownikow. Tam mozna tak samo serwisowac jak w Altamirze (najdalej od centrum) albo w Jag-Car.

jarkrzy1

  • Gość
Odp: S-type serwis
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2012, 14:50:12 pm »
Nie mam auta na gwarancji :(
Ale wszystko przede mną  ;D

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: S-type serwis
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2012, 14:56:59 pm »
No i dlatego pisalem ze nie musisz do ASO (ASO to serwis z umowa i prawo do serwisowania gwarancyjnego), tobie
trzeba po prostu dobry warsztat ktory sie na tym zna.

O ile pamietam, to Jag-Car kiedys nawet mial cennik standardowych przygladow na stronie, a wybor ktory warsztat
wybierasz to twoj. Ja bym dzwonil do obu, ceny napewno beda mniejszy od Autoreduta (nie mowiac o ASO),
a takze wiekszy profesionalismu. Daj znac jak sie ta sprawa rozwija ;)

jarkrzy1

  • Gość
Odp: S-type serwis
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2012, 15:23:01 pm »
Bliżej mi do Trójmiasta.
Wiem,że w Tczewie jest Pit stop-warsztat który polecali forumowicze.
Może wreszcie się tam wybiorę.

michu1972

  • Gość
Odp: S-type serwis
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 28, 2012, 20:50:17 pm »
JLR w Gdansku omijaj szerokim lukiem :)

jarkrzy1

  • Gość
Odp: S-type serwis
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2012, 22:52:18 pm »
Niestety nie mam dobrych wspomnień z kontaktem z gdańskim serwisem. Jak zapytasz się o cenę usługi, części, a w zasadzie o cokolwiek, to robią takie miny jakby mieli przed sobą kloszarda >:(
Ale nadal nie zaspokoiłem swojej ciekawości o cenę przeglądu-choćby orientacyjną. Zawsze to dobry początek na pertraktacje w jakiś warsztacie. A im lepiej jest się  poinformowanym tym lepiej do negocjacji.
Mam orientacyjną cenę z serwisu Forda, który i tak ściąga np filtry z jaguara. Cena bez zastrzeżeń przeglądowych obejmująca wymianę wszystkich filtrów oleju silnikowego robociznę ~1600zł.