Autor Wątek: Brak hamulca parkingowego  (Przeczytany 4707 razy)

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Brak hamulca parkingowego
« dnia: Maj 04, 2012, 22:23:13 pm »
Witam wszystkich forumowiczów.
Odłączyłem baterie na parę minut i zwarłem przewody w celu resetu,jednak po ponownym podłączeniu baterii wyświetliła się żółta kontrolka oraz info PARKING BRAKE I APPLE FOOT Hamulec postojowy nie działa i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać,czy tylko serwis i podpięcie kompa czy jest może inna rada na przywrócenie wszystkiego do normy.
Mam jeszcze jeden problem z utworzeniem książki telefonicznej w menu telefonu.Telefon łączy się z bluetooth bez problemowo i wybiera rządany numer,jednak nie mogę zapisać go w menu oraz nie zapisuje się w ostatnio wybieranych za każdym razem muszę klikać ręcznie na ekranie lub w telefonie,może miał ktoś podobną przypadłość? Z góry dziękuję za ewentualne rady i pozdrawiam serdecznie.Dodam że to S type 2,7D z 2006.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Brak hamulca parkingowego
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2012, 10:26:31 am »
Jakie przewody zwarłeś w celu restartu ????
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

cziff

  • Gość
Odp: Brak hamulca parkingowego
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2012, 11:59:43 am »
komunikat "APPLY FOOT AND PARK BRAKE" oznacza, że trzeba skalibrowac. Poczytaj tu: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,16075.0.html

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Brak hamulca parkingowego
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2012, 04:01:45 am »
Zwarłem oczywiście przewody + z- po odłączeniu bateri,co niczego nie zmieniło i sygnał dzwiękowy oraz żółta kontrolka nadal pozostawały aktywne,nie mam pojęcia dlaczego zaistniała taka sytuacja,ponieważ wcześniej odłanczałem baterię w podobny sposób i wszystko wracało do normy bezproblemowo. Skontaktowałem się z serwisem w Bielsku Białej gdzie robiłem obsługę jakiś czas temu i problem okazał się błachy,wystarczyło po przekręceniu stacyjki w pozycję drugą wcisnąć pedał hamulca zasadniczego i trzymając go włączyć hamulec parkingowy.Wszystko wróciło momentalnie do normy.
Może ktoś będzie miał podobną sytuację,dlatego opisuję jak z niej wybrnąć.

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Brak hamulca parkingowego
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2012, 04:23:43 am »
Tak czy inaczej oczywiście dziękuję za linka do kalibracji hamulca parkingowego. Pozostaje jednak nadal problem zapisywania nr telefonicznych w pamięci w czym niestety nie poradził mi serwis. Wybieram się do nich w poniedziałek może na miejscu coś poradzą. Nawiasem mówiąc bardzo fajni ludzie są w Bielsku,fachowa i miła obsługa.
Pewnie nie zaskoczę znawców kociaków ale jeśli ktoś nie ma takiej wiedzy to się nią dzielę bo po to jest nasze forum a mianowicie jest w naszych autkach opcja świateł dziennych,którą trzeba odznaczyć po wejściu przez kompa i od tej pory nasz kociak sam włącza światełka w momencie włączenia biegu. Nie musimy pamiętać o ciągłym kręceniu przełącznikiem.
Po przejściu w pozycję parking , światełka same gasną więc jeśli ktoś ma sensor świateł wystarczy przestawć przełącznik na AUTOMAT i mamy światełka z głowy. W ciągu dnia zapalają nam się tylko przednie lampy natomiast jeśli zrobi się odpowiednio ciemno autko przechodzi w tryb świateł mijania.
Pozdrawiam i polecam przestawić się przy najbliższym podłączeniu z komputerem.