Autor Wątek: Znów ten sam problem - gaśnie! Help!  (Przeczytany 2855 razy)

Offline murnie

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
Znów ten sam problem - gaśnie! Help!
« dnia: Maj 04, 2012, 20:18:10 pm »
Witam i ponownie proszę o pomoc.
Mam x-type d 2.0 z 2003r i gaśnie w trakcie jazdy. Problem pojawił się na początku roku, tzn po zakupie auta... Zmieniliśmy olej i filtr na nowe. Mechanik podłączał 2x pod komputer i żaden błąd nie wyszedł. Przez miesiąc było ok a teraz znowu to samo. W trakcie jazdy wciskam gaz i silnik gaśnie, pojawia się na tablicy rozdzielczej spiralka jak przy zapłonie i guzik. Można chechłać silnik do woli, po n-tym razie odpali ale...
Czy może to wina immobilizera?

Offline murnie

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Znów ten sam problem - gaśnie! Help!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2012, 20:19:43 pm »
Jeszcze dodam, może to istotne, że słychać "buczenie" w okolicy deski/kierownicy gdy przekręcam kluczyk w pozycję zaplonu.

 :-K

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Znów ten sam problem - gaśnie! Help!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2012, 21:56:51 pm »
To, że buczy to norma bo to wentylatorek od termometru i on ma buczeć. A próbowałeś jeździć na drugim kluczyku? Ewentualnie jak nie masz to dorób. Zawsze to będziesz miał drugi a wyeliminujesz błąd kluczyka.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

lexxus

  • Gość
Odp: Znów ten sam problem - gaśnie! Help!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2012, 00:21:19 am »
U mnie za podobne zachowanie odpowiadał mały czujnik położenia wałka rozrządu , nie pamiętam czy świeciła się spiralka od świec przy okazji , bo było to ponad rok temu... ale pamiętam że skaner tez nic nie pokazywał.
Czujnik taki jak ten:
http://allegro.pl/czujnik-polozenia-walka-rozrzadu-ford-diesel-2-0-i2278729864.html

P.S. jeżeli Twój czujnik jest czarny a nie siwy jak ten na zdjęciu to bardzo możliwe że on jest sprawcą bo te czarne własnie miały wady i często siadały zastąpiono je siwymi o nieco innym numerze części...

P.S. 2 Własnie się dokopałem do mojego starego  postu , więc u mnie też migała kontrolka świec żarowych :

 http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,14085.0.html
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2012, 00:30:11 am wysłana przez lexxus »

BlackV6

  • Gość
Odp: Znów ten sam problem - gaśnie! Help!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2012, 13:09:03 pm »
Panowie samo się nasuwa aby isc w kierunku sprawdzenia świec i wszystkiego co jest z nimi związane to tak na początek mała sugestia

lexxus

  • Gość
Odp: Znów ten sam problem - gaśnie! Help!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2012, 14:41:05 pm »
Też tak myślałem w moim przypadku i nawet wymieniłem świece , choć nic to nie dało , ale jednak nawet uszkodzone świece w dieslu nie powodują gaśnięcia odpalonego silnika.

BlackV6

  • Gość
Odp: Znów ten sam problem - gaśnie! Help!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2012, 15:55:15 pm »
no tak racja ! czyli znowu zostaje kwestia powietrza albo za dużo albo za mało