Autor Wątek: XJ8 3,2 2002r skrzynia działa tylko na najwyższym biegu  (Przeczytany 2265 razy)

jorjo

  • Gość
XJ8 3,2 2002r skrzynia działa tylko na najwyższym biegu
« dnia: Kwiecień 27, 2012, 19:37:47 pm »
Witam.
Mam problem z Jaguarem.
Mianowicie jeśli załączę Drive to auto nie rusza, muszę dać około 2000 obrotów, słychać stuknięcie i auto powoli rusza ale skrzynia  działa tylko na 5 biegu.
 Przy odpaleniu zimnego auta pojawia się komunikat " Restricted performance", obroty idą tylko do 3000
następnie jeśli troszkę pojeździ to przy zapalaniu nie pojawia się taki komunikat, do czasu aż włączę D, wtedy wyskakuje Gearbox fault i restricted performance. Na wstecznym nie ma problemu auto zachowuje się normalnie.
Nie bardzo wiem od czego zacząć, co sprawdzić etc. No i obrooty już mogę kręcić powyżej 3000
Mój plan jest taki, aby na początek zmienić olej i filtr w skrzyni, chciałbym go zalać lotosem ATF bo jeśli to nie pomoże to szkoda kasy na esso.
Przebieg ponad 300kkm.

Auto kupiłem już w takim stanie, sprzedający powiedział mi ze silnik jest uszkodzony, ale nie jest tylko ta skrzynia. Przejechałem około 70km. nic wielkiego się nie dzieje, lekko słychać jak auto rusza takie chrobotanie, ale nie cały czas tylko przy starcie i naprawdę cicho, takie trzy cztery pyknięcia.

Dziękuję za pomoc

TYGRYS3

  • Gość
Odp: XJ8 3,2 2002r skrzynia działa tylko na najwyższym biegu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2012, 19:43:45 pm »
skrzynia w rozsypce ,wymiana oleju nic nie da,
jedyne co możesz zrobić to diagnostyka IDS-em
wtedy będziesz wiedział na czym stoisz  :-V

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: XJ8 3,2 2002r skrzynia działa tylko na najwyższym biegu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2012, 19:45:30 pm »
Witaj. Zaczynaj od diagnozej komputerowej. W przypadku skrzynii potrzebujesz do tego warsztat z odpowiednim
sprzetem.

Skrzynia ZF 5HP24 potrzebuje specyfycznego oleju (ZF Lifeguard/Esso LT71141), na forum jest o tym sporo.

( np tu http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,15107.0.html )

jednak obawiam sie, ze to nie kwestja oleju. Sprobowales odlaczyc aku na pol godz? (jezeli to zrobisz pamietaj
od kod do radia), wtedy sterowniki sie zresetuja i tymczasowy bledy nie zablokuja ci skrzynii - choc mysle ze
czeka ci remont skrzynii.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: XJ8 3,2 2002r skrzynia działa tylko na najwyższym biegu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2012, 19:48:15 pm »
 ;D ;D ;D Marcus jak zwykle o wiele ładniej to wytłumaczył  :-R
ale własnie o to mi chodziło  :-V

jorjo

  • Gość
Odp: XJ8 3,2 2002r skrzynia działa tylko na najwyższym biegu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2012, 12:11:53 pm »
Odłączyłem baterię i skasowało błędy, jednak skrzynia chodzi/nie chodzi bez zmian. Nie pojawia się już komunikat restricted performance, tylko błąd skrzyni.

jorjo

  • Gość
Odp: XJ8 3,2 2002r skrzynia działa tylko na najwyższym biegu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2012, 16:43:27 pm »
Spuściłem stary olej... 3,5l:)