Autor Wątek: przy odpaleniu na początku czuć że nie gadają wszystkie cylindry  (Przeczytany 5138 razy)

robertth

  • Gość
Odp: przy odpaleniu na początku czuć że nie gadają wszystkie cylindry
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 28, 2010, 02:04:50 am »
Jeśli chodzi o świece, to mam jedynie zaufanie do NGK. Ze świecami BOSCH-a też już miałem przygody.
Na NGK jeszcze się nie zawiodłem w żadnym aucie...

Luqasek

  • Gość
Odp: przy odpaleniu na początku czuć że nie gadają wszystkie cylindry
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 28, 2010, 06:42:17 am »
Ja też mam zaufanie do NGK, takie mam w swoim kocie. One zawsze się najlepiej sprawdzają, od komara, poprzez mój motocykl aż po Jaguara. Według mnie  :-10points

nowicjusz

  • Gość
Odp: przy odpaleniu na początku czuć że nie gadają wszystkie cylindry
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 28, 2010, 06:55:58 am »
Denso to jedna z lepszych świec daleko wyprzedzająca ngk ,brisk to dobry bajer i nic pozatym.Jesli jest łatwy dostęp tak jak w silnikach R6 to lepiej zastosować standardowe świece zamiast iryd czy platyn i częsciej je sobie wymienić ale to juz wedle własnego uznania bo z fabryki autka na zwykłych świecach zjezdzają.Dopiero w silnikach gdzie konieczny jest demontaz kolektorów producent zdecydował sie zastosować świece o przedłuzonej zywotności jakie to własnie platyny i irydy są ,a mowa o silnikach v6 i v8 kociastych.

qbaty

  • Gość
Odp: przy odpaleniu na początku czuć że nie gadają wszystkie cylindry
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 28, 2010, 08:07:07 am »
w silnikach gdzie konieczny jest demontaz kolektorów producent zdecydował sie zastosować świece o przedłuzonej zywotności jakie to własnie platyny i irydy są ,a mowa o silnikach v6 i v8 kociastych.
Gdzieś już taką opinię słyszałem - świece platynowe i irydowe osiągają znacznie większe przebiegi. Ale w silnikach, gdzie wymiana jest prosta raczej stosuje się świece standardowe, które po prostu częściej się wymienia.

lysyyy

  • Gość
Odp: przy odpaleniu na początku czuć że nie gadają wszystkie cylindry
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 28, 2010, 12:02:26 pm »
a patrzyłeś na drugą stronę?
Nie zauważyłem, że jest druga strona  :-gwizd

booschmen

  • Gość
Odp: przy odpaleniu na początku czuć że nie gadają wszystkie cylindry
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 30, 2012, 19:45:51 pm »
Poruszam dosc stary temat ale chcialem zapytac czy ktos posiada informacje odnosnie jakie swiece do jakiego jaguara tzn mam XJR-a z96r 4.0 R6 byly swiece (kazda inna) i auto chodzilo, wymienili je na NGK BCP6ES i auto nie chodzi, wiec chcialbym sie dowiedziec czy jest jakis katalog jakie swiece do jakiego kota albo chociarz jakie powinny isc do mojego zwierza.