Autor Wątek: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???  (Przeczytany 7177 razy)

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« dnia: Kwiecień 03, 2012, 18:47:12 pm »
Czy wiążą się z tym problemy? Późniejsze

andrew140785

  • Gość
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2012, 19:10:50 pm »
Powiem Ci to co powiedział mi mój mechanik któremu tylko powierzam moje samochody do naprawy "nie ma czegoś takiego jak nabijanie albo dobijanie klimatyzacji z butli" o ile chodzi Ci o to właśnie. Klimatyzację powinno się co 2 lata serwisować na specjalnie do tego przeznaczonym kombajnie który automatycznie dokonuje pomiarów ciśnień, szczelności układu oraz sam płucze układ, spuszcza środek chłodzący i wymienia  go na nowy i uzupełnia w ilości podanej przez producenta samochodu w X'ie tabliczka ta znajduje się na kielichu amortyzatora i tolerancja ilości chłodziwa wynosi o ile dobrze pamiętam +/- 5g. czyli bardzo mało każde "dobicie" klimatyzacji bez takiego urządzenia to dosłowne dobijanie sprężarki kilmy gdyż jeśli będzie za dużo chłodziwa to po prostu ma za ciężko.

tak więc nie daj nabić się w butelkę 8) cwaniakom którzy kupią butlę na allegro i serwisują klimy w samochodach :-hehe

sanchez

  • Gość
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2012, 19:11:05 pm »
Czy wiążą się z tym problemy? Późniejsze
Uzupełnienie czynnika w klimatyzacji, nie wiąże się z żadnymi problemami.... :-W
Chyba że masz nieszczelny układ, ale to inna sparawa i nie ma bezpośredniego związku z uzupełnieniem czynnika.

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2012, 19:55:28 pm »
Poprostu jesli pojade do zakładu , to oni juz zrobią co trzeba. ?????

BlackV6

  • Gość
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2012, 21:13:17 pm »
ewentualnie nie szczelny zaworek klimy :P nie zapomnij odgrzybić :)

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2012, 22:26:29 pm »
nie ma czegoś takiego jak nabijanie lub dobijanie klimy. serwis polega na tym że  urzadzenie wyciaga aktualny czynnik chłodzący, następnie sprawdzana jest szczelnosc układu, pózniej napełnienie nowym czynnikiem oraz odpowiednią dla danego modelu ilością specjalnego oleju smarującego cały układ. wszystko to oczywiście robi maszynka podłączona do układu  na ktorej wcześniej wybiera sie model samochodu. zużyty czynnik zostaje zebrany do butli . Ja podłączam do maszyny Bosch, a z całej imprezy dostaję wydruk, łącznie w ilościami wprowadzonych materiałów i odczytami ciśnienia po napełnieniu. te odczyty powinno się robić dwa, pierwszy po napełnieniu, drugi po kilku minutach, aby sprawdzić czy się utrzymuje (ale nie pamietam dokladnie tych czasów, to sie robi automatycznie). Z tego co mi wiadomo to niektore firmy idą na skroty zeby było szybciej.
pozdrawiam.

Pirat

  • Gość
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2012, 08:16:02 am »
Reasumując nic na własną rekę.Tylko serwis,w tej kwesti nie opłaca się oszczędzanie i kombinowanie

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2012, 20:03:21 pm »
Serwis???? Ale jesli u mnie w miescie jest firma, to chyba bez obaw do niej mogę, zamiast do JagService

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2012, 20:23:41 pm »
W sensie serwis klimatyzacji.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2012, 20:30:13 pm »
Właśnie. Jutro tam się przejdę. Pytam ,bo wymieniałem chłodnice od klimy....  Wiec jesli ONI wszystko "dokręcą" to śmialo mogę ruszac w szeroką drogę???

Pirat

  • Gość
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2012, 07:33:07 am »
W sensie serwis klimatyzacji.
Dokładnie o to mi chodziło

Marlon

  • Gość
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2012, 19:03:39 pm »
Podpinam się pod stary temat bo nic nie znalazłem o tym czego szukałem,a mianowicie o ilości czynnika chłodzącego do x-type 2.5 sport.Wiem,że ma być wklejka na puklu amora,ale u mnie nie ma .Jak ktoś wie to proszę o cynk.

Sebastian X

  • Gość
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2012, 19:12:02 pm »
810 +/-25 gr :-V

BlackV6

  • Gość
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 27, 2012, 21:32:13 pm »
Rok temu robiłem klimatyzacje ,spawanie przewodów ,czyściłem chłodnice zadek07 wymienił sprężarkę ,napełniłem klimę 825 gr dokładnie ,podjechałem sprawdzić klimę bo nie chłodziła okazało się że zostało w niej 30 gr odczynniku hahah ,cóż upały idą więc ją napełniłem i sprawdziłem szczelność ,wszystko ok żadnego wycieku gdzie podział się przez zimę  odczynnik ?

Marlon

  • Gość
Odp: Czy ktoś z was "nabijał" klimatyzacje???
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2012, 20:50:51 pm »
Dzięki wielkie