Autor Wątek: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D  (Przeczytany 18932 razy)

cobi

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 16, 2012, 20:28:46 pm »
To dobrze. Nie przeszkadza to w sumie ale jest dośc drażniace.
A co do tego trzęsienia sam dziś popatrzyłem, telepie sie.....ale nie silnik tylko ta osłona plastikowa na nim i takie wrażenie było że się motor mi tak mocno kolebota. Jeszcze musze nawiewy na szybę przykleic bo jak własnie przy przyśpieszaniu mam ochotę je złapac i wywalić przez okno.

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 16, 2012, 20:40:48 pm »
Przegląd zrobiony. Musi tak byc. Trzęsie no jak to diesel  :- pojecia

A tu pytanie do dieslosców jeszcze czy macie tak jak przyspieszanie na 5 biegu powiedzmy od 80 to  takie dziwne drżenie macie? Tak jakby 5 przy 80 to był za wysoki bieg. Nie mocne tylko takie pobukiwanie-kurde nie wiem jak to opisać.

Mam to samo. Na 5 biegu mój kot nie lubi mieć poniżej 1500 obrotów, jak na 5 przyśpieszam z 70 do 90 trochę odczuwam że bieg jest dla niego za niski, dlatego zwykle wrzucam 5 dopiero po 80
... wg mnie tak ma być i kropka... diesel  ;)
X-Type 2.0D 2004

cobi

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 16, 2012, 20:43:44 pm »
No własnie tak mam poniżej 1500 jakos tak dziwnie. Wrażenie takie jakby sie praca silnika na budę przenosiła  :- pojecia
Ja najpierw myslałem że cos sie rozkręciło w desce że tak sie dzieje.

Może lepiej by było jakby silnik siedział wzłuż a nie w poprzek.

andrew140785

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 18, 2012, 08:09:32 am »
Czyli wszyscy mamy to samo i popadamy w "dieslo-fobię" ;D U mnie też drży ta osłona na silniku a nie sam silnik i podczas jazdy na wysokim biegu słychać te kratki nawiewu ale silikon podobno dobrze je trzyma i nie trzeszczą ;) trzeba wypróbować :-chyt


cobi

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 18, 2012, 11:50:40 am »
Kurde tylko ja się zastanawiam jak wyeliminować te drżenie na desce. Może rozbiorę w week i posprawdzam mocowanie deski-ale to na bank sprawka forda i dokręcanie nic nie da.

Denerwuje mnie równiez że powyżej 130 w aucie robi się głośno.

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 19, 2012, 20:57:41 pm »
Koledzy,
Ja w temacie tych wynalazków tzn dodatków.
Nie za bardzo wierzyłem w ich cudowną moc ale postanowiłem poeksperymentować.
Kupiłem rzeczone 2 wynalazki, wlałem, zrobiłem trasę ok 150 km i mogę z całą odpowiedzialnością że te cuda działają  :-super  :-super  :-super.
I tak z niedowiarka stałem się dłużnikiem kolegów co podpowiedzieli to rozwiązanie. A zatem  :-thank  :-thank  :-thank.
X-Type 2004, 2,0 D

Offline murnie

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 19, 2012, 22:09:00 pm »
Przegląd zrobiony. Musi tak byc. Trzęsie no jak to diesel  :- pojecia

A tu pytanie do dieslosców jeszcze czy macie tak jak przyspieszanie na 5 biegu powiedzmy od 80 to  takie dziwne drżenie macie? Tak jakby 5 przy 80 to był za wysoki bieg. Nie mocne tylko takie pobukiwanie-kurde nie wiem jak to opisać.

Mam to samo. Na 5 biegu mój kot nie lubi mieć poniżej 1500 obrotów, jak na 5 przyśpieszam z 70 do 90 trochę odczuwam że bieg jest dla niego za niski, dlatego zwykle wrzucam 5 dopiero po 80
... wg mnie tak ma być i kropka... diesel  ;)

Przy 2.0 D ja też czuję że przy 1500 obrotów silnik się męczy i jest to dla niego za mało, nie tylko po 5tce. Staram się zmieniać biegi gdy obroty dojdą max. 2500. A wy?

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 24, 2012, 10:13:29 am »
witam Was. po wyczyszczeniu ukladu dolotowego dymienie jest znacznie mniejsze. wielkie dzieki dla Ciamajdy  :-thank
kazalem rowniez sprawdzic mechanikowi jeszcze raz wryski, poki byly na gwarancji, w dwoch zaworki byly do wymiany (dziwne wiem). i teraz mam kolejne pytanie, poniewaz silnik chodzi rowno, kopci tylko co diesel ponoc powinien, natomist chodzi mi o prace silnika :/ jak jest zimny zawsze chodzil glosniej ale teraz chodzi jeszcze glosniej. prace silnika porownalbym do pracy silnika ze starego mercedes 124 z 1987r. dikadnie slychac klekotanie :/ malo tego jak juz sie rozgrzeje chodzi znacznie ciszej, ale tez nie zawsze, czasami jest tak ze jak przyspieszam sysze te przeklete klekotanie ewidentnie. przed ostatnia wizyta u mechanika nie pracowal tak ten silnik :(
wiecie co moze byc przyczyna? cz mam mechanika powiesic cz jak?
pozdrawiam  :-V
krecik-adas

cobi

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 24, 2012, 10:16:25 am »
Klekotanie kojarzy sie raczej ze złym kątem wtrysku-ale mogę sie mylić.

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 24, 2012, 10:29:41 am »
jesli jest to zly kat wtrysku, odpowiada ten co regenerowal cz mechanik ktory je wkrecal?
krecik-adas

cobi

  • Gość
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 24, 2012, 10:35:01 am »
Najpierw trzeba dokładnie sprwadzic co jest nie tak a potem dopiero lac :)

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 24, 2012, 10:38:39 am »
wiem wiem, tylko chodzi mi o ewentualnego winowajce ;) jesli bylby to kat  :-W
krecik-adas

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 07, 2012, 14:08:54 pm »
Ja najpierw kupiłem dodatek "Super Diesel Adittiv" do czyszczenia i smarowania wtryskiwaczy oraz czyszczenia komory spalania i do tej pory jeżdżę na nim ale za chwilę będę wlewał dodatek "System Pflege-Diesel" który głównie smaruje wtryskiwacze i pompę paliwową oraz delikatnie czyści i usuwa osady i z układu paliwowego i zabezpiecza przed korozją.

Właśnie stoję przed zakupem dodatków do diesla. Już miałem zamawiać 2x "Super Diesel Adittiv" i 2x "System Pflege-Diesel", ale przeczytałem specyfikację każdego dodatku i teraz nie wiem czy nie lepiej zakupić:

* "Diesel Spülung" - (Oczyszczacz układów wtryskowych w silnikach Diesla. W większości przypadków jedno oczyszczanie za pomocą tego dodatku przywraca do pracy nawet bardzo zanieczyszczony układ wtryskowy.)

lub

*Speed Diesel Zu Satz - (Do oczyszczania i smarowania wtryskiwaczy, zaworów, tulei cylindrowych i tłoków.)

?? :-chyt
X-Type 2.0D 2004

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 14, 2012, 21:32:13 pm »
a teraz nowa zagadka... kopcenie na czarno powiedzmy ze jest zminimalizowane, ale zauwazylem jadac wieczorem kiedy jedzie inny samochod za mna i dodam wiecej gazu, zostaje za mna dym. w ciagu dnia jest nie widoczny, natomiast wieczorem w swiatlach  auta za mna widze wyraznie dym. co to moze byc??  :-help
krecik-adas

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Falujace obroty, drgajacy silnik 2.0 D
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 09, 2012, 11:57:32 am »
znowu mi zaczynaja falowac obroty  :-\
jeden mechanik powiedzial mi ze to wina przeplywomierza, czy to mozliwe? pozdrawiam
krecik-adas