Autor Wątek: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)  (Przeczytany 8004 razy)

ktr

  • Gość
brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« dnia: Styczeń 14, 2012, 16:28:08 pm »
Witam,

Zauważyłem w moim Kocie (X-Type) taki oto objaw dotyczący spryskiwaczy. Auto po myjni, następnie używałem spryskiwaczy. Na załączonych zdjęciach widać brudną maskę - zacieki od płynu do spryskiwaczy. Prawa strona (pasażera) maski jest dużo gorsza, lewa też pozaciekana, ale trochę lepsza. Jest to bardzo nieestetyczne i jakoś na innych samochodach tego nie widzę.

Kolejne zdjęcie pokazuje lewy pipek (spryskiwacz na masce), który jakąś chwilę po użyciu wypuszcza takie jakby bańki i małe ilości płynu. Widać to dobrze na zdjęciu.

Po otwarciu maski widać także ślady płynu spryskiwacza co może sugerować, że to cieknie także do środka. 2 kolejne zdjęcia w następnym poście.

Co może być przyczyną? Czy ktoś ma lub miał taki problem? Co mogło nawalić? Chciałbym się za to zabrać.

ktr

  • Gość
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2012, 16:28:57 pm »
A to 2 kolejne zdjęcia (opisane w powyższym poście).

moryc25

  • Gość
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2012, 16:38:38 pm »
Zmień płyn w spryskiwaczu.

ktr

  • Gość
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2012, 16:53:47 pm »
A mógłbyś wytłumaczyć jaki związek z tą usterką może mieć sam płyn (firma)?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2012, 16:57:54 pm »
ja bym to nie nazywal "usterka". pompa poprzez spryskiwaczek przetransportuje plyn do szyb, przy czym czesto
nie wszystko tam laduje gdzie chcemy. sa plyny ktory zostawiaja slady, sa tacy, ktory nie. uzywasz plyn gotowy
czy koncentrat?

BlackV6

  • Gość
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2012, 19:43:52 pm »
bo jesli masz letni to sie lekko zmrozil

ktr

  • Gość
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:26:20 am »
Używam płynu zimowego, ale nie patrzę na markę - pierwszy lepszy z hipermarketu.

BlackV6

  • Gość
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2012, 12:41:46 pm »
zobacz jak sikniesz na szybe czy jest on zmrozony

ktr

  • Gość
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2012, 11:56:58 am »
Przecież pisałem, że używam płynu zimowego, do -20 stopni albo i lepiej.

To jaki płyn polecacie? Jaki na zimę i jaki na lato? Najważniejsza cecha na jakiej mi zależy to brak takich zacieków jak na zdjęciach. O ile to w ogóle wina płynu...

majk1980

  • Gość
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2012, 13:07:40 pm »
Masz podgrzewane spryskiwacze, a jak się już grzeją to ze spryskiwaczy uchądzą bąbelki płynu i brudzą maskę. To jest normalne.

BlackV6

  • Gość
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2012, 14:52:57 pm »
wiesz do płynu miałem kiedys zimowy do -20 przy -5 zamrazł  :-hehe nie jest to normalne co ma na masce ,może sprawdzić i przeczyscic dysze igła może coś w nich siedzi

ktr

  • Gość
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2012, 14:27:31 pm »
To, że płyn, który leci brudzi to mogę zrozumieć, ale... przecież to objaw a nie przyczyna bo płyn nie powinien lecieć. Poza tym pomijacie fakt, że leci też do wewnątrz (wrzucałem zdjęcia spod maski), a nie tylko na masce.

Byłem u znajomego mechanika. Obejrzał dysze, spryskiwacze i stwierdził, że mam zapewne nieszczelne gumowe oringi przy kolanku w jednym i drugim spryskiwaczu. Zalecił zakup spryskiwaczy (te "dysze" na masce wraz z oringiem i tak jak gdyby kolankiem bo pewnie samo nie występuje). Czy jakoś to skomentujecie i coś doradzicie?

Myślicie, że występuje sam ten oring i kolanko, czy trzeba kupować razem z tymi dyszami, które widać na masce? Ciekawe, ile to może kosztować i czy jest sens rozważać zakup używek?

BlackV6

  • Gość
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2012, 14:35:39 pm »
osoba do auta ty otwieraj maskę i patrz gdzie leci

ktr

  • Gość
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2012, 20:03:29 pm »
Spróbowałem takiego testu, narzeczona w aucie psikała a ja otworzyłem maskę i patrzyłem, ale nic nie było widać. Pewnie za mało cieknie do wewnątrz by tak łatwo zauważyć. Widać tylko efekty, co pokazałem na zdjęciach. We wtorek auto idzie do warsztatu i sprawdzą co się dzieje w tym temacie.

ktr

  • Gość
Odp: brudzące spryskiwacze (wyciek zewnętrzny i wewnętrzny)
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2012, 22:05:13 pm »
W warsztacie powiedzieli, że dysze spryskiwaczy (te plastikowe, które są na masce) są luźne i przez to nieszczelne. Powiedzieli, że muszę kupić te dysze, wczepiane w maskę (drugie zdjęcie od góry w tym wątku: "spryskiwacz.jpg").

Czy ktoś kupował te czarne plastiki? Zalecacie nowe czy używki? Może ma ktoś na sprzedaż? Jeśli chodzi o nowe to wątpię by mieli w hurtowniach/sklepach, raczej tylko ASO - sprawdzę z ciekawości ile chcą za takie coś. Może pozytywnie zaskoczą:)