Autor Wątek: 3.0 V6 4x4 - specyfika pracy skrzyni biegów i sprzęgła?  (Przeczytany 3071 razy)

Maphius

  • Gość
3.0 V6 4x4 - specyfika pracy skrzyni biegów i sprzęgła?
« dnia: Styczeń 03, 2012, 20:15:06 pm »
Witam,
przeszukiwałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi jednak nie znalazłem (może słabo szukałem?)  :-wstyd
W każdym razie chciałem zapytać, czy w Jagu 3.0 V6 4x4 normalne jest to, że sprzęgło pracuje w dość specyficzny sposób, tzn. kiedy wrzuci się bieg "za wysoki" tzn. przy zbyt małej prędkości/obrotach słuchać takie pojedyńcze stuknięcie, a kiedy zredukuje się bieg zbyt szybko, auto szarpie. Posiadam ten samochód od tygodnia i jakoś ciężko mi się przestawić na tą skrzynię i prowadzić auto płynnie.
Czy jest to normalne w tym modelu, czy może coś jest u mnie zepsute??

Phantom1988

  • Gość
Odp: 3.0 V6 4x4 - specyfika pracy skrzyni biegów i sprzęgła?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2014, 20:47:48 pm »
Widzę, że temat założony już jakiś czas temu, ale u mnie sprawa wygląda podobnie:) Te skrzynie są dość "trudne". Niejedna osoba mi to już powiedziała i rzeczywiście się to potwierdza:)

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: 3.0 V6 4x4 - specyfika pracy skrzyni biegów i sprzęgła?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2014, 13:53:53 pm »
Fakt - u mnie tez tak było. Trzeba sie przyzwyczaić do specyfiki i bedzie  lepiej

gres

  • Gość
Odp: 3.0 V6 4x4 - specyfika pracy skrzyni biegów i sprzęgła?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2014, 23:20:19 pm »
Albo nauczyc redukcji z miedzygazem.... Sory nie moglem sie od kotleta powstrzymac :)

kurak22

  • Gość
Odp: 3.0 V6 4x4 - specyfika pracy skrzyni biegów i sprzęgła?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2014, 20:41:30 pm »
Witam,
przeszukiwałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi jednak nie znalazłem (może słabo szukałem?)  :-wstyd
W każdym razie chciałem zapytać, czy w Jagu 3.0 V6 4x4 normalne jest to, że sprzęgło pracuje w dość specyficzny sposób, tzn. kiedy wrzuci się bieg "za wysoki" tzn. przy zbyt małej prędkości/obrotach słuchać takie pojedyńcze stuknięcie, a kiedy zredukuje się bieg zbyt szybko, auto szarpie. Posiadam ten samochód od tygodnia i jakoś ciężko mi się przestawić na tą skrzynię i prowadzić auto płynnie.
Czy jest to normalne w tym modelu, czy może coś jest u mnie zepsute??
Ty chyba naprawdę chcesz zobaczyć części swojej skrzyni kiedyś pod autem.
Mama brata który takimi zrzutkami bez miedzygazu urwał skrzynie biegów w e46.

gres

  • Gość
Odp: 3.0 V6 4x4 - specyfika pracy skrzyni biegów i sprzęgła?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2014, 13:19:28 pm »
nie no aż tak go nie strasz :) Delikatne odpuszczanie sprzęgła i międzygaz nie jest potrzebny, chociaż sprzęgła drogie ponoc do nich :p