Autor Wątek: X308 Daimler - gdzie kupić skórę na tapicerkę ? Przekładka  (Przeczytany 5551 razy)

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
X308 Daimler - gdzie kupić skórę na tapicerkę ? Przekładka
« dnia: Grudzień 07, 2011, 21:32:29 pm »
Koledzy mam zniszczone siedzenia od pasów, siedzenie kierowcy ma element do wymiany, którego nie da się naprawić.

Znalazłem tapicera który może mi zmienić skóry na 2 siedzeniach, podłokietniku i uchwytach w drzwiach przednich za 1500 zł plus materiał.

I teraz mam pytanie, gdzie mogę kupić prawdziwe skóry na tapicerkę w kolorze Ivory, trim NED ? Zależy mi aby były to skóry a nie materiał skóropodobny, w Daimelar podobno tapicerka była lepsza niż w pozostałych modelach.

Mam też pytanie czy ktoś przekładał skóry, widziałem tapicerkę w niezłym stanie i zastanawiam sie nad przekładką, może ktoś z was robił coś takiego ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: X308 Daimler - gdzie kupić skórę na tapicerkę ? Przekładka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2011, 05:28:16 am »
I teraz mam pytanie, gdzie mogę kupić prawdziwe skóry na tapicerkę w kolorze Ivory, trim NED ? Zależy mi aby były to skóry a nie materiał skóropodobny, w Daimelar podobno tapicerka była lepsza niż w pozostałych modelach.
Tak sobie to tłumacz. Lepsza skóra była tylko w Century, a Daimler to Jaguar tyle, że ze stolikami.
Dzwoń po najlepszych tapicerach w Polsce i szukaj. Ja nie znalazłem.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: X308 Daimler - gdzie kupić skórę na tapicerkę ? Przekładka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2011, 08:14:37 am »
Widziałem ostatnio na OTOMOTO Daimlera puknietego przodem za 2600 z jasnymi skórami, szkoda że go wcześniej nie widziałem bo bym go łyknął na dawce. Poszukaj.
xj6 4,0 Sovereign 1996


Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 Daimler - gdzie kupić skórę na tapicerkę ? Przekładka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2011, 17:00:40 pm »
I teraz mam pytanie, gdzie mogę kupić prawdziwe skóry na tapicerkę w kolorze Ivory, trim NED ? Zależy mi aby były to skóry a nie materiał skóropodobny, w Daimelar podobno tapicerka była lepsza niż w pozostałych modelach.
Tak sobie to tłumacz. Lepsza skóra była tylko w Century, a Daimler to Jaguar tyle, że ze stolikami.
Dzwoń po najlepszych tapicerach w Polsce i szukaj. Ja nie znalazłem.


Nie byłem pewny dlatego napisałem " podobno ", wychodzi na to że jednak tapicer bedzie miał pracę.

Dziękuję wszystkim za informacje.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: X308 Daimler - gdzie kupić skórę na tapicerkę ? Przekładka
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2011, 17:18:36 pm »
nie jestem do konca pewien, czy w daimlerzy 308 jednak nie jest "Autolux" zamiast "Autocalf", ktory chyba byl
standard w 308. w kazdym razie, jak chcesz kupic orygynalnej skory (co raczej nie jest potrzebny) to nie bedzie
to ani latwy, ani tanio.

connolly, ktory byl dostawca skory wtedy splajtowal pare lat temu, firma UK-Hide teraz prowadzi sprzedaz
pod nazwe "connolly" i o ile wiem to kupili stan magazynu, moze tam zapytaj:

http://www.ukhide.co.uk/connolly-leather.html

jednak mysle, ze twoj tapicer moze smialo dobrac standardowa skory w twoim kolorzie. powodzenia!

magic

  • Gość
Odp: X308 Daimler - gdzie kupić skórę na tapicerkę ? Przekładka
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2011, 00:52:23 am »
Tu masz link do hurtowni w Bydgoszczy mają wzory o nazwie Connolly do Jaguara
http://marwal.pl/skorysamochodowe_luksusowe.php

szpulek

  • Gość
Odp: X308 Daimler - gdzie kupić skórę na tapicerkę ? Przekładka
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2011, 08:54:19 am »
Tez podchodzilem do tematu bo lewa poduszka fotel kierowcy jest mocno zniszczona od pasa. Nie ma problemu ze znalezieniem tapicera, ktory to uszyje. Material jest problemem. I tu nie chodzi o kolor tylko o fakture i wlasciwosci skory.. Sam szukam i chyba kupie w UK jakis fotel pasazera i poprosze o wysylke samej skory.. Nie znalazlem jeszcze nikogo kto sprzedaje oryginalna skore do jagow. A czy ktos pytal w ASO czy da sie to kupic? W mercach da sie zamowic sam material.. pzdr

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: X308 Daimler - gdzie kupić skórę na tapicerkę ? Przekładka
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2011, 16:03:53 pm »
W ASO można kupić każdy element osobno, nie trzeba kupować całego fotela.
Problem w tym, że już część kolorów jest niedostępna.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

szpulek

  • Gość
Odp: X308 Daimler - gdzie kupić skórę na tapicerkę ? Przekładka
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2011, 08:28:52 am »
Musze w takim razie przy okazji zadzwonic o AGD do 308mki, moze jeszcze bedzie.. Pzdr

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 Daimler - gdzie kupić skórę na tapicerkę ? Przekładka
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2011, 18:38:41 pm »
Musze w takim razie przy okazji zadzwonic o AGD do 308mki, moze jeszcze bedzie.. Pzdr

Kolega ruszył może z tematem ? Jakieś wiadomości ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.