Autor Wątek: Podpora wału 2.7 D  (Przeczytany 2357 razy)

swanyadi

  • Gość
Podpora wału 2.7 D
« dnia: Listopad 29, 2011, 22:15:29 pm »
Witam
Padło mi łożysko podpory wału. Ciężko dostać. Znalazłem używane po małym przebiegu. Ale nie wiem czy będzie pasować z rocznika 2007 (automat).Ja mam 2004  manual. Myślę , że  powinno. A wy koledzy jak sądzicie?
Wał pewnie by nie pasował ale łożysko powinno.Ktoś wymieniał może ma numer łżyska?

swanyadi

  • Gość
Odp: Podpora wału 2.7 D
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2011, 19:38:15 pm »
Wielka lipa z tego koledzy. Samego łożyska nie wymienia się. Trzeba zakupić cały wał napędowy. Osobno nie sprzedają . Podobno ono jest tak osadzone że się go nie ściąga. Koszt w UK z wymianą to 920F :-cry. W Pl sam wał to koszt 3800zł  :-cry   . Nie życzę nikomu tego problemu. Objawy jak przy tylnich łożyskach ciężko zdiagnozować.

pawlo8008

  • Gość
Odp: Podpora wału 2.7 D
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2011, 00:52:50 am »
witaj kolego,

mam ten sam problem,poruszałem go już na forum...tez zbierałem sie za regeneracje i zasięgnąłem paru opinii.
jest wiele konkretnych firm zajmujących się regeneracją wałów napędowych.może jakaś firma(w polsce jest ich kilka) miec problem z doborem łożyska( mam też już inną firme zajmującą sie wytwarzaniem każdego łożyska,a nawet elementów każdego mostu),ale większośc twierdzi,że reszte zrobi.trzeba zdemontowac wał i dostarczyc na stół.może już ktoś z kolegów robił to wcześniej,to podzielą się z nami doświadczeniem :)
ja mam s-type na taxi,wiec mam problem z czekaniem na regeneracje i musze pomyślec o używce.jeśli masz trochę czasu,możesz poczekac...

fajnie jak by się ktoś wypowiedział czy wały napędowe w modelach po lifcie ze skrzynią zf 6-cio biegową były takie same i czy pasuje wał od diesla do benzyny np.?

pozdrawiam


swanyadi

  • Gość
Odp: Podpora wału 2.7 D
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2011, 19:03:34 pm »
Kupiłem na ebayu używkę z 2007 automat jak nie będzie pasować to może do twojego będzie heh Mi juz huczy a do do domu na święta lece 1600km więc nie chce ryzykować.

swanyadi

  • Gość
Odp: Podpora wału 2.7 D
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2011, 19:16:17 pm »
Wał z łożyskiem pochodzi od 2007 automat. Mam nadzieje ,że będzie pasowało do mojego manuala ;D
Już wiem,że jest za krótki  >:( Ale część z łożyskiem powinna pasować jak nie to będę walczył z łożyskiem ;D


Jak by to kogoś interesowało to tak wygląda:

swanyadi

  • Gość
Odp: Podpora wału 2.7 D
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2012, 19:07:59 pm »
Potwierdzam część wału z łożyskiem pasuje i prawdopodobnie jest taka sama we szystkich kotach . Czyli od automatu pasuje do manuala . Jeśli padnie nam łożysko na wale to wymieniamy tylko cżęść od mostu . Jeśli uda się kupić używane . Bo łożyska samego nie idzie dostać . Trzeba kupić cały wał koszt 3400zł >:(   



                                :-thank