Autor Wątek: Zgasnął i już nie odpalił  (Przeczytany 6462 razy)

teddybear69

  • Gość
Zgasnął i już nie odpalił
« dnia: Październik 09, 2011, 23:35:57 pm »
Witam,

po drodze do domu dziś wieczorem X-Type 2.0d 2004 zaczął nieco szarpać na piątym biegu. Redukcja i powrót do piątki i wszystko było okej przez jakieś pięć kilometrów, kiedy to silnik zgasnął na dobre. Nie odpala już wcale mimo iż rozrusznik klekoce.

Nie pojawiła się żadna informacja na komputerze. Wszystko wygląda normalnie. W baku było paliwo (pół baku). Samochód ma olej niedawno wymieniany razem z filtrami wszelkimi.

Co może być przyczyną? Proszę o szybką odpowiedź bo umieram tutaj ze strachu :(

Oktawian80

  • Gość
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2011, 23:57:41 pm »
może wyłącznik przeciwuderzeniowy, może po porostu prąd nie dochodzi?

Sebastian X

  • Gość
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2011, 00:03:14 am »
Bez podpięcia pod komputer się nie obejdzie :-\

teddybear69

  • Gość
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2011, 00:12:37 am »
ok... to zwykly warsztat ktory ma komputer powinien dac sobie rade? moj sprawdzony mechanik niestety nie ma :(

Inna sprawa... jak oceniacie prawdopodbienstwo, ze to duza usterka, a jak, ze duperela typu wlasnie czujnik czy elektronika? Dodam jeszcze ze auto nie stracilo mocy... zaczelo tylko szarpac a potem zgasnelo :(

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2011, 08:37:23 am »
moze paliwo cos nie hallo?moze pompa?jak sie nie podlaczysz pod kompa to tylko wrozenie.moze jakis paproch byl w paliwie,podlaczaj pod kompa
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.

andrew140785

  • Gość
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2011, 10:18:30 am »
A nie zamigała Ci przypadkiem pomarańczowa sprężynka kiedy zgasł ;)? Jeśli tak to prawdopodobnie masz do wymiany czujnik położenia wałka rozrządu. Przerywanie silnika też się z tego bierze bo u mnie tak było a czujnik nie pokazywał żadnego błędu na komputerze. Objawy padania tego czujnika zaczynają się właśnie na rozgrzanym silniku a później nie chce odpalić.

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2011, 12:34:44 pm »
Witam
Miałem podobny problem tylko w innym TDCI, jechałem i nagle zgasł, powód pompa paliwowa padła, koszt naprawy to 1500 zł. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

teddybear69

  • Gość
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2011, 15:12:15 pm »
@natas1 - no nawet nie strasz takimi kosztami :(
@andrew140785 - co ddo kontrolki to teraz sobie nie przypomne... możliwe, że świeciła się trzecia kontrolka koło poduszki powietrznej i tego silnika (czy co to tam jest namalowane - kwadrat i rurki). Czy teraz można jakoś zdiagnozowac czy to ten czujnik, skoro komputer o nim słowa nie powie?

Pozdrawiam

lexxus

  • Gość
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2011, 15:13:12 pm »
Jesli mamy wróżyć to ja też stawiam na czujnik położenia wałka - miałem te same objawy koszta nieduże i łatwo to cudo wymienić...

teddybear69

  • Gość
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2011, 15:32:33 pm »
No to oby... w takim razie ponowie pytanie: jak to zdiagnozować? trzeba wymienić na ślepo, czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy to ta usterka?

lexxus

  • Gość
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2011, 16:38:18 pm »
no ja przyznam że strzelałem w ciemno ,wymieniłem i okazało się że to było przyczyną... koszt w intercarsie 89pln ..

teddybear69

  • Gość
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2011, 16:58:17 pm »
Ok.. mechanik jest na miejscu i stwierdził, że to pomocnicza pompka paliwa w baku nawaliła.. Macie pojęcie jak się do niej dostać? czy przez kanapę tylną od środka, czy inaczej?

lexxus

  • Gość
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2011, 17:00:13 pm »
A może inaczej , zerknij jaki masz czujnik czarny czy siwy , jeśli czarny - to masz stary czujnik i to te czujniki padały - wcześniej czy później i tak padnie i będziesz musiał wymieniać ....siwy to nowy czujnik w którym tą usterkę wyeliminowano i tu mniejsze prawdopodobieństwo że się zepsuł...

teddybear69

  • Gość
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2011, 17:14:01 pm »
Ok.. to zaraz, bo mechanikowi mojemu właśnie zdalnie pomagam i on najpierw chce sprawdzić czy ta pomocnicza pompa paliwa która jest w baku nie jest zepsuta... bo podobno dalej od niej już paliwo nie leci... No i musi do niej dojść i się zastanawia, czy demontować kanape?

romek

  • Gość
Odp: Zgasnął i już nie odpalił
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 10, 2011, 17:17:59 pm »
niech mechanik najpierw odczyta jaki błąd wyskoczył.