Autor Wątek: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?  (Przeczytany 6440 razy)

domino

  • Gość
Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« dnia: Październik 04, 2011, 15:35:10 pm »
Witam,

Prosze uzytkownikow o opinie na powyzszy temat, zastanawiam sie na ile DSC wplywa na dobre wlasciwosci jezdne X-typa a na ile to zasliuga 4x4... podejrzewal ze DSC ingeruje bardziej w sytuacjach extremalnych, ale w sumie w takich wlasnie potrzebujemy jego "pomocy".... ;)

W tym konkretnym przypadku auto bez dsc to automat, te z dsc to manuale.... :)

pozdrawiam,
Dominik

domino

  • Gość
Odp: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2011, 16:37:52 pm »
Czy raczej bez ESP.... jako ze nie bylo DSC w autkach ze sprzeglem wiskotycznym ;)

ghrh

  • Gość
Odp: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2011, 23:59:00 pm »
Zasada kompensacji ryzyka się kłania - kupując auto z ESP (statystycznie) jeździ się agresywniej i bardziej na granicy więc efekt (IMHO + statystycznie) na zero. Mój X-Type 3.0 bez ESP jeszcze nie wykazał żadnego problemu ze stabilnością. Jak ogarnę się finansowo to wybiorę się na tor i tam go przycisnę.

domino

  • Gość
Odp: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2011, 16:05:01 pm »
uwazam podobnie choc statystycznie podobno kontrola trakcji zmniejsza liczbe wypadkow spowodowana utrata kontroli na pojazdem bez udzialu innych poj..... ale sa to o ile pamietam wyniki badan firm motoryzacyjnych wiec ich obietktywnosc moze byc w jakims stopniu kwestionowana.....

inna sprawa to ze w raczej szybkim i generalnie b. dobrze prowadzacym sie aucie tez sa granice i moze byc ciezej je wyczuc... wtedy przydaje sie kontrola trakcji, szczegolnie jezeli ktos "zapomni" ze nie jest "Holowczycem"...  ;) poza tym  esp moze wzmacniac poczucie nieuzasadnione poczucie  wlasnych umiejetnosci.... ;)


Ja tam jestem przyzwyczajony do aut bez KT i raczej wole samochody mniej jezdzace za kierowce....
A poza tym juz padlo na xsa bez dsc... ;)


ghrh

  • Gość
Odp: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2011, 16:49:42 pm »
uwazam podobnie choc statystycznie podobno kontrola trakcji zmniejsza liczbe wypadkow spowodowana utrata kontroli na pojazdem bez udzialu innych poj..... ale sa to o ile pamietam wyniki badan firm motoryzacyjnych wiec ich obietktywnosc moze byc w jakims stopniu kwestionowana.....
Przy wszystkim innym niezmienionym liczbę wypadków zmniejsza. Tylko, że większe poczucie bezpieczeństwa sprawia, że jeździ się agresywniej. Polecam lekturę:
http://en.wikipedia.org/wiki/Risk_compensation, zwłaszcza o ABS.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2011, 23:45:17 pm »
ja mam bez ESP
Jaga 3.0 4x4 automat
wszyscy chwalą Jaguara za bardzo dobrą pracę i zestrojenie zawieszenia
słynie z tego też Mondeo, a przecież płyta jest wzięta właśnie z tego modelu Forda
ale ja jakoś tego nie mogę potwierdzić
jak dla mnie to odczuwam jakby zbyt dużą masę samochodu i wydaje mi się, że zawieszenie w X-sie chyba nie do końca sobie właśnie z tym radzi
wydaje mi się, że swoją starą Hondą Civic z 97 roku jestem w stanie z większymi prędkościami pokonywać te same łuki i zakręty i nie czuję że jakaś siła chce mnie wynieść na zewnątrz zakrętu
a w Jagu mam jakieś takie dziwne uczucie
nie wiem czy to tylko moje odczucia czy wy też tak macie
jakiś taki troszkę ociężały jest ten Jaguar
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

domino

  • Gość
Odp: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2011, 09:29:35 am »
Chyba nie ma co porownywac niz nie wazacej hony Civic z 1,5 tonowym prawie 5 metrowym autem z 2.5 lub 3l silnikiem.... :DDD



Ja tego nie zauwazylem, moim zdaniem prowadzenie x-typa jest bardzo dobre, jak na auto nie sportowe lub raczej nie pseudosportowe....

No i stan zawieszenia ma tu na pewno DUZE znaczenie.... Chyba tylko raz jechalem x-typem ktory mial zawieszenie bez zarzutu.... :)

Offline Kolumb

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • X-TYPE RULEZ
Odp: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2011, 10:01:02 am »
hmm...

mój trzecie X-Type i ten już ma kontrole trakcji - szukalem takie wlasnie m.in. z tym bajerkiem... jak sie okazało chyba (jeszcze jestem przed zimą) nie włączyła mi sie ani razu mimo iż jezdze dosyc ostro (przynajmnije nie poczulem ani tez nie widzialem zeby sie załączyła) w poprzednich mimo iz nie mialem, nie czulem potrzeby posiadania tego bajeru nawet jak jezdziem w zimie na letnich oponach (jak zwykle mnie zima zaskoczyla i w tamtym sezonie) i szczerze gdybym sie nie uparł na to ze juz w tym swoim trzecim musze miec WSZYSTKO - dokładnie wszystko to pewnie bym nie zwracał na takie rzeczy uwagi :)  :-A
Jadzia MY Love 3.0 V6 Rzeszów

domino

  • Gość
Odp: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2011, 10:05:49 am »
Generalnie takie sa opinie na forach brytyjskich i amerykanskich - zeby kontrola trakcji w X-type zaczela dzialac trzeba sie postarac..... ;)

Sonix

  • Gość
Odp: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2011, 19:50:15 pm »
Generalnie takie sa opinie na forach brytyjskich i amerykanskich - zeby kontrola trakcji w X-type zaczela dzialac trzeba sie postarac..... ;)

Jest to prawda..
W X-Type kontrola trakcji nie raz mi sie załączyła, ale zdecydowanie rzadziej niz w poprzednim Audi TT. No ale tam byla inna moc.
Tez szukałem X'a do skutku by miał wszystko.. i ma. A DSC, lepiej miec niz nie miec.

Offline Kolumb

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • X-TYPE RULEZ
Odp: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2011, 08:25:44 am »
Generalnie takie sa opinie na forach brytyjskich i amerykanskich - zeby kontrola trakcji w X-type zaczela dzialac trzeba sie postarac..... ;)

Jest to prawda..
W X-Type kontrola trakcji nie raz mi sie załączyła, ale zdecydowanie rzadziej niz w poprzednim Audi TT. No ale tam byla inna moc.
Tez szukałem X'a do skutku by miał wszystko.. i ma. A DSC, lepiej miec niz nie miec.


No ale Ty chyba nie masz napędu 4x4 ? bo to tez zasadnicza różnica czy ma byc docelowo naped 4x4 bo jak nie ma to racja wierze ze dosc czesto mogla Ci pomagac DSC , ale przy napędzi ena 4 koła to chyba jednak nie bylo z tym az tak zle ? chyba ze jezdzisz napewde ostro albo w krajach wiecznego sniegu... ;)
Jadzia MY Love 3.0 V6 Rzeszów

Sonix

  • Gość
Odp: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2011, 09:06:54 am »
Nie nie, ja mam FWD

Offline Kolumb

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 94
  • X-TYPE RULEZ
Odp: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 12, 2011, 10:01:30 am »
No to tu sie zgadzam ze DSC jest faktycznie potrzebne i napewno sie przydaje
Jadzia MY Love 3.0 V6 Rzeszów

domino

  • Gość
Odp: Czy warto kupic X-a BEZ DSC......?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2011, 18:48:41 pm »
no FWD to zupelnie inna historia.... :)