Autor Wątek: stuki w zawieszeniu tył x300 sport  (Przeczytany 9488 razy)

Maru$

  • Gość
stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« dnia: Wrzesień 27, 2011, 21:25:47 pm »
Witam mam problem z stukami dochodzącymi z tylnego zawieszenia przy większych nierównościach.
Byłem na szarpakach i pan diagnosta zrobił tak  :- pojecia wszystko niby jest ok ale stuki słychać.
Miał ktoś wcześniej z czymś takim doczynienia??
ewentulanie poproszę jakiś schemacik z czego dokładnie składa się zawieszenie z tyłu bo tych tuleji od cholery i ciut ciut  :-thank

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2011, 21:39:48 pm »
Zwróć uwagę na tłumiki i ich mocowania oraz wszystkie gumki/tuleje zawieszenia. Mnie też nie wychodzi pewne stuki  nie wychodziły na normalnych szarpakach, dopiero jak pojechałem na szarpaki dla aut ciężarowych  :-hehe  :-tylko
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Maru$

  • Gość
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2011, 21:45:25 pm »
problem w tym że ja byłem na szarpakach dla ciężarowych. a zwrócić uwagę to ja se mogę jak niec nie widać na szarpakach to co ja na gumę popatrzę :P mocowania wydechu jest w porządku. Jak by to było standardowe zawieszenie to stawaił bym na górne mocnowania amortyzatora bo pukanie jak by od góry idzie prubowałem jeździć nawet bez półki bo myślałem że to ona ale nie....

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2011, 22:26:13 pm »
U mnie też są stuki, jeździłem po warsztatach i każdy znalazł inne rzeczy do wymiany.

Skończyło się tak że wymieniłem jakieś 2 duże gumy z tyłu,  wczoraj przyszły mi amortyzatory bo to one są winne, choć podobno miały 80% sprawności, mechanik twierdził ze pociekły.

Na szczęście elektryk znalazł sposób jak jak po wymianie amortyzatorów z ACD na zwykłe zlikwidować komunikat !!!
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2011, 23:01:16 pm »
No widzisz mnie się udało dojrzeć to, że tuleje dolnych wahaczy są zerwane. Choć na normalnych się wydawało że jest ok. Więc może trochę bystrości w wzroku i spróbuj jeszcze raz. Co do amorów to jest na forum instrukcja wymiany amorów. Nie wydaje się trudna, więc może sprawdź i to.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2011, 23:41:35 pm »
padla prosba o schematach zawieszeniu tylnego wiec pozwalam:


Maru$

  • Gość
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2011, 11:03:46 am »
dzieki marcus o to włąsnie mi chodziło z tym schematem pojadę na stację djagnostyczną i pan mechanik będzie zaznaczał krzyżykiem co i jest do wymiany  :-super

Pavel

  • Gość
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2011, 13:44:29 pm »
Witam mam problem z stukami dochodzącymi z tylnego zawieszenia przy większych nierównościach.
Byłem na szarpakach i pan diagnosta zrobił tak  :- pojecia wszystko niby jest ok ale stuki słychać.
Miał ktoś wcześniej z czymś takim doczynienia??
ewentulanie poproszę jakiś schemacik z czego dokładnie składa się zawieszenie z tyłu bo tych tuleji od cholery i ciut ciut  :-thank

ciężka sprawa, miałem podobnie, a najgorsze jest to, że tylne zawieszenie jest trochę skomplikowane w naprawie



ja miałem do wymiany jedną tuleje wahacza(CAC4712), ale to najlepiej w komplecie zrobić wszystkie, i tu jest niespodzianka, więcej niż pewne jest,że oś wahacza nr2(MMB2860AA) nie da się odkręcić a niczym innym jej się nie zastąpi, przy okazji warto wymienić inne gumki, ja musiałem tuleje amortyzatora (CCC6782) zmienić.
Od tego czasu jest cisza i spokój  :)

Maru$

  • Gość
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2011, 22:57:25 pm »
Ok więc tak wkońcu miałem czas na zamówienie i wymianę. W zaprzyjaźnionym serwisie Boscha w Białymstoku udało się na szarpakach wykryć że luzy mają tuleje nr 14 z belki dolnej więc je wymieniłem. Po wymianie dalej to samo stuka puka ale wydaje mi się ze to coś od góry. Postaram się zamówić elementy do górnego mocowania amortyzatotra bo tego nie widać i zobaczymy co będzie.
do amorka zamierzam zamówić
gumę nr 14,13 i 11
Jak uważacie brać coś jeszczę przy okzaji rozkręcania?

__ceva__

  • Gość
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2011, 00:05:24 am »
Unieś tył auta i poszarp za koła. A druga osoba w kanale niech bada gdzie słychać lub czuć luz.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2011, 18:42:29 pm »
Koledzy w swoim aucie wymieniłem z tyłu amortyzatory i nie wiem czy to normalne, ale po pokonaniu przeszkody słyszę hałas ( np. jak zjeżdżam z krawężnika ) teraz sie zastanawiam czy przy wymianie mechanik czegoś nie zepsuł, np. zapomniał o gumach o których tu czytam.

Jak to wygląda w waszych autach ? 

Maru$ może jakieś spotkanie i wymiana doświadczeń ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Maru$

  • Gość
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2011, 10:04:10 am »
jak najbardziej spotkanie proponuję piątek przed świateczny spot Białostocki

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2011, 21:38:46 pm »
jak najbardziej spotkanie proponuję piątek przed świateczny spot Białostocki

Mi pasuje - czekam na czas i miejsce
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2011, 22:20:10 pm »
jak najbardziej spotkanie proponuję piątek przed świateczny spot Białostocki
a ja to co? moze dawajcie do stockholmu ;D zrobie wigilie i odrazu sylwestra bedzie milo :-super :-tylko
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: stuki w zawieszeniu tył x300 sport
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2011, 10:39:50 am »
 :-off :-chyt to tyle z wyjaśnieniami...