Autor Wątek: jaguar kontra bmw  (Przeczytany 8227 razy)

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 22, 2011, 20:09:39 pm »
Moim zdaniem nie przewyższa go po żadnym względem ale to jest moje zdanie .
to jest tak samo jak wszyscy w śród motocyklistów mówią że ideałem wygody i turystyki jest Honda Gold Wing a jakoś prawie każdy marzy o Harleyu np. Electra i skąd się to bierze ano stąd że tak harley jak i Jaguar maja duszę a cała reszta to masówki

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 22, 2011, 21:08:18 pm »
Moim zdaniem nie przewyższa go po żadnym względem ale to jest moje zdanie .
Piszesz tak bo jeszcze nie widziałeś ładnej, zadbanej E38 na ładnym kółku. Przewyższa wyposażeniem, rozmieszczeniem chociażby przycisków jest bardziej logiczne, montaż foteli przemyślany, obszerniejsze wnętrze nie wspominając o bagażniku. Xenony już w 1994 roku, w XJ dopiero po 2003 roku :), ABS, ESP ze 2 generacje nowsze niż X300. Zawieszenie w XJocie w wersji pozwala na odrobinę szaleństwa, ale z bardzo dużym umiarem, w BMW brak ograniczeń. Kiedyś byłem oglądać X300 w longu, na małym rondzie osiedlowym prawie podpierał się lusterkami na zakręcie.
Części tanie, dużo zamienników i nie słyszałem żeby ktoś w BMW przy 200.000km wymieniał łańcuch rozrządu, co w Jagu często się zdarza.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 22, 2011, 21:21:10 pm »
Wszystko to co napisałeś zgadza się , ale jak wcześniej wspomniałem nie ma jednej najważniejszej rzeczy a  to coś to jest dusza .....
a co ja się zresztą będę dochodził nad wyższością BMW nad Jagiem , przecież nie oto tutaj chodzi w końcu ''ŁĄCZY NAS PASJA''
a swoją droga wychodzi na to że autor tego wątku osiągnął zamierzony cel i chyba o to chodzi.

wojtas-v8

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 22, 2011, 21:36:09 pm »
ale się zrobiło poruszenie. Siódemka nie jest typowym łysowozem jak obciachowe 3 czy 5. Poza tym widlaste silniki bmw pracują pięknie - szczególnie powyżej 4 tys. obrotów. Przeglądając forum natknąłem się na wiele postów poruszajacych kwestię napraw. Zastanawiam się jak by wyglądał Jaguar w codziennej eksploatacji. Nie widzę też postów dotyczących instalacji LPG. Jeździcie wszyscy na benzynie?Ile pali 4litrowy Jag? 

booschmen

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 22, 2011, 21:58:11 pm »
Chyba jak wiekszosc na benzynie. Moj XJR w miescie pali ok 22-24l/100 nie wiem czy to duzo czy nie widocznie tyle ma palic:)
Nikt nie powiedzial ze bedzie tanio, jak ktos chce tanio to mam w garazu Fiata cc 700ccm na sprzedaz z gazem ale uprzedzam bagaznika brak juz rezerwa lezy na tylnim siedzeniu bo do tylu nie weszla:D

lysyyy

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 22, 2011, 22:36:09 pm »
A dla mnie łysowozem jest właśnie XJR  :-hehe :-hehe :-hehe Może dlatego, że jam łysyyy ;-0

TYGRYS3

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 23, 2011, 03:14:19 am »
ale się zrobiło poruszenie.  Nie widzę też postów dotyczących instalacji LPG. Jeździcie wszyscy na benzynie?Ile pali 4litrowy Jag? 

poruszenie będzie zawsze jak ktoś porusza temat BMW na forum Jaguara  ;D ,a odnośnie LPG to użyj funkcji
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,379.0.html

Cychol

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 23, 2011, 14:26:46 pm »
Jeździłem siódemką i pojeździłem JAG-iem, różnice:
Jaguar jest wygodniejszy, ładniejszy, bardziej komfortowy...
Siódemka jest popularniejsza, dlatego jest łatwiejsza i tańsza w utrzymaniu, ma bogatsze (oczywiście jeżeli jest) wyposażenie.

Jaguara trudno kupić w dobrym stanie, beemkę zresztą też. Jaguar jest droższy w zakupie i droższy w utrzymaniu. Beemka źle się kojarzy, zresztą właśnie między innymi dlatego sprzedałem tą którą miałem, ciągłe pytania - "Zmieniłeś branżę?" z odpowiednim podtekstem, mogły doprowadzić do białej gorączki.

W każdym bądź razie drugi raz beemki nie kupię, za to JAG-a na pewno, ale raczej jako drugie auto i raczej XK  ;D :-tylko

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 23, 2011, 18:17:51 pm »
Tak jak kolega wyżej napisał. BMW to popularny samochód i nawet na ulicy nikt nie zwraca na nie uwagi. Jak się jedzie Jagiem to wszyscy wokól od razu się oglądają. Ja jak szukałem autka dla siebie i pokaząłem żonie ze mam na oku BMW to powiedziała że jak czymś takim podjadę pod dom to w drzwiach dostanę od razu pozew rozwodowy. I padło niestety na JAGA  :-za :-za
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

maxx30gda

  • Gość
Odp: jaguar kontra bmw
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 23, 2011, 21:07:42 pm »
Myślę że to bedzie kwestia gustu.Ja śmigam moim xjr codziennie i nie moge narzekać bo nic sie nie dzieje.Ale auto jest zadbane i pilnuję przeglądów.Komfort jest porównywalny tyle że Jag jest poprostu autem niszowym , zwracającym uwagę ludzi.