Autor Wątek: JAGUAR S-TYPE 2.5 OR 3.0  (Przeczytany 3956 razy)

DRC

  • Gość
JAGUAR S-TYPE 2.5 OR 3.0
« dnia: Sierpień 18, 2011, 22:24:53 pm »
na wstępie chciałbym was gorąco przywitać i prosić o nie usuwanie posta gdyż jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o fora :-help

mam do was pytanie, chciałbym zakupić jag'a s-type z silnikiem 2.5 bądź 3.0 czy ten samochód jest na podzespolach mondeo podobnie jak x-type?  jak wyglada spalanie w tym modelu przy jeździe dynamicznej i ekonomicznej :) chciałbym dowiedzieć sie jak wygląda średnia

jak wygląda eksploatacja tego samochodu, czesci ceny itp,  mam na samochodzik około 20 tysiecy zakochałem sie w s'ce i nie potrafię wybić jej sobie z głowy, chciałbym by użytkownicy tego modelu pozwolili mi podjąc decyzję :)

nie chciałbym zeby ja'g mnie za bardzo rujnował,   zaznaczam jestem przeciwnikiem LPG

pozdrawiam

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: JAGUAR S-TYPE 2.5 OR 3.0
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2011, 22:37:12 pm »
witaj serdecznie na JaguarClubPoland

nie usuwamy nie usuwamy ;D

mysle ze znajdziesz odpowiedzi na wszelkich pytan jak troche poczytasz na forum.

polecam:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,1923.0.html
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,1669.0.html

odnosnie spalanie S-Type-ow:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,5538.0.html

ogolnie w S-Type znajdujesz sporo czesci z regalu forda, jednak nie mozna stwierdzic,
iz jest on na "podzespolach mondeo".

Baw sie u nas dobrze.

Intruz

  • Gość
Odp: JAGUAR S-TYPE 2.5 OR 3.0
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2011, 09:53:30 am »
ma trochę części z koncernu Forda, ale raczej z amerykańskich wersji Lincolna. Z mondeo nie ma nic...

BOGDA

  • Gość
Odp: JAGUAR S-TYPE 2.5 OR 3.0
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2011, 12:58:59 pm »
zrobiłam prawie całe zawieszenie w s-type i "remont" kolektora ... nic tam nie pasowało z forda .. i nie łódź się  nadzieją ,  :-thumpdown , że coś w kocie  da radę zrobić tanio ...  :-thumpdown ...
 Będąc na Węgrzech za gaz płaciłam tyle samo co za benzynę wiec .....

W Polsce jednak uważam , że warto jeździć na gazie ... ale to oczywiście Twój wybór ...

Lojzek

  • Gość
Odp: JAGUAR S-TYPE 2.5 OR 3.0
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2011, 19:12:47 pm »
Witaj, czasem da się zrobić tanio.
Np. wymiana tylnego łożyska - 280 zł z robocizną (sam się zdziwiłem, że taka przyzwoita cena).  Przednie to już inna bajka, bo sama część jest trochę droga, ale wymiana kosztuje grosze. Zawieszenia jeszcze nie robiłem, ale przedni dolny wahacz chyba z 1200, wymiana 50 zł :-hehe . Niedawno dałem do regeneracji, bo miał luzy. Maestro stwierdził, że się go nie da zregenerować, bo to jakiś "pływający" czy coś w tym rodzaju ale wziął go na przyrząd, odpowiednio ścisnął i luzy zniknęły. Póki co jest cacy, ale pewnie kiedyś przyjdzie pora....

Wymiana oleju w skrzyni biegów na gotowo z robocizną ok 1200.

Żarówki i inne duperelki eksploatacyjne jak w każdym aucie.

Klocki hamulcowe przód: 300 z robocizną, tył jeszcze mam dobre

Wymiany oleju w silniku i filtrów jak najbardziej w normie (poza tym, że do 3,0 ponad 6 litrów wchodzi, ale w końcu to 3,0) - jakieś 350 - 400 zł: olej + filtr oleju + filtr powietrza.

Wymiana oleju w dyferencjale 150zł z robocizną

Nabicie klimy 150 zł

Płyn do spryskiwaczy w Tesco 1,90 zł 5l :-R

Na razie nic innego mi się nie zepsuło, więc tyle wiem. Jedynie wyskakują co jakiś czas jakieś głupoty na wyświetlaczu komputera, ale dzięki Bogu nic się nie dzieje złego i same znikają

Kupuj jak się da, bo jazda jest ognista

pozdro
Lojz