Autor Wątek: Proszę, Ratunku Pomocy  (Przeczytany 3821 razy)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Proszę, Ratunku Pomocy
« dnia: Lipiec 30, 2011, 17:17:10 pm »
Witam
nagle coś mi się zepsuło i mój kot odpala tylko z popychu, gdy łapie 2 tysiące obrotów i jedzie tylko na gazie (ma sekwencję). Gdzie jest przekaźnik od pompy? Bo jej nie słyszę i nie wiem czy to pompa padła czy jest problem z prądem dochodzącym do pompy.
Kocia moc :)

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2011, 17:36:47 pm »

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2011, 22:04:39 pm »
Dzięki ale chodziło mi o przekaźnik a nie bezpiecznik. Dziwne ale po paru godzinach i odpalaniu przez ciągniecie innym autem żeby tylko jechać a stało mi się to przed wiezieniem do ślubu hehehehe ostro... Działa teraz ale boje się że to powróci i znów nie będzie chciał odpalać. A z gazu nie mogę bo to sekwencja i powyżej 2 tys. obrotów sam się przełącza.
Kocia moc :)

roberturszula

  • Gość
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2011, 08:34:13 am »
zawsze myślałem,że sekwencyjny gaz przełącza się od temperatury silnika a zwykły od obrotów.jednakże każdy z tych rodzajów instalacji gazowych pozwala na odpalenie w pozycji gaz(instrukcja obsługi)

wysyłam na e-mail książkę serwisową do 40-tki.

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2011, 19:07:57 pm »
Dzięki, super sprawa:) Pozdrawiam:)  :-clap
Kocia moc :)

Jakub32

  • Gość
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2011, 21:05:20 pm »
Przekaźnik od pompy znajduje się po lewej stronie bliżej podszybia. To zwykły przekaźnik z 4 pinami, łatwo go zastąpić doraźnie czymkolwiek.

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2011, 21:27:19 pm »
dzięki
:)
Kocia moc :)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2011, 14:51:27 pm »
Witam i znowu to samo nagle sie zrobiło nie słychać pompy auto nie odpala. Sprawdziłem przekaźnik, próbowałem zakłądać inne i to samo... Co to może być??????????? Pompa się zawiesza???? jak się do niej dostać?? po przekręceniu kluczyka pojawia się tylko elektoniczne pik i nic więcej..... Może to gdzieś wtyczka przy pompie??? Co trzeba rozebrać żeby sie tam dostać?
Kocia moc :)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2011, 21:24:15 pm »
DOszedłęm do tego, że to nie kwestia przekaźnika a łączenia wtyczki do pompy.... Jak trochę podrapałem styki to i działa, a raz znowu nie. Potrzebowałbym tego wtyku co wchodzi w gniazdo na pompie. Jest to chyba problem złego styku....
Kocia moc :)

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2011, 08:24:53 am »
Ten sam problem mialiem. To naprawde ta wtyczka byla u mnie. 17,42 € kosztowala mnie. Czasami prad niszczy ja i wtedy nie ma styku.

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2011, 08:58:54 am »
No tak jakby w jednej dziurce ten styk był ciemniejszy a cieżko to jakoś wyczyścić. Gdzie zdobyć tą wtyczkę?? 
Kocia moc :)

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 08, 2011, 13:06:48 pm »
Od takich rzeczy jest electronic contact cleaner(są też inne, specjalistyczne środki do czyszczenia metali) i kawalek czegokolwiek czym da sie to lekko wyszorować.

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 08, 2011, 14:16:21 pm »
dokladnie tak samo u mnie bylo. czarne kontakty. elektryk powiedzial ze zkopcone byly i prad skakal. jak ruszyl wtyczka to byl styk jak nie ruszyl to nie bylo. nic sie nie dalo zrobic. nowa tzeba bylo dac.

wtyczke mial jeszcze jedna w komorce, dlatego nie wiem gdzie nowa dostac. moze w britishparts.com?

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 08, 2011, 15:15:26 pm »

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Proszę, Ratunku Pomocy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 08, 2011, 16:07:58 pm »
W sumie to juz nie wiem czy to wina wtyczki, bo przewód sprawdziłem jest ok oczyściłem wtyczkę jak mogłem a chciałem na krótko pompe podłączyć pod prostownik 12v i nic nawet nie drgnie muszę ją wyjąć ale mam problem z wyciągnięciem baku....
Kocia moc :)