Autor Wątek: Drgania kierownicy  (Przeczytany 6623 razy)

oktawian99

  • Gość
Drgania kierownicy
« dnia: Czerwiec 23, 2011, 15:45:32 pm »
Prosze o sugestie po kupnie autka wymienilem tarcze i klocki hamulcowe (poniewaz byly wyczuwalne drgania podczas dochamowywania) sprawa znikla  teraz po jakims pol roku spowrotem sa drgania .
Czy ktos wie co moze byc przyczyna?

moryc25

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2011, 16:29:20 pm »
niewyważone koła, krzywe tarcze hamulcowe, luz w zawieszeniu/ukł. kierowniczym, maglownica.

oktawian99

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2011, 19:30:27 pm »
Autko przeszlo przeglad bezproblemowo tydzien temu ,tarcze watpie sa wymienione ale moze ten uklad kierowniczy  :- pojecia
szarpiac za kola cos sprawdze czy nie?

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2011, 22:42:09 pm »
Przeczytaj to co napisałem.
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,14542.0.html
Ja czuję drgania "wszędzie".

BlackV6

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2011, 22:46:04 pm »
Widzę że z tymi drganiami to każdy ma problem :) u mnie pomogła wymiana tarcz z klockami na nowe choc byly wymienione przez poprzedniego właściciela w styczniu tego roku ,założył najtańszy szajs więc sie pokrzywiły ,podpowiedz zadka aby wywarzać koła i nic nie drga jak narazie ,życzę szybkie rozwiązania problemu

wiadereczko

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2011, 20:15:32 pm »
To może podepnę mój temat pod ten. Nie wiem czy mam dokładnie to samo ale kierownica mi drga na biegu jałowym tzn 800 obrotów/min jak dodam gazu to kierownica przestaje drgać. W trakcie jazdy jest ok tylko na luzie na wolnych obrotach?

Jakieś pomysły??

oktawian99

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2011, 21:50:39 pm »
Witam sprawdzalem dzis tarcze hamulcowe klocki sa ok. ale natomiast zaczolem szarpac kolem na podnosniku (lewym kolem)po chwyceniu po bokach slychac wyraznie stuk (koncowki sa ok sprawdzilem) czy to moze byc jakis luz w ukladzie kierowniczym np.maglownica?
Dodatkowo chcialbym sie zapytac czy jest duzo pracy podczas demontazu maglownicy z autka?

cobi

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2012, 20:46:07 pm »
U mnie tez ostatnio pojawiły sie dragania.
Kierownica drga powyżej 100 km/h.
Teraz tak: tarcze i klocki nowe, wahacze nowe,końcówki nowe, koła proste i wywazone.
Jakies pomysły?

ktr

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2012, 09:23:22 am »
U mnie też drga powyżej 100 km/h. Klocki OK, tarcze ideadlne, koła wyważone, opony nowe. W wulkanizacji podczas zakładania nowych opon letnich i wyważania kół facet powiedział mi, że mam wszystkie 4 felki pokrzywione (w różnym stopniu) i nadają się do prostowania. Cena: 50-80 zł za sztukę. Niedługo się skuszę bo wkurzają mnie te drgania, a to jest najprawdopodobniej powód.

To podobno częste. Nic dziwnego, nasze drogi są fatalne, a moje 17stki alusy były prostowane rok temu... i po roku znów trzeba naprostować. Byle co może pokrzywić felgę - tego oczywiście nie widać gołym okiem, powietrze też wcale nie ucieka, ale czuć na kierownicy powyżej 100 km/h.

Więc pierwsze to pogadajcie z fachowcami o swoich felgach:)

kusfelan

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2012, 12:40:49 pm »
Też to przerabiałem.
Na przeglądach wszystko ok , nic nie widać a jednak...
To wina zawieszenia. Powymieniałem to co było możliwe i ustało. Teraz już na koniec odezwało się łożysko, jeszcze dwa do wymiany i koniec.

ktr

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2012, 16:01:28 pm »
Jak w X-ie odzywa się przednie łożysko? Czy to jest taki szum? Głośne masz łożysko? Czy nie da sie tego przegapić?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2012, 00:08:54 am »
Nie da się przegapić.. u mnie po prostu niemiłosiernie wyło. Podczas jazdy było słychać nawet która strona.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

pablo

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2012, 10:12:21 am »
tez mialem drgania w kierownicy i nawet czuc bylo w fotelu... bylo to ze 2 lata temu ... chcieli mi wał pedny wyciagac cuda wymyslali...przez 2 miesiace 3 x sprawdzanie kół.. i kazdy "szpenio" twierdził ze super koła nic sie nie dzieje... w koncu znalazłem przypadkiem specjaliste... koła wyważał ze 40 minut, okazało się ze tylko 1 koło było ok... pozostałe 3 - żle osadzone opony na felgach ! ... facet na przemian pompował sprawdzał, wypuszczał powietrze przesówał opone na feldze i znów ...aż do skutku  zapłaciłem 80 zl i po awarii, a chcieli mi pół auta wymieniać ... 4 mechaników i każdy inna wizja... jak pomysle o tym to smiech mnie ogarnia -wtedy żecz jasna byłem wściekły .... wtedy ten pan powiedział mi pare madrych zdań... maszyna musi  być kalibrowana co pół roku, na maszynie powinna być nalepka o tym, maszyna musi być czysta ... warsztat musi być czysty - jesli ktos nie dba o podłoge gdzie wala się wszystko tym bardziej nie dba o maszyne...  facet miał kafle na podłogach, maszyna wygladala jakby była woskowana heheh i o dziwo wcale nie był upieprzony od góry do dołu, pracował w rekawiczkach, nawet plasty do doważenia miał ładnie posegregowane, od tamtej pory auta robie tylko u niego

BlackV6

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2012, 10:22:34 am »
Jak wyżej wspomniałem drgania ustały po zakupie nowych felg i tyle w temacie  :-gwizd

pablo

  • Gość
Odp: Drgania kierownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2012, 11:14:54 am »
a co do przeglądów technicznych heh to tez mam male conieco.... 80% stacji olewa temat ... jak widzi auto zadbane w miare nowe i nic nie odpada od spodu to olewa tamet , sarpnie na szarpaku sprawdzi amory i chamulce i ok ... trzeba z nim wejsc do kanału i paluchem pokazać, co ma sprawdzic. luzy na swożniach nie wyjda nawet na szarpakach :))