Autor Wątek: Przełącznik w schowku-zagadka  (Przeczytany 2336 razy)

booschmen

  • Gość
Przełącznik w schowku-zagadka
« dnia: Maj 28, 2011, 00:15:58 am »
Witam wszystkich po dluzszej przerwie. Wlasnie nabylem upragnionego kota:) i mam teraz kilka pytan z nim zwiazanych, a mianowicie:
-od czego jest przelacznik w podlokietniku z napisem "VALET"
- czy w modelu x300 4.0 supercharger wystepowal tylko silniczek krokowy czy byly jeszcze jakies zawory wolnych obrotow
-auto dziwnie zachowuje sie na nierownej drodze to plywa czy moze to byc wina opon "255/17" ze po prostu sa za szerokie i nie miesci sie w koleinach
i narazie to chyba tyle jeslicos sobie przypomne to dopisze.
-nie dziala podswietlanie radia tzn wyswietlacz sie podswietla ten z nazwa stacji i na czerwowo wybrane funkcje ale w nocy na macanego musze szukac nawet galki od glosnosci co jest troche irytujace;/

Z gory dzieki za wszelaka pomoc:)
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2011, 00:20:23 am wysłana przez booschmen »

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Przełącznik w schowku-zagadka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2011, 06:27:37 am »
Na górze strony jest taka opcja "szukaj". Wpisz słowo VALET, a dowiesz się do czego służy.
Odnośnie pływania na pewno mają wpływ opony, ale może to być również wina zawieszenia.
Z radio miałem identyczny problem. Przypuszczam, że ktoś wprowadził w moim Jagu za dużo środka do odgrzybiania klimy i gdzieś jakąś dziurką kapało do radio i zrobiło się zwarcie
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

booschmen

  • Gość
Odp: Przełącznik w schowku-zagadka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2011, 08:01:58 am »
Dzięki choina za pomoc. :-V To juz wiem skad problem z radiem bo poprzedni wlasciciel kazal wyprac podsufitke i teraz woda jest nawet w lusterku wstecznym, naszczescie mieli na alledrogo;p wiec zamowilem bedzie po niedzieli. Zegarek tez nie wyswietla ale znalazlem juz watek na jego temat i pewnie dzis bede grzebac, zostalo jeszcze kilka elementow do naprawienia/poprawienia wiec mysle iz nie bedzie mi sie nudzic. Jeszcze raz wielkie dzieki:)

maxx30gda

  • Gość
Odp: Przełącznik w schowku-zagadka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2011, 22:00:12 pm »
Miałem podobny problem z pływaniem.Po naprawie zawieszenia zle ustawili mi geometrię.Różnica pół stopnie spowodowała niepewne prowadzenie auta.Opony mam też 255.Po korekcie auto prowadzi się znacznie lepiej mimo że na koleinach oczywiście wozi i trzeba uważac.

booschmen

  • Gość
Odp: Przełącznik w schowku-zagadka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2011, 00:55:55 am »
To w takim razie czeka mnie stacja diagnostyczna, poniewaz tutaj tez bylo wymieniane zawieszenie z przodu i tylu i mozliwe ze rozniez cos porobili (chodz wymiana byla dokonywana w ASO);/

3style

  • Gość
Odp: Przełącznik w schowku-zagadka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2011, 23:23:13 pm »
Potwierdzam co do pływania Jaga po drodze. Mam tą samą szerokośc opon i na koleinach (czyli w normalnych warunkach drogowych Polski), samochód się prowadzi nieprecyzyjnie.