Autor Wątek: fałszywy komunikat o otwartych drzwiach  (Przeczytany 4229 razy)

ktr

  • Gość
fałszywy komunikat o otwartych drzwiach
« dnia: Maj 13, 2011, 14:46:29 pm »
Od 2 dni mam nowy dziwny objaw. Otóż wyświetlacz informuje mnie o otwartych tylnych drzwiach po stronie kierowcy, świeci się też wtedy oczywiście czerwona lampka. Drzwi są napewno dobrze zamknięte. Wystarczy je otworzyć i zamknąć jeszcze raz i jest OK - czasami trzeba to zrobić nawet kilkukrotnie. Czasem taka przypadłość zupełnie nie występuje, czasem owszem.

Co to może być? Jakiś czujnik? Może wystarczy coś przetrzeć, ale w którym miejscu?

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: fałszywy komunikat o otwartych drzwiach
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2011, 17:13:50 pm »
witam.
moim zdaniem problem jest z czujnikiem, pstryczkiem elektryczkiem, który za to odpowiada. sprawdź go.

zadek07

  • Gość
Odp: fałszywy komunikat o otwartych drzwiach
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2011, 19:53:50 pm »
mam taki zamek z czujnikiem oczywiscie sprawny jak cos to pisz na priva

Wiesiek

  • Gość
Odp: fałszywy komunikat o otwartych drzwiach
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2011, 20:46:41 pm »
Mam tak z klapą bagażnika. Jak nie pi..... porządnie to mam komunikat. Napewno styk czujnika.

zadek07

  • Gość
Odp: fałszywy komunikat o otwartych drzwiach
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2011, 07:46:11 am »
Z tego co zauwazylem jest to dosc czesty problem w X. Mi kiedys padl czaujnik w lewych drzwiach. A najgorsze jest to ze ten czujnik jest zintegrowany razem z zamkiem

ktr

  • Gość
Odp: fałszywy komunikat o otwartych drzwiach
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2011, 14:33:23 pm »
Zobaczymy, jeśli błąd będzie się utrzymywał albo często powtarzał to poszukam zamka (skoro czujnik jest zintegrowany z zamkiem). Na razie akurat jest OK, więc może to było tylko przejściowe.

ktr

  • Gość
Odp: fałszywy komunikat o otwartych drzwiach
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2011, 15:17:14 pm »
Wczoraj kilka razy musiałem otworzyć i zamknąć tylne drzwi kierowcy kilka razy, żeby w koncu zniknął komunikat o otwartych drzwiach. Czy jest jakiś domowy sposób na tę przypadłość? Coś przeczyścić, dmuchnąć, przesmarować, opukać, cokolwiek?

ktr

  • Gość
Odp: fałszywy komunikat o otwartych drzwiach
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2011, 15:44:18 pm »
Będę musiał chyba wymienić zamek razem z czujnikiem.

Problem jest o tyle irytujący, że auto stoi, drzwi zamknięte, a nagle uruchamia się alarm i wyje, bo myśli że drzwi są otwarte, a tak naprawdę są zamknięte. Albo nie daje się zamknąć i uzbroić myśląc, że drzwi są wciąż otwarte.