Autor Wątek: Nie Odpala - po długim postoju  (Przeczytany 2399 razy)

poliarny

  • Gość
Nie Odpala - po długim postoju
« dnia: Kwiecień 15, 2011, 15:54:50 pm »
Witam,
Próba odpalenia po długim postoju  , niestety  usłyszałem jedynie Cykanie po przekręceniu stacyjki . To na bank nie akumulator , bo był odpalany bezpośrednio na nowym, kable w doskonałym stanie . Dźwięk cykania dobiega z rozrusznika .Proszę o poradę jak go zastartować. Jeśli nie odpali sam czy ,automat można holować 10 km do mechanika ?  :- pojecia

Pozdrawiam.

kamil8318

  • Gość
Odp: Nie Odpala - po długim postoju
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2011, 19:59:44 pm »
zawsze możesz spróbować stuknąć czymś drewnianym w rozrusznik, może dlatego ,że stał to szczotki się zawiesiły. Automaty nie lubią holowania :(

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Nie Odpala - po długim postoju
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2011, 13:04:13 pm »
Gdzieś czytałem że XJ40 można holować z prędkością do 20km/h na odległości max 20km. 
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

e_gregor

  • Gość
Odp: Nie Odpala - po długim postoju
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2011, 13:15:23 pm »
Ja też czytałem że do takiego holowania trzeba dolać 1,5l oleju do skrzyni przy czym należy pamiętać o usunięciu tego nadmiaru przed odpaleniem auta!

Jako ciekawostkę dodam że kupiłem auto (i zrobiłem nim ponad 500km) z taką właśnie nadmiarowa ilością oleju i nic złego się nie stało. Zorientowałem się dopiero kiedy zaświeciła się kontrolka skrzyni (jak się później okazało z powodu awarii przekaźnika) i zacząłem wszystko po kolei sprawdzać