Autor Wątek: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2  (Przeczytany 4161 razy)

Listonosz

  • Gość
pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« dnia: Marzec 30, 2011, 20:46:50 pm »
 Witam potrzebuje pomocy przy skrzyni , odebrałem dzisiaj kotka od mechanika długa była droga by go postawić na nogi, jakiś głąb kiedyś zapomniał włożyć jednej panewki  :'( po oględzinach no ale takiego już kupiłem cena remontu non stop się podnosiła , kupiłem inny silnik na aukcji (wylicytowałem za 1860zł, kup teraz 2100zł, stan idealny w opisie) , okazał się silnikiem starszej generacji ale podobno z tego samego rocznika i modelu, a brakowało w nim czujników itd. ale z dwóch złożyli jeden tzn. wał, tłok, korbowód cena roboty 3500zł + uszczelki rolki i filtr skrzyni 1700zł   filtr oleju 102 zł w inter_car-się nie polecam bo tam wszystko droższe i jeszcze oleje 575zł i ok silnik pracuje nie drga i tu nagle zonk po wymianie konwertera sprzęgła skrzynia nadal nie chce poprawnie pracować  (przed remontem silnika też był taki problem) po prostu się ślizga i tak jak by nie mogła zmienić biegu raz zmieni raz nie ale przy dziwnym szarpnięciu i to bardzo bardzo sporadycznie jej się to zdarza a nie chce go męczyć na obrotach żeby zmieniała bo się tam jeszcze nic nie po docierało . 
 Dlatego proszę o pomoc :-K :-K kogoś kto ma o automatach w kotkach jakieś pojecie bo ja jestem zielony jak trawa na przyjazd Gierka. Jestem z Piotrkowa Trybunalskiego gdzie mogę szukać pomocy i to niestety już taniej bo się za kredytowałem już na remont  :-help :-thank

robertth

  • Gość
Odp: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2011, 21:05:10 pm »
link

Altamira Zakroczym

Pzdr
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2011, 22:18:58 pm wysłana przez micky »

xjs

  • Gość
Odp: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2011, 21:26:20 pm »
W jakim celu było wymieniane sprzęgło?Czy poziom płynu jest odpowiedni?Czy w efekcie takiej jazdy na wyświetlaczu pojawia się napis gear box f.?Czy cztery przełożenia są wyczuwalne?Czy temperatura ma wpływ na pracę tej skrzyni?

Listonosz

  • Gość
Odp: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2011, 22:13:00 pm »
sprzęgło wymienione dlatego bo mówiłem co się dzieje przed naprawą to mechanik powiedział "to wymienimy jak jest inne i się zobaczy" (przed naprawą zamiast oleju to był już tam prawie szlam) poziom powinien być odpowiedni bo dzwonił do mnie jeszcze przed odebraniem auta i powiedział żebym dokupił oleju albo on dokupi a ja mu oddam ale przy dolewce nie byłem , a na wyświetlaczu owszem wyświetla się błąd skrzyni i zapala się ta lampka tylko teraz nie pamiętam czy czerwona czy żółta czy obie na raz , a biegów to możne były ze 3 max jechałem 60 km/h nie bardzo chce zmienić bieg przy momencie w którym powinno zmienić bieg tak jak by coś dawało opór a jak już uda mu się włożyć 2 big to i tak jest duże szarpnięcie, a jak już osiągną temperaturę to było jeszcze gorzej bo wsteczny jak wyjeżdżałem chodził dobrze u mechanika na placu , a na podwórku jak dojechałem to jak włodarzyłem R to znowu nie chciał ruszyć to włożyłem D i tak jak by miał normalnie już jechać i nagle znowu stracił ciąg  :'( . a mechanik powiedział ze owszem jakiś tam błąd się wyświetlał na kompie jak go podłączył, wykasował go ale znowu się pojawił i stwierdził ze coś jest nie tak ze skrzynią - pytam co? a on że nie ma pojęcia ....
\z góry dzięki za pomoc i sugestie

robertth

  • Gość
Odp: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2011, 22:31:29 pm »
1. problemu ze skrzynią nie naprawisz kasując błąd, wiele mechaników tak sądzi  :(
2. zmień czym prędzej mechanika, zanim pójdziesz w duże koszty
3. z tego co czytam masz kilka niewyjaśnionych przypadłości, czuje tutaj "lepienie" na siłę
4. jakim programem dysponuje Twój mechanik? jeśli nie wiesz, to dowiedz się, to są cenne informacje

Listonosz

  • Gość
Odp: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2011, 22:35:51 pm »
jakim on pracuje nie wiem wyczytałem gdzieś na forum że najlepszy do kotów był pscscan czy jakoś tak już nie pamiętam nazwy a nie mam dzisiaj pena niestety bo wykonałem download tego programu i mu go zaniosłem , a co to to lepienie i jak temu zaradzić??

robertth

  • Gość
Odp: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2011, 22:57:12 pm »
...głąb kiedyś zapomniał włożyć jednej panewki, ...kupiłem inny silnik na aukcji ...okazał się silnikiem starszej generacji, ...a brakowało w nim czujników itd. ale z dwóch złożyli jeden tzn. wał, tłok, korbowód, ...po wymianie konwertera sprzęgła...
sprzęgło wymienione...,  ...mechanik powiedział "to wymienimy jak jest inne i się zobaczy" (przed naprawą zamiast oleju to był już tam prawie szlam) poziom powinien być odpowiedni bo dzwonił do mnie jeszcze przed odebraniem auta i powiedział żebym dokupił oleju albo on dokupi a ja mu oddam ale przy dolewce nie byłem , a na wyświetlaczu owszem wyświetla się błąd skrzyni i zapala się ta lampka tylko teraz nie pamiętam czy czerwona czy żółta czy obie na raz..., ...a mechanik powiedział ze owszem jakiś tam błąd się wyświetlał na kompie jak go podłączył, wykasował go ale znowu się pojawił i stwierdził ze coś jest nie tak ze skrzynią - pytam co? a on że nie ma pojęcia ....

Własnie to co wszystko napisałeś moim zdaniem jest "lepieniem", kombinowaniem z Twojej strony i ze strony mechanika, tym sposobem ludzie tracą potężne pieniądze, zanim dojdą do wniosku, że to się nie opłaca.
Nie piszę tego złosliwie, chciałbym tylko abyś nie narażał się na niepotrzebne koszty, Jaguary to nie sa zwykłe auta które można sobie ot tak poskładać, pokombinować i wszystko będzie ok.

Możemy Ci tutaj pomóc, ale moim zdaniem za dużo jest u Ciebie rzeczy niepewnych, które ciężko zdiagnozować za pomocą dobrego sprzętu, nie mówiąc o pomocy tekstowej.
Dlatego proponowałem Ci w pierwszym moim poście sprawdzony i nie drogi serwis, w dodatku zaprzyjaźniony z forum.
Własnie tak możesz zaradzić "lepieniu"  :-super
Pzdr

Listonosz

  • Gość
Odp: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2011, 23:16:29 pm »
no już się przekonałem ze jak bym kupił silnik za nawet 4 tys. to by było mniej kosztów i kłopotów a do tego gwarancja rozruchowa :'( a co do tego lepienia to owszem no ale posłuchałem mechanik poradził ze lepiej będzie naprawić tamten silnik niż wkładać kupiony i to samo z tym sprzęgłem

robertth

  • Gość
Odp: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2011, 23:36:02 pm »
Decydujesz Ty, a ja już przez to przeszedłem, więc nie piszę tego ot tak ;)
Zrób to dobrze i nie będziesz miał problemów, a jak dalej chcesz słuchać swojego mechanika, któremu "dostarczałeś program", to już Twój wybór.
Nawet sama dobra diagnostyka auta jest o wiele więcej warta niż gdybanie i wymiana części na czuja.
Więc podzwoń trochę, przeanalizuj sobie koszty i ratuj kotka, wtedy będziesz zadowolony.

Powodzenia  :-tylko

xjs

  • Gość
Odp: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2011, 03:24:55 am »
Poproś żeby zdemontował filtr który mieści się pod misą skrzyni.Zwróć uwagę na to co znajduje się na dnie misy i daj znać.

Listonosz

  • Gość
Odp: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2011, 09:26:31 am »
filtr założyli nowy i wymienili cały olej bo stary wyglądał już jak jakaś maź, nie wiem jak można było tak kota zapuścić , sprawdził bym jeszcze ile jest tego oleju ale to na kanał muszę do się wybrać bo nie ma siły najechać na podnośnik najazdowy juki mam na podwórku :'( , a może być to przyczyną że zalany jest nie takim olejem ?? muszę pojechać do tamtego mechanika i zapytać co to był za olej bo nie pamiętam ale polecili mi go w intercar-sie ze niby do jaguara właśnie polecał go producent

TYGRYS3

  • Gość
Odp: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2011, 09:42:20 am »
fabryczny olej do tej skrzyni to ESSO ATF   LT71141

Listonosz

  • Gość
Odp: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2011, 15:44:14 pm »
skrzynia została zalana atf-em lotosa , a czy ktoś zna jakiś program do wczytania błędów skrzyni bądź jaki jest program dedykowany do Jaguara ??

robertth

  • Gość
Odp: pomocy przy skrzyni do xj8 3.2
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2011, 15:57:06 pm »
IDS Jaguar