Autor Wątek: czas na wymiany. co dalej  (Przeczytany 8737 razy)

Rob_W

  • Gość
Odp: czas na wymiany. co dalej
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2011, 22:25:17 pm »
Trochę zawyżyłem przebieg mojego kotka - ma przejechane 48000km :-)
Więc jak wygląda w takim momencie wymiana olejów i świec?

Dzięki :)

sting86

  • Gość
Odp: czas na wymiany. co dalej
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 24, 2011, 12:04:30 pm »
no i dupa. potrzebuje nowej skrzyni. mój mechanik stwierdził ze ktoś już grzebał w tej skrzyni i robił ją na sztukę. jest sporo części do wymiany. zaproponował mi poszukania sobie jakieś używanej skrzyni. panowie. może któryś z was ma jakąś, dobrą. piszcie.
Przypominam co potrzebuję:
skrzynia automatyczna jatko do x-typa 3.0 4x4  :-help

robertth

  • Gość
Odp: czas na wymiany. co dalej
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 24, 2011, 16:14:41 pm »
mam na sprzedaż automat z 2,5B, jest taki sam

Kvasir

  • Gość
Odp: czas na wymiany. co dalej
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 24, 2011, 17:52:08 pm »
Wymiana skrzyni przy 130 tyś. to nie jest lekka przesada ?? Przecież to auto nie miało jeszcze sprzęgła wymienianego. Coś nie bardzo mi tutaj pasuje. Mógł byś opisać jaka jest przyczyna wymiany ??

sting86

  • Gość
Odp: czas na wymiany. co dalej
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2011, 00:48:02 am »
Przyczyna jest taka ze jakiś idiota który mi go sprzedał już w niej grzebał i zrobił to na sztukę. nawet nie było uszczelki pod miską tylko silikon. coś popieprzył, a teraz jest do wymiany: taśma, tarczki, jakiś tłoczek i jeszcze pare żeczy. w sumie same części + olej + filtry to koszt gdzieś jakieś 4- 4,5 tys+ robota. wkurzyłem sie jak cholera. masakra

sting86

  • Gość
Odp: czas na wymiany. co dalej
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 25, 2011, 00:51:40 am »
mam na sprzedaż automat z 2,5B, jest taki sam
mój mechanik twierdzi ze nie jest taka sama, a konkretnie bebech się troszkę różnią. mniej jest tarczek. a ile chcesz za swoją 

robertth

  • Gość
Odp: czas na wymiany. co dalej
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 25, 2011, 09:19:08 am »
mam na sprzedaż automat z 2,5B, jest taki sam
mój mechanik twierdzi ze nie jest taka sama, a konkretnie bebech się troszkę różnią. mniej jest tarczek. a ile chcesz za swoją  
hmmm zaskoczyłes mnie tą informacją, skrzynia JATCO JF506E 1400zł

pablo

  • Gość
Odp: czas na wymiany. co dalej
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 25, 2011, 18:18:14 pm »
skrzynie automat do 3,0 moge ci zalatwic za ok 2 tys zl ... od aut z przebiegiem 80 - 100 tys km... jak chcesz to napisz na priv dam ci tel do goscia ktory sie tym zajmuje , pogadasz z nim albo pojedziesz do niego i sie dogadacie

robertth

  • Gość
Odp: czas na wymiany. co dalej
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2011, 19:50:45 pm »
własnie, skrzynia moja jest z przebiegiem ok 95000km.

zadek07

  • Gość
Odp: czas na wymiany. co dalej
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 25, 2011, 20:20:05 pm »
Wedlug mnie nie ma zadnej roznicy miedzy 2,5 a 3.0 jakies blaszki przekladnie czo o czym tam piszesz. Po co niby mieliby to robic, przeciez to tylko 30km roznicy, napewno nie robili by drugiej skrzyni. Jezeli model i numer skrzyni sie zgadza to musi pasowac proste. Zadzwon do jaguara i sie dowiedz

robertth

  • Gość
Odp: czas na wymiany. co dalej
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 25, 2011, 22:25:28 pm »
Wedlug mnie nie ma zadnej roznicy miedzy 2,5 a 3.0 jakies blaszki przekladnie czo o czym tam piszesz. Po co niby mieliby to robic, przeciez to tylko 30km roznicy, napewno nie robili by drugiej skrzyni. Jezeli model i numer skrzyni sie zgadza to musi pasowac proste. Zadzwon do jaguara i sie dowiedz
Też jestem tego zdania, poza tym temat skrzyń pojawiał sie często i wiem,że są te same...
Model skrzyni montowany był dla obu silników, nie kojarzę aby były różnice.
Jesli ktoś ma inne informacje, to proszę o potwierdzenie  ;)

pablo

  • Gość
Odp: czas na wymiany. co dalej
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 26, 2011, 10:58:02 am »
tez z tego co wiem to 2,5 i 3,0 maja ta sama skrzynie , tylko ze jest podobno inny myk bo byly montowane dwa rodzaje skrzyni .....nie pamietam symboli

pozatym skrzynia nie rozpada sie po 100 tys km.... nie sa one za mocne ale nie az tak slabe by padly po tak malym przebiegu