Autor Wątek: Niestabilna jazda, bujanie na boki  (Przeczytany 2963 razy)

zurkowski

  • Gość
Niestabilna jazda, bujanie na boki
« dnia: Marzec 15, 2011, 06:51:47 am »
Daimler 2000r. Dziwna przypadłosć. Auto bardzo wrażliwe na koleiny, przy przyspieszaniu lekko ściąga na lewo, jak dochodzi do 80 km/h
to zaczyna się bujać na boki (tył). Przy stałej prędkości mija. Proszę o radę.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Niestabilna jazda, bujanie na boki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2011, 15:44:13 pm »
Hej, na szerokich oponach auto na ogol jest wrazliwe na kolej, choc jezeli sciaga na bok na prostej to
zrob mu geometrie i sprawdz zawieszenie.

zurkowski

  • Gość
Odp: Niestabilna jazda, bujanie na boki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2011, 06:05:45 am »
Opony ma fabryczne 225x50x17. Ściąga minimalnie tylko przy przyspieszaniu. Byłem na ścieżce i nic niepokojącego nie zauważyłem
(nie mam doświadczenia w Jaguarach) do tej pory jeździłem Mercedesami(w nich może być wszystko zużyte a jadą prawidłowo) Jedynie amortyzatory ok. 46%, może one są przyczyną? Minimalnie pracowały przy kontroli  tuleje tylnej belki, i tylne tuleje wahaczy.

robertth

  • Gość
Odp: Niestabilna jazda, bujanie na boki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2011, 07:56:58 am »
Amortyzatory mogą byc jedną z przyczyn. A tym bardziej tuleje belki i wahaczy  ;)

1. Wyelimnuj wszystkie niepokojące luzy.
2. Pojedź do dobrego serwisu robiącego geometrię. Miałem kiedyś takie przypadki w dwóch autach, że zamontowane były nowe części zawieszenia, ustawiana geometria po 3 razy, a w koleiny strach było wjeżdzać z wiekszą prędkością. W końcu pojechałem do dobrego serwisu, wszystkie parametry mieściły się granicach tolerancji, ale to nie wystarczało. Dopiero ustawienia na "0" przyniosły super efekt.

Pzdr