Autor Wątek: sonda lambda  (Przeczytany 6304 razy)

dulot1970

  • Gość
sonda lambda
« dnia: Marzec 09, 2011, 09:43:24 am »
Witam kolegów
Wracam do problemu sondy P1647 (Linear 02 sensor control chip bank2) wiem że to sonda za katalizatorem a wiec dolna ale nie wiem jak mam rozumiec rzedy.. stojac przed autem z przodu auta to który jest który? bank1 czy bank2?
Mierzylismy dzisiaj wartosci i kazda sonda ma inne mój mechanik nie potrafi mi okreslic która z nich jest napewno uszkodzona..  :-help  :-thank

może ktoś ma tabelkę wartości..? będę wdzięczny


dulot1970

  • Gość
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2011, 07:12:23 am »
 :- pojecia nikt niewie który rzad jest 1 a który 2 ?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2011, 10:36:35 am »
Hej, rzad 1 to ten, na ktorym znajduje sie 1y cylynder, jest to tylny rzad. rzad 2 to przedni.

dulot1970

  • Gość
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2011, 19:03:29 pm »
Dzięki bardzo  :-super
Po niedzieli wymienie sonde i mam nadzieje ze check engine zgasnie po skasowaniu błedu  :-yipee   :-tylko

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2011, 19:04:19 pm »
powodzenia  :-super

predator

  • Gość
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2011, 19:03:47 pm »
Witam  Ciebie dulot1970 powiedz mi jak tam z tą sondą lambda , skasował się tobie ten błąd ??check ennginer po wymianie sondy kupiłeś nową sondę czy używaną.

dulot1970

  • Gość
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2011, 18:28:35 pm »
Hey  :-yipee
Mam sondę uzywkę za 100wkę z allegro z gwarancja ale jestem niestety chory i wymienię ja jak wyzdrowieje... :-cry dam znać co i jak narazie Kot jest chory  :-za  :-tylko

dulot1970

  • Gość
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2011, 07:43:10 am »
Witam kolegów
Wracam do wątku sondy lambda właśnie ja zmieniłem błąd skasowany na Kts-650
i narazie spoko nic nie świeci Kot jak jezdził super tak jezdzi zobacze jak spalanie po kilku dniach....

dulot1970

  • Gość
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2011, 18:06:38 pm »
Panowie  :-help
wymieniłem juz 2 razy sonde lambda za katalizatorem i check zapala sie po kilku kilometrach...
co moze byc przyczyna? na kompie wyswietla bład P1647 (Linear 02 sensor control chip bank2) a wiec sonda za katalizatorem z przodu auta czy ktos sie spotkał z takim problemem...

zadek07

  • Gość
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2011, 06:36:10 am »
a masz LPG?

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2011, 08:46:05 am »
Panowie  :-help
wymieniłem juz 2 razy sonde lambda za katalizatorem i check zapala sie po kilku kilometrach...
co moze byc przyczyna? na kompie wyswietla bład P1647 (Linear 02 sensor control chip bank2) a wiec sonda za katalizatorem z przodu auta czy ktos sie spotkał z takim problemem...

Wydech szczelny?? A jak ma się sprawa kata??
Jakie korekcję na bankach pokazuje??(może któryś wtrysk podlewa)
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

dulot1970

  • Gość
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2011, 16:58:13 pm »
niemam LPG...sprawdzali w serwisie JLR w Łodzi i powiedzieli że sonda lambda tylko nie wiedzieli która?  :-hehe dobre co  :-thumpdown

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2011, 21:38:16 pm »
Kolego to ty masz jakąś super wersję x-typa na gaźnikach??
Każdy wtryskiwacz może się zaciąć,przyciąć zatrzeć czy to lpg (choć prawidłowo nazywamy elektrozawór) czy pb lub on.

pozdro
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

igus

  • Gość
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2011, 09:12:57 am »
Witam!
Czy koledze dulotowi udało się rozwiązać ten problem? Bo niestety po odbyciu trasy Warszawa-Hel i nazad mojemu kotkowi również zaświeciło się check engine, błędy odczytane to P1000 i P1647, więc tak jakby te same. Wymieniłem już 2 sondy, ale problem cały czas powraca - po usunięciu błędów check engine zapala się po jakimś czasie. Teraz na dodatek pojawił się jeszcze większy problem, a mianowicie razem z check engine zaświecił się komunikat "cruise not avaliable", pomigała żółta lampka i kotek nie kręcił się powyżej 3krpm. Nie wiem czy te dwa incydenty są jakoś ze sobą powiązane (mówie o sondach i cruise not avaliable) i szczerze powiem że nie wiem co dalej robić. Dodam, że sprawdziłem emisję spalin w stacji kontroli i wszystkie parametry były zdecydowanie poniżej normy. Mam nadzieje, że ktoś już rozwiązał ten problem i wie co dalej robić, bo  o dobrą diagnozę w warszawie naprawdę ciężko.

Pozdrawiam,

igus

zadek07

  • Gość
Odp: sonda lambda
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 08, 2011, 18:43:49 pm »
Witam!
Czy koledze dulotowi udało się rozwiązać ten problem? Bo niestety po odbyciu trasy Warszawa-Hel i nazad mojemu kotkowi również zaświeciło się check engine, błędy odczytane to P1000 i P1647, więc tak jakby te same. Wymieniłem już 2 sondy, ale problem cały czas powraca - po usunięciu błędów check engine zapala się po jakimś czasie. Teraz na dodatek pojawił się jeszcze większy problem, a mianowicie razem z check engine zaświecił się komunikat "cruise not avaliable", pomigała żółta lampka i kotek nie kręcił się powyżej 3krpm. Nie wiem czy te dwa incydenty są jakoś ze sobą powiązane (mówie o sondach i cruise not avaliable) i szczerze powiem że nie wiem co dalej robić. Dodam, że sprawdziłem emisję spalin w stacji kontroli i wszystkie parametry były zdecydowanie poniżej normy. Mam nadzieje, że ktoś już rozwiązał ten problem i wie co dalej robić, bo  o dobrą diagnozę w warszawie naprawdę ciężko.

Pozdrawiam,

igus

A masz LPG ?