Autor Wątek: S_type 01 typ żarówek-montaż xenon  (Przeczytany 6996 razy)

ttomasz2005

  • Gość
Odp: S_type 01 typ żarówek-montaż xenon
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2011, 22:22:23 pm »
no ja wczoraj montowałem u siebie i powiem wam że róznica jest ogromna wrecz kolosalna , ale nie jest to proste , na 100% popekają wam te białe uchwyty od regulacji lampy ,sa bardzo kruche , trzeba ostrożnie , najlepiej kupić sobie za wczasu lampę od anglika, potem pojawia sie problem z bixenonem , trzeba zamontować przekaznik stycznik żeby odwrócić prąd , jaguar ma sterowanie - masą, jest troche przy tym roboty ale warto.
'.
15

Offline sznyro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
Odp: S_type 01 typ żarówek-montaż xenon
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 04, 2014, 17:49:51 pm »
Jak montowaliście Hid h7 jak żarnik jest dłuższy od żarówki i się nie mieści, przeszkadza "klosik rozpraszający".
Jaguar 3.0 v6 2001r

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: S_type 01 typ żarówek-montaż xenon
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 04, 2014, 18:09:51 pm »
Znajomemu montowałem zenony i nic nie przeszkadzało...
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: S_type 01 typ żarówek-montaż xenon
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 06, 2014, 15:01:36 pm »
Ja osobiscie dostaje białej gorączki jak sie mijam w nocy z takimi"ksenonami"..troche oslepiaja..ale co tam,ja widze ekstra to jest git..szkoda nawet  komentowac takiego myslenia...

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: S_type 01 typ żarówek-montaż xenon
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 06, 2014, 15:37:18 pm »
Ja osobiscie dostaje białej gorączki jak sie mijam w nocy z takimi"ksenonami"..troche oslepiaja..ale co tam,ja widze ekstra to jest git..szkoda nawet  komentowac takiego myslenia...

Jeżeli ktoś zakłada zenona do lampy nie przystosowanej do tego i jeszcze nie ustawi odpowiednio świateł to zgadzam się z Tobą w 100% Ale jeżeli lampa jest do tego przystosowana to nie widzę problemu. I nie prawdą jest że tylko reflektory soczewkowe mają homologację na xenona. Poza tym zwykłe lampy z przedlifta również mają homologację na xenona  :-gwizd
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 15:41:30 pm wysłana przez Pawel_M »
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

skyludwik

  • Gość
Odp: S_type 01 typ żarówek-montaż xenon
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 06, 2014, 21:21:44 pm »
I automatyczną regulację wysokości świecenia też?? Spryskiwacze lampy standardem też nie były. Xenon aby był legalny musi mieć system samopoziomowania i spryski lub wycieraczki na reflektorze. Z ciekawości: w którym miejscu na zwykłej lampie od S typa jest owa homologacja pod ksenon??

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: S_type 01 typ żarówek-montaż xenon
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 06, 2014, 22:45:22 pm »
I automatyczną regulację wysokości świecenia też?? Spryskiwacze lampy standardem też nie były. Xenon aby był legalny musi mieć system samopoziomowania i spryski lub wycieraczki na reflektorze. Z ciekawości: w którym miejscu na zwykłej lampie od S typa jest owa homologacja pod ksenon??

Nie poruszam tematu  spryskiwaczy reflektorów czy samopoziomowania. To że w naszym kraju jest przepis który mówi że ma być samopoziomowanie i spryskiwacze reflektorów nie znaczy że tak jest wszędzie. Są auta które fabrycznie nie mają spryskiwaczy a mają fabryczne xenony ( oczywiście w naszym kraju były z tym problemy ) Moja poprzednia wypowiedź miała na celu zwrócenie uwagi na reflektory przedliftowe które posiadają homologację na xenon a informacje że xenon może być założony tylko w lampie na soczewce jest błędne.

skyludwik homologacja na xenon jest w tym samym miejscu w którym masz homologację na halogen drogowy i halogen mijania.
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: S_type 01 typ żarówek-montaż xenon
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 09, 2014, 22:38:23 pm »
czy ktoś wie jaki wymiar soczewek można zamontować