Autor Wątek: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?  (Przeczytany 9249 razy)

Sonix

  • Gość
Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« dnia: Marzec 01, 2011, 18:20:05 pm »
Witam,
Tak jak w temacie..

Panowie gdzie umieszczacie w swoich X-Typach antene i radio CB? moze jakies fotki? ;) bylo by super.
Bardziej interesuje mnie umiejscowienie radia, bo nie ma specjalnie jakiegos super miejsca by wsadzić radyjko. . niestety. No ale moze ktoś z Was znalazł  to super miejsce..

Ja mam antene President Florida i radio President Johny II ASC. Antenka jest mała i pasuje idealnie na tylnej klapie od lewej strony samochodu. Kabel przy zamykaniu, otwieraniu klapy sie nie przycina, a antena nie wali o szybe.


Pozdrawiam i czekam na jakies super pomysły ;)

lexxus

  • Gość
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2011, 18:26:34 pm »
W zadnym Jagu radia CB nie miałem , ale w sytuacji kiedy w aucie nie było szczególnie miejsca na radio przykręcałem je  po stronie pasażera do dywanowej części tunelu , poniżej schowka...

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2011, 18:30:15 pm »
Radio wchodzi idealnie do podlokietnika, wprawdzie podlaczone nie zamknie sie podlokietnik ale po odlaczeniu to jest to bardzo dobry schowek, razem z grucha miesci sie idealnie. A antena na klapie z tylu.. szybko sie stawia i szybko chowa. Na stale radia i tak bym nie zostawil  :-gwizd
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Sonix

  • Gość
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2011, 18:35:09 pm »
Radio wchodzi idealnie do podlokietnika, wprawdzie podlaczone nie zamknie sie podlokietnik ale po odlaczeniu to jest to bardzo dobry schowek, razem z grucha miesci sie idealnie. A antena na klapie z tylu.. szybko sie stawia i szybko chowa. Na stale radia i tak bym nie zostawil  :-gwizd

Ale to troche mało poręczne.. a glosnik mam w radiu i nic nie bedzie slychac jak przymkne je podlokietnikiem.
Anteny nie chowałem, co najwyzej bata sciagne. 

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2011, 18:40:59 pm »
Slychac bez problemu, tak jezdze i slysze idealnie. Malo poreczne to owszem bo nie mozna podlokietnika polozyc ale mi nie przeszkadza... narazie :-hehe Jakbym zostawil przyssawke pod blokiem to bym jej rano na 100% nie mial juz  :-gwizd
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Sonix

  • Gość
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2011, 14:46:19 pm »
Czyli tak na prawde nie ma fajnego miejsca na CB w x-typie :/

regi.nrg

  • Gość
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2011, 17:01:41 pm »
wyciagnalem schowek po lewej stronie kierownicy i wcisnalem unidena 520XL. kabel gruszki przeciagnalem pod kierownica i gruszka lezy w popielniczce. nie pale to przynajmniej popielniczka jest uzywana. zasilanie radia pociagniete od gniazda zapalniczki. podpialem sie kabelkami od wewnatrz. jak pamietam to dwie srubki odkrecilem zeby wyciagnac gniadko i sie podpiac.
antena helikalna "pirat" na magnesie neodymowym siedzi na dachu dokladnie na srodku tuz przed antena radiowa. siedzi tak juz jakis rok. w razie potrzeby odkrecam tylko bat. nie sciagam magnesu bo pozniej dach sie rysuje a jak zakladalem to dokladnie wyczyscilem dach i gume magnesu.

regi.nrg

  • Gość
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2011, 17:02:44 pm »
zdjecia umieszczenia anteny

sylvvester

  • Gość
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2011, 17:36:14 pm »
Ciekawy patent,bede musial sprawdzic jak by to u mnie wygladalo :-V

Lucky

  • Gość
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2011, 21:17:56 pm »
Witaj, a dałbyś szerszy opis jak się podłączyć pod zapalniczkę tak żeby klapa od popielniczki była zamknięta. Jak dobrać się do tych dwóch śróbek?

Sonix

  • Gość
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2011, 21:35:41 pm »
Mi president nie wciśnie sie w schowek, niestety.. Po jego wyjęciu również nie wejdzie..

PS. Jeździsz z Unidenem bez homologacji?

lexxus

  • Gość
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2011, 23:53:41 pm »
PS. Jeździsz z Unidenem bez homologacji?

Sonix a co to za różnica czy ma homologacje czy nie ?

Sonix

  • Gość
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2011, 07:02:54 am »
Bo NIE sa dopuszczone do UŻYTKOWANIA w Polsce.

Odnosnie samego użytkowania CB-Radio:
http://www.policja.pl/portal/pol/169/3001/CB_radio.html

Unidenta:
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=69&news_id=1215&layout=0&page=text

Lista zakazanych:
pdf w załaczniku.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 07:08:14 am wysłana przez Sonix »

regi.nrg

  • Gość
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2011, 15:16:54 pm »
PS. Jeździsz z Unidenem bez homologacji?

Sonix a co to za różnica czy ma homologacje czy nie ?

dokladnie. blizniaki prezydenty maja plyte z unidena i gdzie tu logika.

 
Witaj, a dałbyś szerszy opis jak się podłączyć pod zapalniczkę tak żeby klapa od popielniczki była zamknięta. Jak dobrać się do tych dwóch śróbek?

o ile pamietam to trzeba pociagnac i wyciagnac ta nakladke co trzyma mieszek lewarka biegow. pozniej zobaczysz te srUbki. zreszta nakladke chyba mozna tylko pociagnac, obrocic i wlozyc czwarty bieg. wtedy nie bedzie przeszkadzac. jak wyciagniesz panel to zobaczysz, ze zapalniczka jest podlaczona na wsuwki. ja nie lutowalem nic tylko wyciagnalem wsuwki, podlozylem kabelki i wcisnalem wsuwki. calosc trzyma sie solidnie. kilkanascie centymetrow kabelka zakonczylem dodatkowym gniazdkiem i podlaczylem wtyczke CB. kable ukryte pod kierownica. w razie potrzeby szybko rozlacze i zdemontuje to rowniez szybko.

pablo

  • Gość
Odp: Gdzie umieszczacie radio i antene CB w swoich X-Typach?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2011, 12:50:11 pm »
a ja zamontowalem jeszcze troche inaczej ...

kupilem cobre jest to cale radio w samej gruszce bez bazy , doprowadzilem kable do schowka i tam to radio trzymam , nawet jak uzywam schowek moze byc zamkniety , gnie nie uzywam zamykam schowek a tam radio, antena na magnes na bagazniku , gdy nie uzywam miesci sie w bagazniku i nie przeszkadza, na wszelki wypadek kabel zrobilem na skrecane zlacze w bagazniku , w kazej chwili moge zupelnie wywalic antene