Autor Wątek: Jaki dodatek do paliwa diesla na zimę?  (Przeczytany 20471 razy)

kubajag

  • Gość
Jaki dodatek do paliwa diesla na zimę?
« dnia: Luty 04, 2011, 07:48:30 am »
Witam. Mam pytanie czy warto używać zimą dodatków do paliwa w dieslu?

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Jaki dodatek do paliwa diesla na zimę?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2011, 11:04:37 am »

hubercik 30

  • Gość
Odp: Jaki dodatek do paliwa diesla na zimę?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2011, 17:52:40 pm »
W zimę stosuje sie paliwo zimowe. Dodatki służą obniżeniu temperatury w której zaczyna sie blokować filtr. Mógłbyś ich używać gdybyś chciał zima jeździć na letnim paliwie. Do zimowego nic nie musisz dodawać.

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: Jaki dodatek do paliwa diesla na zimę?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2011, 18:45:23 pm »
z tego co można wyczytac dodatek ma zapobiegac w przypadku duzego spadku temperatury - stacje maja paliwo przygotowane do prognozowanej temperatury np.do -13 zas w nocy masz np.-20 i z tego powodu warto dodawac dodatek -lepiej zapobiegać niz potem zastanawiac sie co zrobić

moryc25

  • Gość
Odp: Jaki dodatek do paliwa diesla na zimę?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2011, 15:16:29 pm »
W zimę stosuje sie paliwo zimowe. Dodatki służą obniżeniu temperatury w której zaczyna sie blokować filtr. Mógłbyś ich używać gdybyś chciał zima jeździć na letnim paliwie. Do zimowego nic nie musisz dodawać.

Każda liszka swój ogon chwali - czyli każdy sprzedający powie że ma zimową ropę. Jaka ona będzie zimowa, to się
okaże nazajutrz po zmarznięciu w zbiorniku... Zimowa ropa jest droższa w produkcji, toteż większość właścicieli
oszczędza w ten sposób, że wciśnie ci paliwo którego nie masz możliwości śprawdzić.

Lepiej dolać do ON depresatora np, SKYYD.

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Jaki dodatek do paliwa diesla na zimę?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2011, 21:32:32 pm »
tez ostatnio zatankowalem "zimowe". Przyszlo - 20 i musialem obejsc sie smakiem... teraz zaczalem dolewac jakies dodatki dostepne na bp... wydaje mi sie ze to nie jest ultra nowoczesna technologia tylko jakas prosta formula wiec teoretycznie kazdy producent powinien sobie z nia poradzic.

Norbert Rybarczyk

  • Gość
Odp: Jaki dodatek do paliwa diesla na zimę?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2011, 21:40:18 pm »
Kolega który pracuje w Orlenie mówił że ich ON zimowe nie ma prawa zamarznąć do -30.

B E N 8 5

  • Gość
Odp: Jaki dodatek do paliwa diesla na zimę?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2011, 21:53:19 pm »
No to tyle teori, a to, że na stacjach cuda sie dzieją, to juz zasługa właścicieli stacji... Paliwo na każdej stacji w Polsce
i tak pochodzi w prostej linii z dwóch źródeł: Orlen lub Lotos.

kubajag

  • Gość
Odp: Jaki dodatek do paliwa diesla na zimę?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2011, 13:20:57 pm »
 :-thank wlalem Skydda w proporcji 1:1000 zgodnie z instrukcja. Mam nadzieje ze silnik sie nie rozleci  ;)

dulot1970

  • Gość
Odp: Jaki dodatek do paliwa diesla na zimę?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2011, 18:19:39 pm »
spoko nic sie nie rozleci..kolego stosowałem to nie raz w TDi VW zimą bardzo wskazane  :-super i zero problemów z rozruchem na mrozie pod warunkiem że zmieniasz na czas filtr paliwowy  :-yipee pozdro

kolka

  • Gość
Odp: Jaki dodatek do paliwa diesla na zimę?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2011, 19:16:31 pm »
ja tak napiszę od 2005 r dieslem zrobiłem ok 350000 km i w ostatnie mrozy miałem kłopoty z zapaleniem
ale to była wina świec  jeżeli filtry wymienisz na czas i nalejesz paliwa na markowej stacji to pieniądze które chciałeś wydać na niby "poprawiacze "wydaj na piwo