Dział Techniczny > X-TYPE (2001-2010)
Dziwna praca turbiny
zadek07:
Wszystko inne moze byc byle nie Filtron
natas1:
Właśnie wymieniłem filtr paliwa, i prawdopodobnie on był przyczyną tej małej niedogodności. Zrobiłem nim małą trasę (ok. 160km) i mimo bardzo mocnego oraz częstego wciskania gazu nic się nie działo żadnego spadku mocy, a na dodatek samochód lepiej odpala. A co do paliwa to nie tankuję Vervy ponieważ, ma w sobie jakieś dodatki które powodują uszkodzenie pompy paliwa (silnik common rail, pompę regenerowałem ostatnio w innym samochodzie i w gwarancji zaznaczyli żeby nie tankować takich paliw) Pozdrawiam i dziękuję za sugestię co do wymiany filtra.
gp-digital:
--- Cytat: Innowierca w Styczeń 17, 2011, 19:11:50 pm ---U mnie z powodu brudnego filtra paliwa (mimo Vervy z Orlenu) auto jeździło normalnie do 150km/h. Przy 155 zaczynała migać sprężynka od świec i auto przechodziło w tryb awaryjny. Po ponownym odpaleniu wszystko wracało do normy o ile nie przekraczałem 150km/h. Wymiana filtra pomogła i do dziś (3 miesiące temu był wymieniany) wszystko jest OK. Tylko kup porządny filtr, podobno w tym silniku wszystko ma znaczenie:)
--- Koniec cytatu ---
o właśnie miałem to samo kiedyś przyciskając właśnie ok 150km/h jakby spadła moc auta i zaczęła migać kontrolka swiecy żarowej. pierwszy raz coś zaczęło migać więc odruchowo luz (manualna) i zgasiłem na przystanku autobusowym. odpaliłem i wszystko wróciło do normy. co prawda już drugi raz nie kręciłem do 150 ale właśnie gdzies w takim pułapie miałem to samo co piszesz. w takim razie wymienię filtr paliwa (2.0diesel)
pozdrawiam
p.s.
zapomniałem od razu zapytać.. jaki filtr kupiłeś?, że odpala lepiej chcę to samo. podaj producenta i model wygoogluje coś może
Innowierca:
Nie pamiętam :'( Ale na długo to nie pomogło. Niedawno robiłem wtryski. 1 był dobry, reszta do regeneracji... Po wymianie wtrysków wszystko wróciło do normy.
gp-digital:
hmm właśnie mam padło sprzęgło albo dwumas, a już na horyzoncie wtryski. z tego co czytałem to pierwsze delphi były wadliwe i po 2003 roku wtryski miały być ok. możesz powiedzieć ile wyniosła Cie ta "przyjemność" i gdzie ew szukać przeszczepów? a może założyłeś nowe
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej