Dział Techniczny > X-TYPE (2001-2010)

Cylinder Misfire (X-Type 2.5 2001) - klekocze na początku na mrozie

<< < (7/13) > >>

ktr:
A który to będzie czujnik - z góry czy ten z boku? Bo chodzi o głowicę od cylindrów 2, 4, 6.

ktr:
Oto, co Serwis Jaguara napisał w mailu: "Czujnik położenia wałka rozrządu jest po jednym na głowice innych nie ma,
oba są takie same na jedną i na drugą głowice." Więc wychodzi na to, że czujnik z boku i ten z góry jest taki sam.

ktr:
Czujnik lada chwila będę miał, wymienimy go z kumplem bo podobno to prosta sprawa i nie ma co jechać do warsztatu.

Pytania mam następujące:

1. Która głowica odpowiada za cylindry 2, 4, 6?
2. Który z dwóch takich samych czujników jest od głowicy od cylindrów 2, 4, 6?
3. Czy ktoś ma może jakieś rysunki, albo mógłby to dokładnie opisać jak dla laika, jak najbardziej precyzyjnie?

zadek07:
To tak lopatologiczne mysle ze wiecej nie trzeba, niech tylko ktos potwierdzi kolejnosc cylindrow bo ja do kona nie jestem pewny

ktr:
zadek07 - dzięki za fotkę:)

Bardzo proszę jakiegoś miłego kolegę lub miłą koleżankę o potwierdzenie kolejności cylindrów (fotka zamieszczona przez kolegę w poście wyżej) - to dla mnie bardzo ważne.

Poza tym, to że chodzi o cylindry 2, 4, 6 wydedukowałem z tego, że moje wypadające zapłony (misfire) są pokazywane w ręcznym skanerze OBD jako błędy: P0302, P0304, P0306.

Mam nadzieję, że nie gadam głupot? To, że chodzi o czujnik stwierdził mechanik w warsztacie, mówi że diagnoza jest dla niego oczywista.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej