Autor Wątek: Wymiana żarówek - Pomocy  (Przeczytany 21074 razy)

rufus1977

  • Gość
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 08, 2011, 21:04:26 pm »
Też miałem led-y na postojówkach ,w opisie aukcji było że super białe ,super jasne ,ale jednak świeca lekko niebieskawym swiatłem.
Na przegladzie MOT diagnosta zalecał wymianę na tradycyjne żarówki, tak też zrobiłem.

BlackV6

  • Gość
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 31, 2012, 11:02:20 am »
Wstyd się przyznać ,ale poległem przy wymianie xenonu z prawej strony ,o ile lewa strona poszła bez problemu,o tyle prawa strona za ch....  :-zly odbezpieczyłem dwie klamry no i co dalej .... jak wyjąć tą gumowa osłone ? brak miejsca aby ją wysunąć gdzikolwiek, jakis patent ktos ma ?

BlackV6

  • Gość
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 31, 2012, 15:41:42 pm »
Nie mówcie że nikt nie wymieniał żarnika w X-type  ;D :-hehe

Artur G.

  • Gość
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 31, 2012, 22:08:02 pm »
Mam ksenony  ale  świeca super  i nie  miałem potrzeby wymiany.
Co  do H1 proponuję taką akcję:
Wymieniamy  wszyscy w lecie, w dobrych  garażowych warunkach, u zaprzyjaźnionego mechanika  itp. żarówki. Po co? bo jak są  nowe  to minimalizujemy ich  spalenie  na  trasie  i  kontakt z  policją. I tak raz w roku.  Na rok  porządne H1 powinny wytrzymać.  Tak mnie sie wydaje.  ;)
ps. przez pięć lat miałem Lancie  kappę,  też miała H1 ale  raz założone  nówki  dobrej jakości załatwiły mi  problem na  całe swoje życie w  moich rękach. Żadna sie  nie  spaliła.

BlackV6

  • Gość
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 31, 2012, 22:42:13 pm »
chciałem zmienić barwę z żółtych osram na niebieską philips teraz mam żółto niebieskie oczy :) cóż pomęczę się w przyszły weekend hmm że tak zapytam co ma do tego policja ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2012, 22:46:39 pm wysłana przez BlackV6 »

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 01, 2012, 00:04:42 am »
Ja aby się nie męczyć i zrobic to szybko odkręcam zderzak i go odsuwam lekko i następnie mam dostęp do śrub od lampy ją całą wyjmuję. Szybciej niż zabawa z wyciąganiem tej zaślepki i męczenie się z wyjęciem żarnika i wsadzeniem go spowrotem. Niestety producenci bardzo chieli pomóc właścicielom autek i aby nie męczyli się z wymianą takiego żarnika (przecież to jest według nich niebezpieczne bo jest tam przecież około 40 000 Volt  :-gwizd) i jechali z tym do serwisu.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

BlackV6

  • Gość
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 01, 2012, 08:22:14 am »
No tak najprościej jest zdemontować zderzak  ;D nie do końca oto mi chodzi ,ale dzieki cóż bede patentował to sam  :-V

warcz

  • Gość
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 01, 2012, 17:36:10 pm »
Jak wiadomo xenon zmieniamy parami. Ale myslalem ze dam rade bez zdejmowania zderzaka. Z jednej strony jakos sie udalo po 2 godzinach i niezlych meczarniach. Po drugiej tez w koncu dalem rade, ale po wlaczeniu swiatel okazalo sie ze przy okazji uszkodzilem zarnik. Efekt byl taki, ze i tak musialem sciagac zderzak, kupic zarnik i poswiecic caly dzien. No ale przy okazji wyczyscilem swiatla i wymienilem wodzik bo okazal sie pekniety. Kolejna lekcja zeby nie isc na skroty, a zrzucenie zderzaka to maksymalnie godzina roboty
 :-A

BlackV6

  • Gość
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 01, 2012, 18:27:52 pm »
No super czyli jednak będę kombinował jak to zrobić nie demontując zderzaka ,musi sie dać

BlackV6

  • Gość
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 02, 2012, 22:48:36 pm »
Instructions

1 Remove the screw bolts holding the front bumper cover in place with either a socket wrench or a screwdriver, and pull the cover down.
2 Remove the bolts holding the headlamp assembly in place with a socket wrench. Remove the headlight housing assembly
3 Remove the retaining clip on the headlamp washer hose by pinching both ends of the clip together and pulling it back  on   the hose. You may need a pair of pliers to help you pinch the clip together. Pull the headlamp washer hose off.
4 Unplug the electrical connector running to the headlight assembly.
5 Unbolt the headlight washer motor unit and pull it out.
6 Install the new headlight housing unit. Installation is the reverse of removal.


Nie ma wyjścia demontować trzeba  :-thumpdown


Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 02, 2012, 23:05:09 pm »
A nie chciałeś nas słuchać :-tylko
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

BlackV6

  • Gość
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 03, 2012, 07:15:21 am »
heh słucham was słucham ale ,musi być sposób aby to wymienić bez demontażu zderzaka ,i tak będe szukał rozwiązania  :)

Ulises73

  • Gość
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 26, 2016, 21:56:02 pm »
Witam
Stałem się użytkownikiem Jaguara. I oczywiście koszmar - żarówka od strony kierowcy padła.
Podpowiem tylko tyle, narzędzia chirurgiczne są bardzo wskazane.
Posiadam wg. nazwy "zaciskowe szczypce długie"
Mogą być proste lub zakrzywione.
Polecam, są bardzo przydatne.
Pozdrawiam

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 29, 2016, 12:34:28 pm »
Witam
Stałem się użytkownikiem Jaguara. I oczywiście koszmar - żarówka od strony kierowcy padła.
Podpowiem tylko tyle, narzędzia chirurgiczne są bardzo wskazane.
Posiadam wg. nazwy "zaciskowe szczypce długie"
Mogą być proste lub zakrzywione.
Polecam, są bardzo przydatne.
Pozdrawiam

Po co?
Nawet w dieselu (duży akumulator) się wymienia całkiem znośnie. Mi zajmuje 10 minut. Wiecej zachodu z kierunkowskazami. Najwięcej problemu jak masz xenony w kocie 2004-2006 (duża pompa ABS) i spali Ci sie prawy xenon :D - POEZJA.

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Wymiana żarówek - Pomocy
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 29, 2016, 15:44:43 pm »
Witam.
Jak zdemontowałem zaczepy z osłony lampy , są tylko zahaczne , osadzone w dziurkach to
wyciągnąłem osłonę lampy tą koło pompy ABS.Trzeba ją trochę przekręcić w górę.
Do montażu trzeba użyć sznurka lub drutu do założenia zaczepu tego od strony kierunkpowskazu.

pozdr.