Autor Wątek: Woda kapie spod auta..  (Przeczytany 5732 razy)

Profesorek

  • Gość
Woda kapie spod auta..
« dnia: Lipiec 26, 2008, 17:23:16 pm »
Witam,

Minione dwa tygodnie spędziłem w Międzyzdrojach i okolicach. Zrobiłem kotkiem prawie 2000km. Średnie spalanie wyszło mi 11l/100km  :o.

Na autostradzie A2 bujnąłem się do 220km. Nawigacja pokazywała 200... nie wiem skąd ta różnica ale zaobserwowałem, że wskazanie prędkości są zawyżone o około 10%. Może mam za mały profil opon ?

W połowie trasy zrobiłem sobie przerwę i zauważyłem stróżkę cieczy wypływającej spod auta. Przyznam, że włos mi się zjeżył, żona i dziecko w aucie, stanęliśmy w szczerych polach, zaczynało się już ściemniać. Ogólnie nieciekawie :)

Ponieważ żadne kontrolki niczego nie sygnalizowały a klima pracowała już coś ze 6 godzin non stop, coś mi zaświtało.. wsadziłem w tą ciecz palucha.. powąchałem.. nie pachnie.. zdegustowałem... czysta woda. Na mój rozum w aucie nie ma żadnych instalacji wodnych.
Popatrzyłem sobie skąd to kapie, wypatrzyłem jakiś zawór.
I tak sobie tłumaczę, że to normalne zjawisko, klimatyzacja osusza powietrze (tego dnia było bardzo parno, zbierało się na burzę). No i gdzieś ta woda musi być usuwana.
Jest pewnie jakiś zbiornik, a jeśli braknie w nim miejsca, to woda trafia na zewnątrz.

Proszę mnie utwierdzić w przekonaniu albo skierować do warsztatu :)

Dodam, że dziś pod autem było sucho, ale na klimie jechałem jakieś 15 minut.
Chłodzi jak ta lala :)

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Woda kapie spod auta..
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2008, 17:52:29 pm »
Klimatyzacja działa jak  stara lodówka tylko nie trzeba jej odmrozić. Im bardziej wilgotne powietrze na zewnątrz tym więcej wody pod autem jest.

artleks

  • Gość
Odp: Woda kapie spod auta..
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2008, 20:44:05 pm »
Klimatyzacja działa jak  stara lodówka tylko nie trzeba jej odmrozić. Im bardziej wilgotne powietrze na zewnątrz tym więcej wody pod autem jest.
normalne zjawisko - w goracy dzien wystarczy spojrzec na jezdnie na parkingach

Profesorek

  • Gość
Odp: Woda kapie spod auta..
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2008, 13:05:02 pm »
Dzięki, uspokoiliście moją żonkę :) Była nieco spanikowana.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Woda kapie spod auta..
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2008, 15:25:40 pm »

Na autostradzie A2 bujnąłem się do 220km. Nawigacja pokazywała 200... nie wiem skąd ta różnica ale zaobserwowałem, że wskazanie prędkości są zawyżone o około 10%. Może mam za mały profil opon ?


no watek basenu pod autem juz wyjasniony wiec nie trzeba niczego dodac. co do roznicy w predkosci
to predkomierz ma tendencje "klamac", wedl norm europejskich to tolerancja predkomierza do predkosci
rzeczywista moze byc do 12 proc w gory a do 5 proc w dol. wieksosc predkomierzek klamie ok 10 proc
do sprzodu a nawigacje nie mierza tylko oblicza z sygnalu wiec jest bardziej dokladnie.

a co do 11 litrow do tylko gratulowac  :-V gentlemenskie traktowanie pedalu gazu   :-wings

SNAJPER 1707

  • Gość
Odp: Woda kapie spod auta..
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2008, 16:41:35 pm »
Też ostatnio miałem przygodę z wodą pod kotem,ale nie kapała mi z przodu tylko z tyłu  :o Okazało się że w jednym miejscu pękła troszkę uszczelka tylnej szyby a woda bardzo sprytnie wpływała sobie do schowka na koło zapasowe gdzie osiągając poziom kilku centymetrów zaczeła się przelewać na zewnątrz :-zly Troszkę silikonu pod uszczelkę rozwiązało sprawę ;D   Pozdrawiam :-tylko

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Woda kapie spod auta..
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2008, 16:43:59 pm »
no co ty .... idealnie miesce na akwarium a ty silikonem .....  :P


md8

  • Gość
Odp: Woda kapie spod auta..
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2009, 19:04:28 pm »
bo każy licznik zawyża o 10%, proste