Autor Wątek: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona  (Przeczytany 11926 razy)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 20, 2016, 15:00:35 pm »
Wrócę z córką ze szpitala wieczorem to zerknę
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 20, 2016, 20:22:04 pm »
Przepływka ani drgnie, a ja zczyta się nawet elm'em. Moim zdaniem tutaj trzeba szukać problemu - reszta idealnie jak dla mnie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

jarecky

  • Gość
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 20, 2016, 23:32:32 pm »
Frostbive : przepływka jest 100% sprawna . Jeszcze tydzień temu latała w aucie

frostbive

  • Gość
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 21, 2016, 03:58:32 am »
Ok, dzieki Driv3rrrr  :-super
Zaczniemy wiec od przeplywki.

Co do tego dolotu powietrza do kolektora dosyc ciekawa sprawa jest, najchetniej bym sie tego pozbyl bo kolektory seryjne juz na pewno w tym aucie nie zawitaja a jakakolwiek ekologia w przypadku czterolitrowej jednostki to zart  :-gwizd, tylko co na to komputer oraz wskazania sond lambda?
Wiesz moze w jakich warunkach owa pompa sie wlacza?
Pytam, gdyz musze wymienic kolektory wydechowe a nowe zamienniki to koszt 1200pln sztuka, za ok. 1500 kazda firma wyspawa mi kolektor jakiego tylko zapragne, ze stali nierdzewnej.

jarecky, ok, zalatwimy wszystko juz na PW.


Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 21, 2016, 08:59:53 am »
Dam znać po poludniu, muszę zerknąć w swoje akta mądrości
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 21, 2016, 09:48:29 am »
1. moongose nie będzie pracować z x300
2. sondy w x300 są z podbiciem
3. jak nie widzisz longów i shortów to wydasz kupę kasy na podmianki
4. diagnoza jest prosta - leje jak wściekły na wolnych - jak go przepałujesz to pewnie będzie w miarę równo a potem znowu rzucać będzie.

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 21, 2016, 14:32:19 pm »
Oglądałem film, sondy są dla mnie ok. Pracują od 0,015 do 1,2 czyli pełny zakres. Przepływka bardzo słabo, praktycznie się nie rusza, a powinna już przy 2500 obr, zasysać parę gram powietrza. Od niej bym zaczął. Szkoda że nie masz korekt długoterminowych, one są ważniejsze. Krótkie się dostosowywują  do  sytuacji, a długie pokazują różnicę do ideału zapisanego w kompie silnika. Co do kolektorów to pęknięcia nie mają zbyt dużego wpływu na spaliny, ciśnienie i tak wypycha spaliny na zewnątrz. Ale dla pewności możesz na krótko zaślepić dziurkę śrubka z pastą do wydechów. Ale myślę że ta dziurka nie jest na wylot.
Sumując zacznij od podmiany przepływomierza. I jeszcze jedno sprawdzałeś czujniki temperatury płynu( rezystancje) i powietrza dolotowego? A także co prozaiczne temperatury powietrza zewnętrznego.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 25, 2016, 20:08:32 pm »
Hej,

Pamietam jak wypialem przeplywke kiedys to mialem taki sam objaw jak na Twoim filmiku ;)
Co ciekae podpiecie na wlaczaonym silniku nic nie dalo az do drugiego odpalenia auta.

Moze warto ja podmienic i sprawdzic?

w moim porzednim aucie x-type podobny efekt dawal wypiety czujnik polozenia walka rozrzadu.
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)

jarecky

  • Gość
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 25, 2016, 23:34:38 pm »
Kolego Frostbive jak temat ? co z przepływajką ?

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2016, 10:19:35 am »
Przeplywka w X300 w OBD zwyklym zawsze pokazuje 0.2, 0.3. To chyba wina interfejsu i pewnie w tym przypadku jest tak samo z Delphi, trzeba po prostu dodac 1 i pare 0 do wyniku ktory pokazuje. Do niej potrzeba prawidlowego interfejsu do Jaga by ja zaczytac.
Sondy nie pamietam jak pokazuja w OBD, ale one powinny pracowac w przedziale 0-5V. Podejrzewam, ze bez porzadnej diagnostyki tutaj sie nie obejdzie chyba, ze masz drugie auto do podmiany wszystkich czesci obok.

frostbive

  • Gość
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 06, 2016, 01:15:27 am »
Czesc koledzy, bardzo mi przykro ale jakis czas mnie nie bylo, Jaguara praktycznie postawilem w garazu i nawet nie mialem czasu sie nim zajac.
Nazbieralem poki co w miedzyczasie duuuzo czesci ktore trzeba bedzie zamontowac  :-V, niestety po wymianie przeplywomierza na nowy jest poprawa, nie zalewa go tak ale to nadal nie rozwiazalo problemu do konca, jeszcze cos go boli...

To co zauwazylem na innym komputerze to korekty dlugoterminowe stoja na 0%, jednakze krotkoterminowe w grupie pierwszej leca na wartosci ujemne od 0 do 7%, w grupie drugiej to samo tylko odwrotnie bo wartosci dodatnie.

Czy wie ktos moze jak sondy lambda powinny byc podlaczone? Przednia do prawej wtyczki (stojac przed autem) czy do lewej?
Moglby ktos u siebie to sprawdzic? Albo najlepiej opisac kolory kabli od danej wtyczki oraz do niej przeznaczonej sondy lambda?
Przelaczalem je ale teraz juz sie pogubilem, moze podlaczylem mimo wszystko zle z roztrzepania.


KrzysiekEG, nie potrafie nigdzie znalezc czujnika temp. dolotowej... nawet nie wiem gdzie on jest, jezeli w ogole?
Czujnik temp. plynu chlodniczego do ECU wymienilem na nowy, czujnik temp. zewnetrznej ma jakikolwiek wplyw rowniez na prace silnika w tym aucie?! Wiem ze to popieprzony samochod jest i m.in. dlatego go kupilem ale bez przesady... to juz sie kupy nie trzyma. :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2016, 01:34:07 am wysłana przez frostbive »

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 06, 2016, 09:00:37 am »
Po obejrzeniu filmu słyszę dwie usterki: łożyska w kompresorze do wymiany - słychać turbiny stukające, oraz oring bypassa.
Jeżeli nie wkręca się na obroty to sprawdź bypass acunuator. Ponadto do wymiany wszystkie przewody podciśnieniowe do wymiany, wszystkie powyższe "drobiazgi" zrobiłem osobiście w swoim XJR.
XJ40, XJSC , XJR

frostbive

  • Gość
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 06, 2016, 11:47:36 am »
Dziekuje XJSC, moglem od Ciebie odkupic kiedys Jaga :D mialbym juz wszystko zrobione..
Dzieki za odpowiedz!
Wiesz moze czy ten zestaw naprawczy bedzie pasowal do kompresora?
http://www.ebay.de/itm/261700026402?ul_noapp=true
Sprzedawca napisal ze jest kompletny i nic wiecej nie trzeba juz do wykonania regeneracji..
Szczerze mowiac nigdy nie mialem do czynienia z kompresorem.

Tego by-pass actuatora wystepuja trzy rozne numery czesci, czy to jest bez roznicy czy byly jakies zmiany?

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 06, 2016, 13:59:31 pm »
.. ale  ja nigdy nie sprzedawałem mojego XJR'a.
Zestaw wygląda na kompletny, brakuje kleju uszczelniającego do korpusu kompresora.
Cały ten zestaw możesz kupić np w Prema.

Actuatorem nie przejmuj się , nowa część jest nieosiągalna, zostają używane i regenerowane.
XJ40, XJSC , XJR

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: X300 XJR 4.0 97'- silnik pracuje jakby ostatnia rata nie byla zaplacona
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 10, 2016, 18:35:09 pm »
Czy wie ktos moze jak sondy lambda powinny byc podlaczone? Przednia do prawej wtyczki (stojac przed autem) czy do lewej?
Moglby ktos u siebie to sprawdzic? Albo najlepiej opisac kolory kabli od danej wtyczki oraz do niej przeznaczonej sondy lambda?
Przelaczalem je ale teraz juz sie pogubilem, moze podlaczylem mimo wszystko zle z roztrzepania.

Najlepiej jakbys podjechal gdzies do kogos kto ma IDSa by zrobic orientacje sond lambda w programie Jaguara. Przerwe na swiecy jaka masz? Pamietaj ze swiece musza byc przykrecone kluczem dynamometrycznym, wszystkie tak samo, inaczej tez moze dziwnie pracowac. Dla testów moze zmniejszyc przerwe na swiecach(najlepiej tez podmienic dla sprawdzenia na jakies zwykle NGK czy czampiony) do 0.7mm, jak sie poprawi, bedzie mozna zobaczyc cewki. Wiem ze pisales ze nowe Lucasa, ale ja wlasnie tez mam takie trzy nowe Lucasa i jedna albo dwie mam do wymiany. Rok czasu grzebania mi zajelo zanim sie kapnalem ze to jednak nowe cewki nawalaja :(