Autor Wątek: ABS, ESP i hamulce  (Przeczytany 4936 razy)

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
ABS, ESP i hamulce
« dnia: Luty 14, 2013, 07:04:15 am »
No to pojexdziłem trochę po sniegu i mam za swoje..
Zapaliła mi się kontrolka ABS, po przekroczeniu 40km/h wywala również błąd kontroli trakcji i okazjonalnie zapala jeszcze kontrolkę od ręcznego.
Czy to może być tylko kwestia zamoczenia wtyczek ( wymieniałem ostatnio sworznie wahaczy dolnych, klocki, filtry itd ) czy mogłem coś zerwać?

No chyba, ze Jag nie lubi latania bokiem na śniegu, a nie powiem, kilka razy go specjalnie postawiłem w poślizg..
Born to drive..

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: ABS, ESP i hamulce
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2013, 08:24:14 am »
Wszystko mogło się zdarzyć  :- pojecia, oczywiście padną zaraz rady żeby podłączyć się i przeczytać błędy co z pewnością jest najsłuszniejszym rozwiązaniem. Domyślam się że nie o to Ci chodziło wiec można spróbować metodą Macajewa po pierwsze twardy reset czyli odłączenie klemy na przynajmniej 2 minuty i drugie wybierz suchy i pusty  fragment drogi (bezpieczeństwo Twoje i otoczenia ponad wszystko) rozpędź  samochód i  przyhamuj zmuszając ABS do zadziałania.

pawelek11

  • Gość
Odp: ABS, ESP i hamulce
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2013, 10:56:19 am »
 :-cry przykra sprawa, nie mniej dla mnie dziwna, myślę że coś jest żle poskładane tz na "odwal się" i woda gdzieś robi przebicia.
Osobiście też bałem się o zime i zachowanie tych układów, teraz juz wiem że nic Jagowi nie szkodzi, kopny snieg ora jak pług, bączki kręci jak oszalałe Subaru, boki bz kontroli trakcji wykonuje b. ładnie, nic nie świeci nic nie mruga  >:D
Wychodzi że miałeś kopane w tych systemach... sprawdził bym wtyczki i kable można zalać jakimś wypieraczem wody, niestety są to rozwiązania dorażne  :-trudno

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: ABS, ESP i hamulce
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2013, 07:54:05 am »
zauważyłem ciekawą rzecz..
W momencie gdy zapala się kontrolka od ręcznego / od hamulców to bardzo mocno słabnie wspomaganie, prawie zanika.
Druga rzecz, którą dopiero dziś rano zauważyłem - gdy mam wpięte CB w zapalniczkę, to nie działa mi otwieranie bagażnika i oświetlenie wnętrza. Przypadek?
Born to drive..

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: ABS, ESP i hamulce
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2013, 08:27:24 am »
Sprawdziłeś poziom  płynu hamulcowego???

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: ABS, ESP i hamulce
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2013, 12:22:30 pm »
nie, był wymieniany kilka dni temu przez mechaników w ASO w którym pracuję, wyszedłem z założenia, że potrafią wymienić płyn.. Ale sprawdzę skoro może to mieć związek

Połączono

płyn hamulcowy jest blisko max.
Reset kompa nie pomógł, oprócz skasowania ustawień radia i foteli nic więcej to nie zmieniło.\\Orientuje się ktos gdzie w Bydgoszczy można podjechać na zczytanie  błędów?
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 15:17:32 pm wysłana przez BlackV6 »
Born to drive..

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: ABS, ESP i hamulce
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2013, 20:14:44 pm »
błędy zczytane, wykasowane. Diagnoza: prawy przedni czyjnik ABS. Czy jego awaria ma prawo rzutować na błąd ESP?
Born to drive..

BlackV6

  • Gość
Odp: ABS, ESP i hamulce
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2013, 20:20:14 pm »
Tak

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: ABS, ESP i hamulce
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2013, 20:57:27 pm »
Mam takie czujniki...tak jakby co :-gwizd

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: ABS, ESP i hamulce
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2013, 14:08:36 pm »
No i wykrakał...

Opowiedz mi o cenie takiego czujnika...
Born to drive..

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: ABS, ESP i hamulce
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2013, 15:19:57 pm »
poszło na PW.

Offline Jarek104

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 393
  • X300 XJ6.. for sale..
    • JCP
Odp: ABS, ESP i hamulce
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2013, 19:53:14 pm »
Jutro ogarnę czujnik ABS, mam nadzieję, że w końcu zniknie mi choinka z deski...

Ale pytanie. Coraz częściej gdy wywala ESP fault, zapala się kontrolka od ręcznego i bardzo mocno słabnie wspomaganie. Płyn hamulcowy jest, od wspomagania też. O co może chodzić?
Born to drive..

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: ABS, ESP i hamulce
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2013, 21:35:12 pm »
Pompa jej moc sterowana jest przez komputer który potrzebuje sygnału prędkości wystarczy jeden błędny i klops.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.