Autor Wątek: Rwanie w automacie przy zmienie biegu na R lub D.  (Przeczytany 4405 razy)

pablitto

  • Gość
Rwanie w automacie przy zmienie biegu na R lub D.
« dnia: Marzec 02, 2010, 19:59:57 pm »
Przy zmianie biegu często rwie mi samochód w przód lub w tył (w zależności od biegu), a najczęściej kiedy jest zimny, mam 4 litrowego kota. Czy to normalne?

lysyyy

  • Gość
Odp: Rwanie w automacie przy zmienie biegu na R lub D.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2010, 20:18:30 pm »
A jakiem masz obroty na biegu jałowym? Bo zauważyłem, że jak miałem coś nie tak z obrotami i trochę podwyższone były, to było właśnie to rwanie przy zmianie z D na R i na odwrót

pablitto

  • Gość
Odp: Rwanie w automacie przy zmienie biegu na R lub D.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2010, 09:14:09 am »
no mam tak ok 1 tys...a ile powinno być?

Sebastian

  • Gość
Odp: Rwanie w automacie przy zmienie biegu na R lub D.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2010, 09:29:57 am »
    Standardowo delikatnie poniżej 1 tyś. na biegu jałowym. Kiedy zmieniałeś olej w skrzyni (być może przepracowany olej jest przyczyną), jeśli to możliwe (nie wiem jak to jest w S-typie), sprawdź stan oleju w skrzyni ?

quba2

  • Gość
Odp: Rwanie w automacie przy zmienie biegu na R lub D.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2010, 10:00:03 am »
Potwierdzam - wymien olej i będzie OK. U mnie to pomogło.Miałem delikatne szarpanie przy zmianie na wsteczny.

pablitto

  • Gość
Odp: Rwanie w automacie przy zmienie biegu na R lub D.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2010, 22:31:11 pm »
nie wiek kiedy był wymieniany, bo niedawno go nabyłem, a nie stanie mi sie nic ze skrzynią, jak wymienie olej? Czytałem różne opinie, jedni pisza, że można wymienić, inni odwrotnie, że sie nie powinno... wiec jak z tym jest?

soprano

  • Gość
Odp: Rwanie w automacie przy zmienie biegu na R lub D.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2010, 22:52:50 pm »
powinno i to przy ''Twoich'' objawach raczej nie czekaj az zaczniesz przy kazdym zmieniajacym sie biegu odczuwac szarpanie, znam to z autopsji-w sobote wymieniam olej +filtr mam nadzieje ze pomoze ??????

pablitto

  • Gość
Odp: Rwanie w automacie przy zmienie biegu na R lub D.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2010, 23:54:27 pm »
ile taka wymiana kosztuje? jaki olej trzeba kupić?

Dorsześ

  • Gość
Odp: Rwanie w automacie przy zmienie biegu na R lub D.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2010, 00:07:40 am »
powinno i to przy ''Twoich'' objawach raczej nie czekaj az zaczniesz przy kazdym zmieniajacym sie biegu odczuwac szarpanie, znam to z autopsji-w sobote wymieniam olej +filtr mam nadzieje ze pomoze ??????

Nie cwaniakuj, tylko w sobotę widzimy się w warsztacie na płukaniu Twojego Kota  :-gwizd :-gwizd :-gwizd

Z resztą temat skrzyni biegów był tu na forum dość dokładnie opisany. Sam założyłem wątek na ten temat :-super

soprano

  • Gość