Autor Wątek: [x308] Oświetlenie deski rozdzielczej.  (Przeczytany 3932 razy)

__ceva__

  • Gość
[x308] Oświetlenie deski rozdzielczej.
« dnia: Luty 26, 2010, 19:50:09 pm »
Zbliża się wiosna :) i można będzie coś niecoś pogrzebać przy aucie więc zakładam ten temat żeby się czegoś więcej dowiedzieć.

Interesuje mnie przywrócenie oświetlenia niektórym elementom deski rozdzielczej.
W tej chwili nie są w moim XJ oświetlone przycisk włączania trybu sportowego skrzyni biegów, panel sterowania komputerem pokładowym i połowa wyświetlacza klimatyzacji.
O ile to ostatnie było już omawiane wielokrotnie na forum to te dwa wcześniejsze jeszcze nie ( a przynajmniej nie znalazłem ).
Zastanawiam się jak jest mocowany panel z przyciskami od komputera, czy jest na jakiś zatrzaskach czy jakoś inaczej jest montowany. Czy wyciąga się go z ramka czy bez? Czy po wyjęciu jest łatwy dostęp do żarówki/diody go oświetlającej i jaki jest jej numer katalogowy.
Przycisk trybu sportowego udało mi się wymontować, ale dostęp do jego oświetlenia jest nadal tajemnicą. Co prawda od spodu jest klapka, ale boję się ją otworzyć żeby nie wysypały mi się styki. Chyba że obawy moje są ku temu nieuzasadnione jednak wolę się dopytać żeby nie narobić sobie bałaganu. Tutaj też interesowałoby mnie źródło światła jakie w celu naprawy należy zakupić.

Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.

__ceva__

  • Gość
Odp: [x308] Oświetlenie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2010, 14:51:12 pm »
Jest podejrzenie że panel sterowania komputerem pokładowym jest niepodświetlany, czy jakiś posiadacz x308 może mi to potwierdzić?
Z oświetleniem włącznika trybu sportowego będzie większy problem gdyż jest tam LED wymienny z całym wyłącznikiem.

laiq

  • Gość
Odp: [x308] Oświetlenie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2010, 16:30:03 pm »
Witam, u mnie w x308 panel jest podświetlany. Dokładnie podświetlane są symbole na przyciskach.

NendA

  • Gość
Odp: [x308] Oświetlenie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2012, 14:42:26 pm »
mam ten sam problem w jagu z 1998. czy masz już może jakieś szczegółowe instrukcje wymiany poszczególnych  żarówek??? Pozdrawiam

Pavel

  • Gość
Odp: [x308] Oświetlenie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2012, 21:33:33 pm »
mam ten sam problem w jagu z 1998. czy masz już może jakieś szczegółowe instrukcje wymiany poszczególnych  żarówek??? Pozdrawiam

co dokładnie ci nie świeci? generalnie powinny wszystkie białe napisy i przyciski.

Zastanawiam się jak jest mocowany panel z przyciskami od komputera, czy jest na jakiś zatrzaskach czy jakoś inaczej jest montowany. Czy wyciąga się go z ramka czy bez? Czy po wyjęciu jest łatwy dostęp do żarówki/diody go oświetlającej i jaki jest jej numer katalogowy.
Przycisk trybu sportowego udało mi się wymontować, ale dostęp do jego oświetlenia jest nadal tajemnicą.

przyciski od kompa wychodzą razem z ramką zegarów, ona jest na wcisk montowana, z wyczuciem trzeba wyciągnąć. Potem można same przyciski rozmontować, najlepiej na jakimś stole.  Zamontowane są żarówki, jedne w oprawkach inne na stałe, zależy od przełącznika. Ja wyjąłem starą i podszedłem do elektronicznego sklepu, kupiłem już niebieskie żarówki  :-V

Przyciski przy skrzyni można wyciągnąć, tylko najpierw trzeba wymontować ramkę

NendA

  • Gość
Odp: [x308] Oświetlenie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2012, 20:37:57 pm »
spaliły się żarówki od podświetlenia wskaźnika paliwa i częściowo d prędkościomierza. a na onsoli centralnej nie świeci przycisk ASC OFF, oraz część kierunków nawiewu oraz wyświetlacz od klimy.... znasz na to sposób?

Pavel

  • Gość
Odp: [x308] Oświetlenie deski rozdzielczej.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2012, 22:22:39 pm »
spaliły się żarówki od podświetlenia wskaźnika paliwa i częściowo d prędkościomierza.

Do tego musisz wymontować całe zegary,najpierw trzeba zdemontować drewienko, wystarczy z wyczuciem pociągnąć, ja od środka zegarów złapałem i próbowałem. Zegary chyba na 4 śrubach są zamontowane, potem linkę z prędkościomierza trzeba odkręcić i zegary wymontowane. 

sa na onsoli centralnej nie świeci przycisk ASC OFF, oraz część kierunków nawiewu oraz wyświetlacz od klimy.... znasz na to sposób?

Tu musisz wymontować osłonę lewarka zmiany biegów, potem wyciągnąć drewienko, też chyba na wcisk zamontowane, i już jest dostęp do panela centralnego.

Trochę zabawy z tym jest, do tego różnie zamontowane oświetlenie, albo przylutowane są żarówki albo w oprawkach.