Autor Wątek: Tylna lampa- różnice.  (Przeczytany 3454 razy)

laiq

  • Gość
Tylna lampa- różnice.
« dnia: Luty 25, 2010, 11:26:18 am »
Witam, muszę kupić tylną lampę do x308, na allegro zobaczyłem aukcję z lampą niby europejską nie brytyjską. Do tej pory myślałem że różnice Europa- Anglia dotyczy tylko przednich reflektorów, czyżbym się mylił?
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące przednich migaczy potrzebny mi jest lewy ale jakoś tak się składa że wszyscy mają prawe. Możliwe jest założenie prawego migacza w miejsce lewego poprzez obrócenie go o 180 stopni? 

__ceva__

  • Gość
Odp: Tylna lampa- różnice.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2010, 19:38:29 pm »
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące przednich migaczy potrzebny mi jest lewy ale jakoś tak się składa że wszyscy mają prawe. Możliwe jest założenie prawego migacza w miejsce lewego poprzez obrócenie go o 180 stopni?  

Kierunkowskazy przednie tylko na pierwszy rzut oka wyglądają na zamienne stronami. Są ukształtowane pod profil zderzaka więc nawet jak uda Ci się założyć prawy na miejsce lewego to będzie to dość widoczne.
Zresztą możesz sam sprawdzić.

Z tylnymi lampami to moim nie ma różnicy czy wersja angielska czy europejska. Najszybciej spodziewałbym się różnic USA - Europa choć nie wiem czy takowe występują po wierzchu ( klosz ).  Jedyna różnica jaka mi przychodzi do głowy to lampy od Sovereign'a z chromowana obwódką której nie ma w niższych wersjach wyposażeniowych.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 19:45:29 pm wysłana przez __ceva__ »

Pavel

  • Gość
Odp: Tylna lampa- różnice.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2010, 20:31:24 pm »
z kierunkami próbuj :)

U mnie w tylnej lampie jest jedna pusta prawka na żarówkę tam gdzie odblask jest, we wtyczce jest miejsce na jeszcze jeden przewód. Więc pewnie po coś to wymyślili, tylko po co i do jakiej wersji to nie wiem :-gwizd 

laiq

  • Gość
Odp: Tylna lampa- różnice.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2010, 08:36:25 am »
 Dzięki za odpowiedzi, z kierunkami spróbuje o ile ud mi się je wyjąć. Co do lamp to też jestem przekonany że jedyna różnica jest miedzy kolorem obwódki. Pomyślałem że skoro muszę wymienić lampę to może kupie komplet z chromowaną obwódką, teraz niestety mam czerwoną.

__ceva__

  • Gość
Odp: Tylna lampa- różnice.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2010, 10:02:46 am »
W instrukcji na temat wyjmowania kierunkowskazów jest taki rysunek

może Ci się przyda, a z lampami to moim zdaniem bym nie kombinował. Co oryginał to oryginał.
Poza tym z czerwoną obwódka łatwiej dostać :)

laiq

  • Gość
Odp: Tylna lampa- różnice.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2010, 10:51:21 am »
__ceva__ , dzięki za rysunek, zrobię drugie podejście i spróbuje wyjąć kierunek, może tym razem mi się uda. Już raz próbowałem niestety z mizernym skutkiem ponieważ migacz dobrze trzyma a boję się że coś urwę ale skoro w instrukcji jest taki opis to tym razem musi wyjść  :)

Online Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Tylna lampa- różnice.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2010, 17:35:56 pm »
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące przednich migaczy potrzebny mi jest lewy ale jakoś tak się składa że wszyscy mają prawe. Możliwe jest założenie prawego migacza w miejsce lewego poprzez obrócenie go o 180 stopni?
Czy to oznacza, że w sklepie nie ma lewych migaczy? Czy ty tylko szroty oblatujesz?
350zł chyba nie majątek, można kupić taki jaki powinien być, a nie kombinować jak koń pod górę.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

laiq

  • Gość
Odp: Tylna lampa- różnice.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2010, 09:35:20 am »
 [/quote]Czy to oznacza, że w sklepie nie ma lewych migaczy? Czy ty tylko szroty oblatujesz?
350zł chyba nie majątek, można kupić taki jaki powinien być, a nie kombinować jak koń pod górę.
[/quote]

Choina nie obraź się ale dla mnie to nie jest kombinowanie jak koń pod górę. Myślałem że forum ma pomagać rozwiązywać problemy i odpowiadać na pytania nawet jeżeli czasem są infantylne. Z Twoim podejściem to wypada mi podjechać do ASO Jaguara i poprosić o wymianę, po co kombinować. W innym poście kolega pisze że chce wymienić żarówki od podświetlania przycisków komputera, jemu też wypada napisać po co kombinujesz jak koń pod górę, nie lepiej podjechać do jakiegoś warsztatu niech wymienią przecież taka żarówka to na pewno nie majątek.