Autor Wątek: "falujące obroty"  (Przeczytany 15080 razy)

osjane

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2011, 22:19:40 pm »
ok. mój błąd, ale zmyliła mnie pokrywa kolektor. Dla mnie jest to kolektor, który składa się z kilku elemętów, a elemęt aluminiowy z kanałami dolotowymi nie przypomina mi pokrywy. Następnym razem będę czytał uważniej :-wstyd

BOGDA

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 07, 2011, 13:28:46 pm »
dziś montaż uszczelek   :-yipee -mechanik wymieni mi je GRATISOWO  w ramach reklamacji - za ten silikon który tam poprzednio wsadził .... :) i obiecał że postawi kawę  :-super ...- porządna firma ... :-super ... zobaczymy jakie będą różnice na liczniku po wymianie ....

Intruz

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2011, 16:11:14 pm »
a gdzie i za ile dostałaś te uszczelki?

BOGDA

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:22:06 pm »
z serwisu jaguara 

BOGDA

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:38:12 pm »
uszczelki wymienione ......... kolanka z tyłu posprawdzane ....niestety kotek dalej łapał lewe powietrze  :-tylko  . Po zaślepieniu jednego przewodu wychodzącego z silnika ( jutro wrzucę fotkę)  ... zaczął chodzić jak marzenie .... Pytanie tylko od czego jest ( był)  ten przewód ????

BOGDA

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 08, 2011, 13:00:04 pm »
czy można bez tego jeździć ?

BOGDA

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 08, 2011, 13:01:35 pm »
ten przewód wchodzi (lub wuchodzi) do kolektora

Intruz

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 08, 2011, 15:30:15 pm »
jesteś pewna, że to ten przewód? Bo moim zdaniem jest to przewód cieczy chłodzącej...

osjane

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 08, 2011, 20:54:16 pm »
jesteś pewna, że to ten przewód? Bo moim zdaniem jest to przewód cieczy chłodzącej...

A moim patrz odpowiedź moją
Bogda,  Zacząłem oglądać osłuchiwać i…, problemem okazało się zmurszale kolanko odpowietrzenia skrzyni korbowej. Przez nie dostawało się lewe powietrze, które nie było mierzone przez przepływomierz i stąd brało się falowanie w moim Kocurku.
 Diagnoza tej przypadłości jest bardzo prosta,wystarczy ściągnąć z króćca na przepływomierzu przewód odpowietrzający i zatkać króciec palcem … o ile silnik przestanie falować to kolanka odpowiedzialnego za usterkę szukaj pod kolektorem wtryskiwaczy . U mnie po przeszczepie kolanka na razie jest :-super !
Życzę powodzenia
   :-gwizd

  Moja propozycja - zmień mechanika bo z kolankami dał dupy :-hehe

BOGDA

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 11, 2011, 14:11:36 pm »
już wiem ,że to kolanko ale nie te za kolektorem -po ściągnięciu  pokrywy było sprawdzone i było wszystko OK. :-super za tym kolankiem jest kawałek rurki i dalej jest podobno następne kolanko i to pewnie ten "DZIURAWE" - niestety żeby się do niego dostać trzeba  rozebrać kolektor trochę więcej a ja w ramach reklamacji miałam opcę ROZBIERANIA  kolektora DO PIERWSZEGO KOLANKA :)

Dręczy mnie jednak ciągle pytanie czy można jeździć z tą  zaślepioną  rurką ???

rodger

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 11, 2011, 14:25:15 pm »
Moim zdaniem: zatkane masz wejście do kolektora i nie będzie już łapał lewego powietrza, z komorą korbowodową też się nic nie stanie bo wytwarza tylko ciśnienie a nadmiar uchodzi przez dziurawe kolanko którego nie wymienił.

BOGDA

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 11, 2011, 14:51:12 pm »
krótko , treściwie i na temat ..... dziękuję Ci RODGER ślicznie .....  :-R  , ile ja bym włosów sobie powyrywała z nerwów - gdyby nie Twoja pomoc  :-R   :-thank

Intruz

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 11, 2011, 17:00:24 pm »
Moim zdaniem: zatkane masz wejście do kolektora i nie będzie już łapał lewego powietrza, z komorą korbowodową też się nic nie stanie bo wytwarza tylko ciśnienie a nadmiar uchodzi przez dziurawe kolanko którego nie wymienił.
Z tym ,że teraz auto będzie bardziej truło środowisko...

rodger

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 12, 2011, 07:50:49 am »
Niby czemu ma teraz truć środowisko? To jest nadmiar ciśnienia z komory korbowodowej.
A po za tym jak ktoś chce produkować mniej CO2 do atmosfery to niech przestanie jeść mięso :D

Intruz

  • Gość
Odp: "falujące obroty"
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 12, 2011, 09:58:05 am »
przez odmę idą spaliny...