Autor Wątek: Wyciek płynu chłodniczego  (Przeczytany 4996 razy)

laiq

  • Gość
Wyciek płynu chłodniczego
« dnia: Grudzień 30, 2009, 08:49:40 am »
Witam, z racji aury jaka ostatnio panuje moja 308-ka stała od trzech tygodni w ogrzewanym garażu. Nie była odpalana ani tym bardziej jeżdżona. Do wczorajszego ranka wszystko było w porządku, jednak gdy wróciłem z pracy zauważyłem że pojawił się płyn na posadzce, po sprawdzeniu okazało się że jest to płyn hamulcowy, dzisiaj plama się powiększyła. Wyciek a przynajmniej drogą którą wypływa płyn to okolice czoła silnika po środku. Ktoś z was orientuje się może co mogło spowodować taki wyciek i gdzie go mniej więcej szukać. Podjechałbym do jakiegoś warsztatu ale nie wiem czy dojadę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 13:13:34 pm wysłana przez ROCCO25,5 »

Sebastian

  • Gość
Odp: Wyciek płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2009, 08:53:52 am »
   Jeśli to płyn hamulcowy lepiej nigdzie się nie wybierać. Otwórz maskę i sprawdź skąd wydobywa się płyn - szukaj w miejscu nad plamą jeśli nie przestawiałeś autka.     Powodzenia.

nowicjusz

  • Gość
Odp: Wyciek płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2009, 14:06:52 pm »
uzupełnij brakujący płyn w zbiorniczku wyrownawczym i poproś drugą osobe aby pompowała hamulcem a sam zerkaj skąd bedzie sie lało tylko uwazaj na oczy oraz ubrania bo zrące są bardzo płyny hamulcowe

laiq

  • Gość
Odp: Wyciek płynu hamulcowego- jednak to płyn chłodniczy.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2009, 12:47:13 pm »
Dzięki za podpowiedzi, jednak muszę Was przeprosić za zamieszanie. Po dokładnych oględzinach i sprawdzeniu okazało się że wycieka mi płyn chłodniczy (czerwony kolor). Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem przyczynę, teraz mam pytanie jak zlikwidować tą usterkę. Wyciek mam przy rurce zaznaczonej na zdjęciu jej koniec jest metalowy i przykręcony dwiema śrubami do silnika. Zanim to rozkręcę chciałbym kupić części żeby to naprawić. domyślam się że jest tam jakaś uszczelka lub coś podobnego. Mam jeszcze pytanie w jaki sposób spuścić płyn, jest jakiż zawór czy trzeba ściągać któryś z węży?  
Silnik 3,2 V8.

laiq

  • Gość
Odp: Wyciek płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2010, 10:59:34 am »
Panowie zdemontowałem plastikową rurkę zaznaczoną na zdjęciu. Proszę o informację jak to się może nazywać? Jeżeli ktoś poda mi numer tej części będę bardzo wdzięczny. Przy okazji wyciekło mi trochę płynu chłodniczego, jaki polecacie płyn? Obecnie jest czerwony niestety nie wiem jakiej firmy.

Pavel

  • Gość
Odp: Wyciek płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2010, 17:56:00 pm »
Jeżeli masz wyciek w miejscu z pierwszego zdjęcia to wymieniłbym tylko ten jeden gumowy wężyk, ale już zdemontowałeś tą rurkę, to na końcach które są do bloku przykręcone masz uszczelki które przy okazji możesz wymienić, tak samo "bypass hose". Ja używam płynu G12 :-super

laiq

  • Gość
Odp: Wyciek płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2010, 09:24:17 am »
Wyciek maiłem na jednym z końców które są przykręcane do bloku. Zamierzam kupić nową rurkę ponieważ ta nie jest w zbyt dobrym stanie w miejscach gdzie się łączy z wężami oraz blokiem kruszy się plastik. Czy możesz powiedzieć co to jest "bypass hose" ??????   

Pavel

  • Gość
Odp: Wyciek płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2010, 10:47:54 am »
bypass hose to ten duży gumowy wąż łączący termostat z plastykowa rurką, zobacz tez w jakim stanie masz inne gumy, w razie czego przy jednej robocie sobie wymienisz

laiq

  • Gość
Odp: Wyciek płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2010, 15:21:46 pm »
Części w drodze  :-yipee teraz zastanawiam się jak odpowietrzyć układ chłodzenia, czy jest to standartowa procedura? Szukałem czegoś na ten temat na forum ale nic nie znalazłem.

laiq

  • Gość
Odp: Wyciek płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2010, 19:42:49 pm »
Panowie wymienił co trzeba dolałem płynu chłodniczego, odpaliłem i poczekałem aż zagrzej się silnik, następnie włączyłem ogrzewanie wnętrza na max. Samochód popracował tak chwilę i pojawił się komunikat "restriction performance"  ?????? - co on może oznaczać. Po wyłączeniu silnika oraz odkręceniu korka ze zbiorniczka wyrównawczego wylało się trochę płynu, myślę że za dużo nalałem. Teraz mam 3-4cm poniżej krawędzi gdzie nakręca się korek. Po ponownym uruchomieniu komunikat już się nie pokazuje. 

Sebastian

  • Gość
Odp: Wyciek płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2010, 23:34:34 pm »
  W X300 w zbiorniczku wyrównawczym po odkręceniu korka w zbiorniku wyrównawczym w środku znajdziesz dwa poziomy opisane "MIN" i "MAX". Poziom płynu chłodniczego powinien być pośrodku, czyli po odpowietrzeniu powinieneś widzieć napis MAX, zaś napis MIN powinien być niewidoczny (pod płynem chłodniczym). Poziom płynu powinien być kontrolowany na zimnym silniku, wtedy wskazanie jest prawidłowe.
                                                                                                                 Pozdrawiam  :-tylko

nowicjusz

  • Gość
Odp: Wyciek płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2010, 09:22:24 am »
proponuje tobie abys po całonocnym postoju przed uruchomieniem silnika dolał płynu do zbiorniczka do stanu roboczego .przy okazji zerknij czy czasem gdzie jakaś wtyczka sie niewypieła bo troszke zabawy i kładzenia sie na sliniku miałeś przy okazji tej małej wymiany.

__ceva__

  • Gość
Odp: Wyciek płynu hamulcowego.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2010, 10:08:37 am »
Miałbym propozycję /prośbę do moda o zmianę tematu wątku, bo nie o wycieku płynu hamulcowego jest w nim mowa.