Autor Wątek: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40  (Przeczytany 30304 razy)

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 12, 2009, 22:59:41 pm »
hheeehe zdjecia nie widac ale wiem do czego pijesz ;D
i nie smiej sie z mojej smieciarki :-gwizd
'XJR XJ40

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 15, 2009, 20:56:51 pm »
 Witam :)Byłem dziś na wymianie oleju.. Wlałem 10w40 półsyntetyka. i filterek Boscha. Samochodzik jest ładny od dołu skrzynia sucha silnik też, delikatnie się poci ale bardzo delikatnie. Tłumiki całe i podłoga bardzo ładnie zachowana Amortyzatory stwierdzili że są zwykłe zrobiłem fotki . Wrzucam je poniżej i podpowiedzcie czy faktycznie i jakie kupić żeby pasowały.








Kocia moc :)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2009, 11:48:12 am »
Witam! no niestety nikt mi nie odpisał ale, poza forum pomaga mi kolega który jest również na forum pod nickiem: Choina. Świetnie się z Nim rozmawia, jest bardzo pomocny i doradza jak tylko może i to On właśnie powiedział mi o gościu który zamawia amorki do wszystkich Jagów w bardzo dobrych cenach. Jakby ktoś miał problem z przodem lub tyłem to zachęcam do kontaktu na stronie:
http://www.bonus.gda.pl/


Kocia moc :)

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 19, 2009, 11:54:52 am »
Zamawia oryginały czy innych firm?
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 19, 2009, 12:25:03 pm »
Amorki Kyb
Kocia moc :)

Jakub32

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 19, 2009, 13:01:03 pm »
W tej samej cenie jak KYB są Sachsy. 

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 19, 2009, 14:18:11 pm »
Witam! no niestety nikt mi nie odpisał ale, poza forum pomaga mi kolega który jest również na forum pod nickiem: Choina. Świetnie się z Nim rozmawia, jest bardzo pomocny i doradza jak tylko może i to On właśnie powiedział mi o gościu który zamawia amorki do wszystkich Jagów w bardzo dobrych cenach. Jakby ktoś miał problem z przodem lub tyłem to zachęcam do kontaktu na stronie:
http://www.bonus.gda.pl/



i żyli długo i szczęśliwie...
tylko tak jak napisałem Ci w mailu... obawiam się, że to są Nivomaty

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 20, 2009, 01:25:48 am »
...Choina ... powiedział mi o gościu który zamawia amorki do wszystkich Jagów w bardzo dobrych cenach.
Choina powiedział, że kiedyś kupował u niego amorki KYB do Renault i gość miał super ceny. Ale czy ma do Jaguarów to trzeba sprawdzić. Jak widzę ma, ale oczywiście nie ori.

Dominik podesłałem ci na gg obrazek. Przypatrz się dobrze. Po lewej masz amor normalny, po prawej samopoziomujący. Chyba faktycznie masz leveling.


Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:52:52 pm »
Kurcze to ja już nie wiem co mam z tymi amorami zrobić bo jeżeli to te nivomaty to co nie mogę zwykłych założyć?? Będę musiał coś oprócz samych amorów dokupić sprężyny czy coś jeszcze?? Bo nie da się wykorzystać tych starych elementów amorków?? Znalazłem na allegro gościa co ma te nivomaty ale po pierwsze czy by pasowały i czy u mnie jest ten mechanizm który je pompował sprawny bo rozumiem że coś je pompowało?,a po drugie jaka jest pewnośc ich sprawności i ile im życia zostało... Niżej link do allegro z tymi amorkami może teraz upewnicie się czy napewno mam te nivomaty. Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić,czego szukać itd...

http://allegro.pl/item855579542_jaguar_xj40_xj6_nivo_leveling_amortyzator.html
Kocia moc :)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 20, 2009, 21:13:30 pm »
jezeli chcesz zastapic nivomaty "zwyklymi" amortyzatorami to takze musisz wymieniec sprzezyn, gniazdko oraz
podkladki. takze trzeba zaslepic przewody ukladu hydraulicznego. jezeli chcesz zamontowac ponownie nivomaty,
to raczej kup nowych.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 20, 2009, 21:16:20 pm »
wejdź pod samochód i zobacz czy pod sprężyną masz taką grubą harmonijkę - szczelną - wtedy masz nivomaty

Jeżeli masz Nivo to żeby go nie mieć musisz mieć kit do konwersji. - czyli to co napisał kogut.

Jaka jest pewność, że wykręcone z samochodu za parę funtów amortyzatory będą sprawne? hmm niech pomyślę? ŻADNĄ?? :)

Wgramol się pod samochód i popatrz co widzisz pod sprężyną, albo zrób jakieś lepsze zdjęcia.

Jakub32

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 20, 2009, 23:14:03 pm »
Skoro przygodę z jaguarem zaczynasz od tylnych amortyzatorów to na 100% masz NIVO, bo pewnie czujesz, że tył jest twardy i tłucze. Zużyte amortyzatory zwykłe nie  dają aż takiego dyskomfortu.

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:03:32 am »
Panowie, Dominik nie ma wątpliwości czy ma do wymiany amortyzatory czy nie. Amory są do wymiany na 100%. Problem w tym że sprzedawca poinformował go, że ten egzemplarz nie ma już samopoziomujących się amorków, bo zostały kiedyś tam zastąpione normalnymi. Na zdjęciach gówno widać jaki amor siedzi, bo ktoś krążki gumy naładował w sprężyny. Jak na razie wychodzi na to że sprzedający wprowadził chłopaka w błąd. A różnica jest znaczna. Bo za zwykłe amory zapłaci 700, za amortyzatory samopoziomujące 2500, a zestaw do konwersji zawieszenia samopoziomującego 1800zł. I które trzeba kupić?
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 21, 2009, 01:16:27 am »
no ale to chyba decyzje nie nalezy do nas, tylko do dominika. na zdjeciach nie widac, czy sa to nivomaty czy
zwykly, wiec trzeba to sprawdzic na miejscu. a jezeli ma jeszcze nivomaty to ma sie wybor aby kupic nowy
i zostawic autko w stanym origynalnym czy kupic zestaw i pozbawic kota tego wynalazku. jezeli ma zwyklych,
w co watpie - to kupi nowych i gra.

co do ceny to powiem tak. tutaj masz urywek z katalagu limory, nivomacik za 228, a kit w calosci 498 eur.
oba mozna taniej - a przy konwersji ma sie naprawde troche robote, wiec o ile sie to nie montuje sam,
to robocizna jest drozej niz nowe nivomaty. a jak widac, 2 nowy nivomaty mozna smialo kupic ponizej 2K.


Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 21, 2009, 08:32:05 am »
Słuchajcie każdy mówi co innego więc postanowiłem zadzwonić do byłego właściciela i zapytać go od serca jakie tam są te amorki itd... Odpowiedział mi że zwykłe, długo tłumaczył że bym w Poznaniu w jakimś warsztacie bo ponoc słyszał o regeneracji starych ale gdy facet je zobaczył to powiedział że tych mu się nie opłaca bo lepiej nowe kupić a cena podobna. Kilka razy zapewniał żeby nikogo nie słuchać bo to są zwykłe a cała hydraulika jest od nich odłączona i zaślepiona jak to On powiedział, gumy są po to aby samochód wyżej stał i dla ochrony amorów dlatego mówił,że jak wymienie na nowe to żebym zostawił je,napewno nie zaszkodzą. Także powiedział że spokojnie kupić Kyb albo Monroe bo tam ponoc teraz takie siedzą. Także może Wam podam nr. do Niego to sobie pogadacie:D??
Kocia moc :)