Autor Wątek: Wycieraczka szyby  (Przeczytany 2560 razy)

jannaf

  • Gość
Wycieraczka szyby
« dnia: Kwiecień 08, 2008, 13:48:28 pm »
Moja wycieraczka na przedniej szybie dożywa swych ostatnich chwil, więc zwracam się z pytaniem: Jak wymienić by cieszyć się widokiem drogi w każdej sytuacji????
1. Połaziłem po sklepach i znalazłem wycieraczki na których są opisane marki do których pasują. JAGUAR było napisane na piórze o długości 55cm, podczas gdy moja obecna ma 52,5cm i podczas pracy odległość do krańców szyby (uszczelek) jest właściwie minimalna. Jak myślicie wejdzie ta o 2,5 cm dłuższa???
2. Dużo dobrego słyszałem o nowej technologii piór płaskich, całych z tworzywa i sprężynujących poprzez naturalne ukształtowanie pióra. Czy wygląd Jaga z taką nowinką techniczną nie jest delikatnie mówiąc "obciachowy" ?? Kiedyś chyba było auto tak wyposażone omawiane w dziale "Znalazłem na........" i chyba rzucał się w oczy szpetny wygląd. Co o tym sądzicie "puryści" i "poszukiwacze"  ;) ??

kuba

  • Gość
Odp: Wycieraczka szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2008, 22:42:32 pm »
w samochodzie mojej mamy zamontowali ostatnio specjalne wycieraczki bezszkieletowe. Ponoc powyzej 120 km/h super dociskaja sie do szyby. Jesli dodamy do tego ze szanowna rodzicielka nie przekracza 50 km/h to na pewno Jej sie przyda:)
   a tak na powaznie, nie wiem na czym ma polegac ich cudownosc, ale mialem okazje jezdzic autkiem w deszczu i musze przyznac ze z cala pewnoscia wycieraczki pracuja swietnie. Poza tym super wygladaja jak sie podniesie ramie wycieraczki do gory bo cale pioro zaczyna sie zwijac w precel:)