Autor Wątek: Problem z tylnim kołem w XJR  (Przeczytany 2126 razy)

Buddy_Love

  • Gość
Problem z tylnim kołem w XJR
« dnia: Wrzesień 23, 2009, 13:53:24 pm »
cześć przyjaciele,



Mam do Was 2 pytania.

Pierwsze jest skierowane do wszystkich uzytkowników Jaguarów, a drugie do użytkowników Jagów z Warszawy. 


Pyt 1)

Jak myślicie co to może być.  Gdy poruszam się z prędkością do ok 80 kmh słychać systematyczne, powtarzalne dzwięki odchodzące prawdopodobnie z jednego z tylnich kół. Dzwięk jest taki "uderzający"   tak jakby coś ocierało się o koło jako całość, lub tak jakby jechało się "na flaku" w innych samochodach. Dzwięk najsilniej słychac do ok 40 kmh, a potem juz zlewa sie z otoczeniem.

Pyt 2)

Jaki polecacie w Warszawie warsztat wulkanizacyjny aby sprawdzić tylnie koła.


Z góry dziekuje za odpowiedzi.
pozdrawiam
Andrzej



PS: mój kumpel twierdzi, ze coś się wbiło w oponę stąd też rada by najpierw udać się do wulkanizatora.

gesiog1

  • Gość
Odp: Problem z tylnim kołem w XJR
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2009, 20:05:01 pm »
najsampierw dobrze jest potraktowac kola organoleptycznie,potem ewentualnie na podnosnik,tzw."lumpienie" w tylnym kole moze miec mnostwo przyczyn, a od tego moze zalezec twoje zycie.zalecam szczerze profilaktyke(niestety moja zona mowi,ze ja utrzymuje mechanika w mojej wsi-zawsze lepiej zapobiegac niz.....

Buddy_Love

  • Gość
Odp: Problem z tylnim kołem w XJR
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2009, 19:32:51 pm »
Dziękuje. Organoleptyczne badanie niewiele daje -  wszystko wydaje się być OK. Zbadam kota jak najszybciej.