Autor Wątek: Wywala płyn chłodniczy przez korek  (Przeczytany 3465 razy)

preluda4

  • Gość
Wywala płyn chłodniczy przez korek
« dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:47:08 pm »
wiatam.mam problem z moim jaguarem jest XJR 99rok 4litry doładowane.jak go kupiłem był ułamany przewód od chłodnicy ,wymjeniłem go i dolałem jakieś 2 litry wody ,odkręciłem korek i włączyłem silnik żeby się odpowietrzył ,z wody wychodziły bąbelki ale jak się rozgrzał do ok 70-80 stopni wywalało wodę przez korek.Pomocy co może być żle odpowietrzam czy co a może jest walnięte coś jeszcze .Pomuszcie coś koledzy. :'( :'(

barbie

  • Gość
Odp: wywala płyn chłodniczy przez kork
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2009, 11:15:44 am »
Jeśli w płynie chłodzącym (nie używaj wody! Jak już uzupełniać - to destylowaną!) nie ma oleju (patrz post Radzia) to nie wskazuje to raczej na przedmuchy - przy 80 stopniach zaczyna otwierać się termostat.
Ja by spokojnie rozgrzał auto z otwartym korkiem - niech zacznie wypływać. Potem wyłączyłbym silnik (dalej z otwartym korkiem) i obserwował, jak spada poziom w zbiorniczku wyrównawczym. Według mojej instrukcji właściwy poziom to ~1 cm poniżej wskaźnika MAX! trzeba w miarę stygnięcia uzupełniać na bieżąco.

Potem procedurę z rozgrzaniem bym powtórzył. Jak nie ma defektu, to układ powinien się pozbyć powietrza. 

preluda4

  • Gość
Odp: wywala płyn chłodniczy przez kork
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2009, 18:17:34 pm »
Dzięki koledzy .Mykam teraz spróbować tak jak mi radziliście i napiszę co i jak.

preluda4

  • Gość
Odp: wywala płyn chłodniczy przez kork
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2009, 22:21:42 pm »
zrobiłem jak doradziliście nie grzeje się nie pokazuje ze jest za mało płynu.Ale są jeszcze dwa komunikaty TRAKTIONS-SYS.GESTOERT i drugi STABILITAETS SYS.GESTOERT i na środkowym zegarze nad komputerem podłużna żółta kontrolka ,po lewo na obrotomierzu  świeci się ABS CO TO MOŻE BYĆ? A ZA TAMTO DZIĘKI . :-super

qbaty

  • Gość
Odp: wywala płyn chłodniczy przez kork
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2009, 22:26:35 pm »
Błąd ABSu/kontroli trakcji.
Prośba techniczna - załóż nowy wątek, bo to nie podchodzi pod problemy z chłodzeniem.