Autor Wątek: Radio  (Przeczytany 5415 razy)

kociorek

  • Gość
Radio
« dnia: Sierpień 29, 2009, 14:11:17 pm »
 :-help Ogólnie to chyba nie tylko XJ40 ale taki mam akurat.. Co jest ? Ano była naprawa auta po której padł centralny zamek. Po jego naprawie (jest OK) radio zażądało CODE.  >:(Ponieważ jest z kolejnej ręki kod otrzymany w serwisie nie zadziałał, kod otrzymany od sprzedającego też... Zostało "rozkodowanie" Może ktoś wie gdzie w Warszawie mi rozkodują-odkodują ale nie POPSUJĄ? Nowa Sól za tydzień a ja nie mam radia !!!! :-help

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Radio
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2009, 15:08:01 pm »
jurto rano wolumen za 40 zeta

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Radio
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2009, 15:28:38 pm »
zanim idziesz do "speca" sprawdz czy pod maska, na gorze po lewej masz mala biala naklejka z
barcodem, jezeli tak to ostatnie 4 cyferki oznaczaja code do radia, o ile jest orygynalny.

kociorek

  • Gość
Odp: Radio
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2009, 11:47:01 am »
Dzięki wszystkim! :-thank Oryginał, niestety, nie wchodzi, ktoś już musiał grzebać. Wyjąłem radio i zmartwiłem się szczerze - w środku pełna demolka, pourywane zaczepy, brak wkrętówi gniazd na wkręty,  luźne przewody nie wiadomo od czego... Magnetofon ( bo u mnie nie ma jeszcze CD, choć radio ma taki przełącznik i skaner kanałów) zalany czymś paskudnym, nie wiadomo skąd. Dwie wiązki przewodów zakończone wtykami - w powietrzu, maskownica popękana z połamanym stelażem (to tworzywo pod spodem.... słowem - smutek !
A może ktoś wie, gdzie szukać takiej maskownicy? Nawet nowej? :)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Radio
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2009, 10:16:04 am »
maskownicy nie kupisz nowej, tylko całe radio.

kociorek

  • Gość
Odp: Radio
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2009, 18:40:24 pm »
nie rzecz w maskownicy radia tylko auta, tej wokół panelu sterującego i dźwigni  skrzyni.... tej z plastikowego "drewna"

jannaf

  • Gość
Odp: Radio
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2009, 20:18:47 pm »
Plastikowedrewno w XJ 40 ???? pierwsze słyszę  :o . Jest w nim sporo plastikowej skóry ale "drewno" jest drewnem!

kociorek

  • Gość
Odp: Radio
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2009, 09:56:53 am »
No widzisz, jak to bywa..... A "drewno" , przynajmniej na tej maskownicy, jest ponad wątpliwość plastikowe.. Wygląda jak grubo polakierowane ale u mnie jest przewiercone 3-ma otworami przez jakiegoś....., pęknięte i ma odprysk przy wykroju na dźwignię i tam właśnie ukazuje swoją istotę. Nie ukrywam, że zrobiło mi się przykro. Tak samo jak przy odkryciu plastikowej "skóry" na tapicerce.
Całe życie to złudzenia.....

qbaty

  • Gość
Odp: Radio
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2009, 10:01:31 am »
Nie wiem jak jest w 40stce, ale chyba jednak się mylisz. "Drewno" na desce to zazwyczaj fornir - czyli cieniutka "folia" z prawdziwego drewna, nałożona na podłoże (może to jest ten plastik) i gruuuubo polakierowana klarem.

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Radio
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2009, 16:50:28 pm »
Ja jestem prawie że pewny że to prawdziwe drewno ponieważ jak to zdradził mi poprzedni właściciel kiedyś przeciekał mi szyberdach i teraz mam na klapce od popielniczki pęknięcia typowe dla zalanego drewna.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

kociorek

  • Gość
Odp: Radio
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2009, 18:30:25 pm »
Jak wymienię to mogę przesłać niedowiarkom po kawałku

jannaf

  • Gość
Odp: Radio
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2009, 21:33:29 pm »
Ok! Ja chcę kawałek, bo jestem pewien, że to jest oryginalny drewniany fornir.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.279
Odp: Radio
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2009, 11:28:32 am »
Jak dla mnie to jest drewno. Choć wrażenie jest oczywiście plastikowe......no i ciekawe jak stolarz by odnawiał powłokę lakieru na plastiku??????

A co do sztucznej skóry na tapicerce - to gdzie taką można spotkać? Z ciekawości się pytam, bo chyba na fotelach nie ma. Na pewno słupki w moim Daimlerze są obszyte sztuczną skórą.......


PS. W temacie - nie lepiej kupić sobie radio skoro to takie zdemolowane?
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

jannaf

  • Gość
Odp: Radio
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2009, 17:51:09 pm »
Tyły oparć foteli, boki siedzisk, konsola środkowa i drzwi to skóra ropopochodna a nie odzwierzęca.  :-\

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Radio
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2009, 20:06:18 pm »
oprócz Daimler, GOLD (być może też Sport )