Autor Wątek: Samoistne wyłączenie SILNIKA  (Przeczytany 5917 razy)

poliarny

  • Gość
Samoistne wyłączenie SILNIKA
« dnia: Sierpień 11, 2009, 23:29:53 pm »
Witam
-Jakis czas temu miałem problem z obrotami.Mianowicie od czasu do czasu jak musze sie zatrzymac na swiatlach i silnik pracuje na biegu jalowym PRZYGASA obroty spadaja ale nie gasnie ,podkreslam ze od czasu do czasu kiedy silnik jest juz rozgrzany/zimny nie ma reguły .Swiece / filtry sa wymienione nie dłużej jak pół roku temu.Wyczyściłem silniczek krokowy jak mi radziliście.Problem z przygasaniem nie ustąpił i pojawia sie raz na jakiś czas.

ale

-Jadąc z włączonym radiem , klima furczy na maxa ,wchodzę w zakręt delikatnie a tu nagle silnik robi off , miałem fart że było  gdzie na pobocze zjechać i odpalić go na nowo.Jeśli to przepustnica to moze ktoś opisać krok po kroku jak ją wyczyścić.

Pozdrwiam

poliarny

  • Gość
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2009, 21:45:54 pm »
bez względu na pogodę , samochód mi zgasł w czasie upału.

peres20

  • Gość
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2009, 08:05:48 am »
Witam , czy z tymi filtrami co wymieniałes wymieniłes filtr paliwa?? i jakiej firmy ten filterek włozyłes?Pozdrawiam

magic

  • Gość
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2009, 12:13:59 pm »
sprawdz czy silnik nie dostaje gdzies "falszywego" powietrza. Np. przez pekniety kolektor.

poliarny

  • Gość
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2009, 20:32:22 pm »
kolektory są plastikowe ,ale całe nie pęknięte , filtr paliwa to też raczej nie to.

Kuzyn

  • Gość
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2009, 20:50:17 pm »
a sprawdziłeś przepływomierz powietrza?

peres20

  • Gość
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2009, 21:20:27 pm »
kolana są napewno plastikowe :P. :-gwizd

poliarny

  • Gość
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2009, 05:13:19 am »
No i tu jest dylemat , bo zdarzyło mi się już kilka razy że zgasł.Ale to było przy manewrach parkingowych  gdzie kilka razy D/R i kręcenie kierownicą , mam dziwne wrażenie że jak się mu zgasło to wszystko było załączone , klima światła radio.

Ale podczas zwykłej jazdy gdzie prędkość 20-30 km to zdarzyło się mu pierwszy raz , i to już mnie trochę przestraszyło

peres20

  • Gość
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2009, 19:20:57 pm »
Ty a ładowanie masz ok, bo moze mało prądu na cewke idzie, moze głupoty plote, ale jak piszesz ze miales wszystko załaczone. :-wstyd

poliarny

  • Gość
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2009, 17:11:27 pm »
No to się DOWIEDZIAŁEM  :-zly

poliarny

  • Gość
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2009, 17:38:10 pm »
Witam
Przygasanie(spadki obrotów) następuje najczęściej podczas delikatnego przyhamowywania , jak auto się już zatrzyma to lekkie wahniecie obrotów i wraca do równej pracy.
-wahadłowe , spadki wzrosty obrotów takie sinusoidalne.
-jak się odpali to wchodzi na nieco wyższe obroty , wrzucam D wracają do normy.
-Jak stoję na światłach to odczuwam lekkie szarpnięcie tak jak by ktoś w tyłek puknął.

Wszystkie te zaburzenia równej pracy silnika pojawiają się od czasu do czasu.bez reguły wilgotno czy gorąco.
Dodatkowo Kotek ewidentnie stracił na mocy. :-help

peres20

  • Gość
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2009, 00:05:55 am »
Radzio moze miec racje, a co do tych szarpniec to kiedy wymieniałes olej w skrzyni?? i jaki masz stan oleju na bagnecie na rozgrzanym silniku w skrzyni.?

poliarny

  • Gość
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2009, 05:14:39 am »
olej/filtr w skrzyni wymieniałem rok temu.Poziom to max a może troszkę więcej po stronie HOT, na rozgrzanym silniku.

wojtasxj

  • Gość
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2009, 13:20:01 pm »
Witam,

u mnie nigdy nie zgasl jeszcze, ale mam taki efekt czasem, ze podczas hamowania przed swiatlami, jak sie zatrzymam obroty spadaja nawet do ok 500, ale po chwili juz sie wyrownuja do 800 (czyli normalne wolne). W zasadzie nie jest to uciazliwe, ale ciekawe dlaczego tak sie dzieje.

Pozdrawiam

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Samoistne wyłączenie SILNIKA
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 18, 2009, 18:46:59 pm »
Mi także lubi czasem zgasnąć po jakiejś trasie najczęściej podczas manewrów takich jak zawracanie albo parkowanie.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l