Autor Wątek: Jakie felgi do XJ40??  (Przeczytany 24070 razy)

maluszek

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 24, 2008, 19:24:27 pm »
Witam !!!
Jestem tutaj nowy dopiero co sie zalogowałem. Od paru miesiecy jesstem szczteraz pytesliwym posiadaczem xj z 91 roku:) mam takie pytanie bo go odresturowuje i chce mu włozyc jakies fajne nieorginalne felgi i takie mam czy wejda mi w niego jakies fajniutkie 20" ?? Z gory dziekuje za odp. Pozdrawiam

maluszek

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2008, 08:25:15 am »
Przepraszam ze tak pisze pod swoim postem wiem ze to denerwuje. Zanalazłem takie felgi na allegro mysle ze pasowały by do stylu mojego kotka na ktory go robie, tylko czy wejda 20" ?? I jaki jest dokladny rozstaw srob w xj40 z 91 ??

A to link do felg :

http://moto.allegro.pl/item334023704_felgi_luksusowe_chrom_chromy_chromowane_20_.html

Czekam na wasze opnie :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2008, 08:27:29 am wysłana przez maluszek »

maluszek

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2008, 09:12:43 am »
no własnie tak sie zastanawiam bo musa byc napewno chromy no i duze :) Bede chyba gdzies musiał podjechac i przymierzyc jak to bedzie pasowało :) ale ponizej 19" nie zejde:P

Halik

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2008, 11:52:08 am »
Te felgi z linku mają dwa rozstawy 5x130 i 5x112 więc z tego co się orientuję to możesz o nich zapomnieć. Do XJ 40 z 91 roku, potrzebujesz felg o rozstawie śrub     5 x 120,65 to "prawie" taki rozmiar jak z BMW seri 5 lub 7 ale to "prawie" czyni różnicę... Jeżeli się walnąłem z tym rozstawem to mnie poprawcie.
Pozdrawiam

Batman

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2008, 12:29:02 pm »
18 to chyba maks co jakoś estetycznie wygląda w xj40. 19 czy 20 to juz chyba ciut za duzo

maluszek

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 25, 2008, 13:32:53 pm »
Dzwoniłem juz do chłopakow z jaguarcars.org i sie dowiedziałem ze maks to 18" ale komfort jazdy juz jest tak na granicy czyli moze troszke byc ciezko na naszych polskich drogach, optymalny rozmiar to 16" , 17". Lecz dla mnie to za malo :) bede polował pewnie na 18" jak zakupie napewno sie pochwale :) I doniose jaki jest komfort :)

Peterson

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 25, 2008, 20:42:17 pm »
przyjacielu nie przesadź z rozmiarami bo tylko do przodu bedziesz mógł jechać bo i do tyłu też możesz mieć czasami mały problem - np: przy felgach 16x8 i oponie 225/60 już trze o nadkola przy ostrym skręcie, przy 16x8 i 235/60 tylko D & R :-K bo skręcać  się już tym nie da. Przy 18" felach max 45 opona bo 50 już możesz mieć problem, a jagiem i tak czasami ciężko nanewrować w ciasnych uliczkach - przy 50 musisz odjąć o ok. pół obrotu kierownicą i komfort woza drabiniastego przy POLSKICH DROGACH. Wybacz mi tem pesymizm, ale mamy takie drogi, że inaczej nie mogę napisać :-tylko
- wygląd Twojego kota +++
- jak dobierzesz odpowiedni rozmiar, opon przy skrętach +++
- komfort jazdy "0" (chyba, że równa jak szkło autostrada)
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2008, 20:46:04 pm wysłana przez Peterson »

maluszek

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 25, 2008, 21:07:06 pm »
No to postanowione poszukuje felg chromowanych o rozmiarze 18" a komfort bedzie przeciez to jaguar no chłopaki :) zobaczymy jak beda przebiegac moje poszukiwania. A profil mysle ze 40/45 bedzie w sam raz no bo liczy sie tez wyglad :)

Peterson

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2008, 21:24:58 pm »
OK, ale musisz napisać ( jak już założysz te fele ) o swoich wrażeniach z jazdy :-A,
tylko szczerze bo przyjedziemy sprawdzić :-yipee

LUXOREK

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 25, 2008, 21:26:45 pm »
a nie myslałeś nad tym aby te 4000 które chcesz wydać na felgi przeznaczyć np na doprowadzenie zawieszenia albo silnika albo blacharki do bardzo dobrego stanu. O gustach się oczywiście nie dyskutuje ale dla mnie jaguar jest na tyle pieknym samochodem że każda próba jego poprawiania czy tuningu kończy sie przewaznie porazką. Tak jak wspomniałem wyżej o gustach się nie dyskutuje i dla pewnych osób  np. mój samochód bedzie bardahą przez to że nie ma doklejonego kota na masce ale felgi chromowane to trend raczej z bronxu i blizszy jest raczej cadillac'owi (jest to oczywiście moje subiektywne zdanie). Sugeruje Ci znaleźć jakieś oryginalne 18 calowe felgi Jaguara tyle że oczywiscie z innego modelu i takie które z technicznego punktu widzenia bedą pasować.

LUXOREK

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 25, 2008, 21:34:15 pm »
Peterson,
jak miałbym mozliwość to dałbym Ci bana za namawianie kolegi do profanowania jaguarowej skóry ;D

Zwróć uwagę na to, że Jaguar jest samochodem żadko tuningowanym czyli prawdopodobieństwo znalezienia amatora na tuningowanego Jaguara jest znikome (na oryginalnego nie jest łatwo znaleźć więc w tym wypadku prawdopodobieństwo można liczyć nie w procentach a w promilach). Jedyna szansa więc sprzedaży to kontener, prom i kierunech bronx no chyba że stać Cie na to aby go spalić, jak to już widzieliśmy w przypadku żółtego xjs. Szkoda samochodu.

maluszek

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 25, 2008, 21:37:34 pm »
Hie hie :) no wiem wiem ze o gustach sie nie dyskutuje a blacharke i tak robie i tak :) caly kotek idzie do malowania i renowacji blacharskiej :) felgi to bedzie dodatek do calosci :) bo mam zamiar go zrobic no tak fajno :)

a co powiecie o tych :

http://moto.allegro.pl/item328775560_18_felgi_chrom_5x120_prawdziwe_chromowane_z_usa.html

Widze ze doszla jedna wiadomoasc o tresci sprzedazy jaguarka... Robie go tylko z mysla wyłacznie taka ze to juz ja bede ostatnim jego włascicielem  to tylko 7 lat i beda zołte tablice :) nie oddam go nikomu a bronxem moze troche bedzie zalatywał ale nie bedzie mial pneumatycznego zaiwszenie :)  :-tylko
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2008, 21:44:39 pm wysłana przez maluszek »

Peterson

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 25, 2008, 22:01:00 pm »
Sam się toczę na tylko oryginalnych 15'' i 16'' - mam ich 14szt
Peterson,
jak miałbym mozliwość to dałbym Ci bana za namawianie kolegi do profanowania jaguarowej skóry ;D
Sam Luxorek widzisz, że masz kolega i tak postanowił co kupi.
Mój post był według mnie skłaniający do założenia czegoś jagowego standartowego
komfort woza drabiniastego przy POLSKICH DROGACH.
nie brzmi raczej zachęcająco do zakładania 18-tek - więc za co ten bat??? skoro ktoś lubi styl bronxu i nawet nie odstrasza go jazda WOZEM DRABINIASTYM ;D to czy mam kolegę za to potępiać tak jak ty mnie??? Wkońcu to jego wóz i może z nim robic co chce, ty nim jeździł nie będziesz.

Batman

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 25, 2008, 22:32:20 pm »
Koleżźko a jaki kolorek teog jaga bedzie??

a co do mojego to ja zarzuce jednak klasyczne szprychowe coś jak w tym http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3864282
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2008, 22:34:44 pm wysłana przez Batman »

LUXOREK

  • Gość
Odp: Jakie felgi do XJ40??
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 25, 2008, 22:38:08 pm »
co więcej pewnie z nim zrobi to co zamierzył. Pisałem juz kiedyś że moj znajomy do xk8 włożył lusterka boczne od audi s8. efekt jak się domyslasz tragiczny i mina mojego znajomego jak i zapał do dalszych modyfikacji ostygł a myślę poprostu że tak bedzie i w tym przypadku. Pewnych rzeczy się nie robi tak jak i pewnych samochodów się nie poprawia ale tak jak juz wcześniej wspomniałem to jest moja subiektywna opinia. Do niczego nie namawiam ani nie zmuszam, żyjemy w wolnym kraju i tego tłumaczyć mi nie trzeba.