Autor Wątek: Jaka nawigacje polecacie?  (Przeczytany 12061 razy)

memento1984

  • Gość
Jaka nawigacje polecacie?
« dnia: Marzec 03, 2008, 00:29:42 am »
Do nowego sprzeta przydalaby sie nawigacja, pytanie tylko jaka, jakie sa roznice, czy warto za cos doplacac etc.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2008, 14:58:55 pm »
ja do niedawna uzywalem becker-a a bylem sredni zadowolony, pokrycie w polsce
ponizej 60%, choc sprzet bez zarzutow. teraz mam Mio C720 i to jest po prostu
extra. 99% pokrycie, latwy w uslugi, aparat, mp4 i karte w pamieci a nie na karte.
nie tanio ale warto.

kuba

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2008, 17:23:40 pm »
    Skoro temat o nawigacji, to wrzuce swoje pytanie. Kiedys juz zaczynalem ten temat, ale nie bylo zadnego odzewu. Czy ktos wie skad mozna zalatwic sobie mapy do seryjnej nawigacji w Jagu? I wiem, ze to nie zabrzmi jak slowa porzadnego i praworzadnego obywatela, ale: mapy za ok. 300 euro z ASO niespecjalnie mnie interesuja. Moze da sie to sciagnac jakos z Internetu?
   A jak chodzi o pytanie przewodnie, jezdzilem z kolega, mial AutoMape wgrana na PDA i bardzo dobrze nam sie to sprawdzilo. Ponoc dobra nawigacje robi TomTom, osobiscie nie uzywalem, ale znam ludzi ktorzy to sobie chwala.

kuba

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2008, 23:48:09 pm »
   Jak jest cena dobrego urzadzenia + dobrej mapy. Przy czym niech to bedzie nawigacja, a nie urzadzenie typu "krawaty wiaze, przerywa ciaze". Powiedzmy ze przegladarka zdjec nie jest mi do zycia niezbedna:)

macho

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2008, 04:25:34 am »
Pati, masz absolutną rację

bombki

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2008, 19:14:42 pm »
Cytuj
Praktycznie szmelc za 1600 zł.
za taką cenę to nie byle jaki szmelc

memento1984

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2008, 19:52:48 pm »
hmmm no skoro juz poruszyliscie temat pokrycia Polski - jak to sprawdzic dla danego urzadzenia? Czy do kazdego urzadzenia mozna wgrac zestaw map, czy kazdy system potrzebuje swoich (np nie bedzie mozna go sciagnac z sieci?).

memento1984

  • Gość

Batman

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2008, 01:11:29 am »
W gps-ie tak naprawde samo urządzenie nie jest najważniejsze bardziej liczą się mapy, ja sosbiście mam acera, z którego jestem zadowolony ale jezeli bym teraz kupował wolał bym kupić najtańszy gps który działa na systemie windows CE albo jakims podobnym i do niego dokupić mapy polski np. autopilota 4.0

hufu

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2008, 11:59:11 am »
Nie polecam kombinacji typu palm czy wypasiony gsm, z regóły słaba czułość anteny, poza tym kwestia obsługi, małe ekrany.
Polecam za to  urzadzenia dedykowane. Osobiście  korzystam od dwóch lat z Tom toma,  jest całkiem niezły. Jeśli nie chcesz wodotrysków to bardzo rozsądny jest TomTom One XL. Uwaga, są rózne zestawy map ale  jak poszukasz to w granicach 1000 - 1200  kupisz na  allegro z zestawem dwóch map, europa zachodnia i wschodnia z pokryciem pl na poziomie 70 %, e. zach 99%. :-tylko

kuba

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2008, 16:17:33 pm »
    Mam prosbe, czy ktos z Was mial do czynienia albo wie cos nawigacji firm Sony i Panasonic. Jesli tak to podzielcie sie wrazeniami:)

LUXOREK

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2008, 16:30:11 pm »
nawigacja to tylko garmin lub tom tom (subiektywna opinia). Wieczorem postaram się napisać wszystkie za i przeciw. Panasonic - never.

kuba

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2008, 18:23:55 pm »
    Az tak zle z tym Panasoniciem? Coz mu sie dzieje? A nie jest tak ze wszystkie nawigacje generalnie sa na jednym poziomie a roznia sie tak naprawde szczegolami? Nie znam sie na nawigacjach wiec pytam...

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2008, 23:48:14 pm »
Ja znów jestem zwolennikiem pda+gsm miałem ale upadł z 2 piętra i "trochę" nie działa.
z map polski pasuje mi automapa (mio map mi nie pasuje tom tom słabe pokrycie)
Ale jeden lubi pomarańcze inny mandarynki.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDY¦ by³ S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napêdzane LPG ;-) nastêpnie X350 4.2l +LPG oczywi¶cie ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),tera¼niejszo¶æ X358LWB 4,2 LPG.

Offline CAR SERVICE

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • mrrrrrrau³ z 2 dzia³
    • strona firmowa
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 28, 2008, 22:34:19 pm »
Cześć wszystkim ja używam od lat nawigację w palmfonach mio a701 .spv m3000  spv m650 obecnie z auto mapą eu i bardzo polecam tylko należy prawidłowo ustawić trasy....... ponadto jedna z najlepszych nawigacji to asus którego również używałem i był super tylko dla mnie za duży.Pozdro Bogdan.
kotolubny; jag xkr-arden 99,mk2 3.8 overdrive 67, oraz kilka innych