Autor Wątek: Jaka nawigacje polecacie?  (Przeczytany 10681 razy)

Zwierzu

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 10, 2008, 22:03:10 pm »
Ja mam następujący problem "nawigacyjny":
- kupiłem Jaguara XKR rocznik 2000 z wbudowanym systemem nawigacji w USA
- sprowadziłem go do Polski
- próbuję się dowiedzieć, czy mogę używać wbudowanej w ten samochód nawigacji w Polsce.

Na razie zlokalizowałem firmę, która produkuje systemy nawigacyjne do Jaguarów. Niestety w FAQ na stronie tej firmy przeczytałem dwie niepokojące informacje:
(1) Mapy europy nie pasują do aut przeznaczonych na rynek amerykański - inny standard kodowania map (?!?!?!)
(2) W internecie dostępne są tylko mapy dla najnowszych modeli Jaguarów - o wszelkie inne mapy trzeba pytać dilera Jaguara

Coś czuję, że nie poużywam sobie wbudowanej nawigacji....

Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?

Zwierzu

XJRfan

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 10, 2008, 23:04:17 pm »
Ech nie sądzę żeby było nie do zrobienia, pewnie tylko polega na wgraniu oprogramowania europejskiego, lub wgraniu samych map (europejskich)europy i już. Na pewno da się jakoś ten problem przeskoczyć. Prędzej bym dowiadywal się u tzw magików od nawigacji niż u producenta :-V

Zwierzu

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 11, 2008, 16:22:45 pm »
Rzecz niestety jest nie do zrobienia  :-\

Oto list z Jaguara w tej sprawie:

Cytuj
Dzień dobry

Uprzejmie informuję, że amerykański system jest inny i wymaga wymiany czytnika map na wersję europejską ale i tak nie spełni to Pana oczekiwań związanych z korzystaniem z mapy Polski.

Nowe mapy uwzględniające (to co Pan zidentyfikował jako dla modeli z 2007 i 2008) obszar Polski są zapisane na płytkach DVD, Pana system pracuje z płytkami zapisanymi CD i nie posiadają obszaru Polski tylko Europę do Odry.

Wymieniając czytnik nie można dostosować nowego systemu do systemu starszego.

Z poważaniem

 

Zbigniew Pomianowski
Training and Homologation Manager

 

Jaguar Land Rover, 02-285 Warszawa, Szyszkowa 35/37

Tel.:+48 22 35 43 431 Fax:+48 22 35 43 435 Mobile:+48 509 200 663
E-mail: zbigniew.pomianowski@jlrpolska.pl

Pozdrawiam

Zwierzu

XJRfan

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 11, 2008, 16:29:54 pm »
Znaczy się że nie możesz się poddawać i jedź do magików jakiś od nawigacji. Zawsze uważam że pasjonata wie lepiej niż serwis ;)

Zwierzu

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 12, 2008, 08:16:29 am »
Czy poleciłbyś jakichś speców od nawigacji? Ja sam pomyślałem o Klinice Dżwięku - ale nie wiem czy to najlepszy adres...

Zwierzu

XJRfan

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 12, 2008, 11:09:09 am »
Trzeba by dobrze pogrzebać w internecie i poszuakć pasjonatów tej dziedziny. Może zacznij poszukiwania od http://www.elektroda.pl/ Tam jest sporo naprawdę dobrych fachowców w najróżniejszych dziedzinach elektroniki itp. Myślę że właśnie tam uzuskasz odpwoeidź lub chociaż konkretne wskazówki gdzie jej szukać.

Zwierzu

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 13, 2008, 21:37:29 pm »
Zacząłem od dokładnego sprawdzenia informacji, które podał mi gość z Jaguara w liście. No i facet się ewidentnie myli - wcale nie mam mapy na CD, tylko na DVD. Napisałem do niego kolejny list, podając mu dokładną specyfikację wersji systemu nawigacyjnego, wersji mapy itp.

Zobaczymy co teraz odpowie. Jak nie dam rady z nim korespondencyjnie, to podjadę do jakiegoś dealera i pogadam. Jak to nie pomoże, to zacznę atakować Jaguara w Anglii, no i szukać lokalnych speców.

Oto treść mojego listu:

Cytuj
Panie Zbigniewie, jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź na mój poprzedni list.

Sprawdziłem dokładnie informacje, które mi Pan podał. W Pana liście jest kilka nieścisłości, które budzą moją nadzieję na pomyślne załatwienie sprawy uruchomienia sytemu nawigacyjnego. Otóż system nawigacyjny w moim samochodzie JEST WYPOSAŻONY W NAPĘD DVD. Pozagłębiałem się w menu systemu i znalazłem tam następującą informację o tym systemie:

System information:
Database Area: United States
Database Code: ADB0557
Software Code X100 v 1.03

Na odwrocie instrukcji użytkowania systemu nawigacyjnego wpisany jest kod: JJM 18 05 14/00 (nie wiem co to za kod, ale na wszelki wypadek podaję, taki sam jest na wszystkich podręcznikach od tego samochodu). Jeszcze raz podam numer VIN mojego pojazdu: SAJJA 41B0Y PA014 69

W instrukcji użytkownika systemu nawigacyjnego „Navigation Handbook” jest wyraźnie napisane w rozdziale 1-3 w podrozdziale „Map DVDs”:

„…To use the system in other countries or geographical areas, obtain the appropriate map DVD from your Jaguar dealer…”

Ponownie proszę zatem o informację o dostępności mapy na DVD, zawierającej mapę Europy i w szczególności Polski. Oczywiście jestem gotów ponieść związane z zakupem takiej mapy wydatki.

Z poważaniem,

Mam nadzieję, że firma Jaguar stanie na wysokości zadania i uruchomi system nawigacyjny w samochodzie swojej produkcji :)

Pozdrówka
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2008, 21:46:43 pm wysłana przez Zwierzu »

Zwierzu

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 15, 2008, 10:53:55 am »
Pan z Jaguara odpowiedział:

Cytuj
Przekazałem Panu informację oficjalną .

Jedyna metoda to sprawdzenie. Może Pan podjechać do serwisu w Warszawie na ul. Waszyngtona 50 żeby sprawdzić czy system przyjmie nową mapę. Nie powinien ale ?

Pozdrawiam

I jeszcze dopisał:

Cytuj
Dz dobry

Z informacji ogólnych podawana jest taka że do Pana samochodu nowe płyty nie pasują

Jeszcze w uzupełnieniu ma Pan rację sprawdziłem to dodatkowo że w Pana samochodzie jest drive dla DVD ale o ile udało mi się ustalić nie jest to dokładnie podane drive w Pana samochodzie powinien być produkcji Pionier natomiast nowe płyty pracują z divami Denso i w związku z tym nie są rozpoznawane .

Pozdrawiam

Z tego wynika, że trzeba się przejechać do dilera i wypróbować płytę DVD, o ile diler takową posiada. Jak tylko uda mi się wyrawać kotka z urzędu celnego, to sprawdzę i dam znać.

Zwierzu

Zwierzu

  • Gość
Odp: Jaka nawigacje polecacie?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 25, 2008, 17:00:42 pm »
No niestety, diler powiedział mi, że nici z używania nawigacji jaguarowej. Po pierwsze Jaguar dopiero niedawno wydał płytę, na której jest mapa polski. Po drugie ta płyta nie pasuje do mojego samochodu.

Hmmmm. Teraz tak sobie myślę, że nie odpuszczę, dopóki nie dostanę tej płyty w swoje łapy i nie spróbuję jej wpakować do napędu DVD w bagażniku mojego kotka.

Czy ktoś z forumowiczów ma jaguara serii XK albo XJ z wbudowaną nawigacją z mapą polski? Chętnie podjadę i spróbuję, czy płytka DVD z takiej nawigacji będzie pasować do mojego samochodu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za udostępnienie płyty.